Чи переміг би Кличко Мохамеда Алі?

Володимир Кличко Моххамед АліПісля бою Кличка з Повєткіним прийшлось прочитати, напевне, сотні коментарів. І час-від-часу зустрічають такі, типу «сучасний бокс у важкій вазі зупинився в розвитку», «нема талантів» “чемпіони минулих років Алі чи Тайсон змели б Кличків чи Люїса з рингу”.

От подумав я собі про то дєло, і  хочу поділитись із вами думками.

Не можу себе зарахувати до суперекспертів боксу, але всі більш-менш відомі поєдинки супертяжів бачив, і не один раз. Крім того, два рази на тиждень в своєму гаражі товчу боксерський мішок та грушу.  Так що якесь поняття є. Добре, до справи.

Дуже і дуже багато боксерських вболівальників щиро вірять що Мохамед Алі чи Майк Тайсон змели б Кличків чи Леннокса Льюїса з рингу.

Почнемо з того, що у всіх без винятку «вимірюваних» видах спорту результати за останні три десятки років значно виросли.

В це не потрібно вірити чи не вірити. Просто відкриваємо рекорди і дивимось:

 

Вид спорту Рекорд 20-х Рекорд 70-х років Теперішній рекорд
100м 10,40 9,95 9,58
800м 1.50,6 1.43,5 1.40,91
3000м 8:27.6 7:35.2 7:20.67
марафон 2:29.01 2:08.34 2:03.23
стрибки у висоту 2.03 м 2.31 м 2.45 м
метання спису 33, 07 м 69, 12 м 72, 28 м

 

Як бачите, спортивні результати значно виросли, особливо в порівняні з 20-30 роками минулого століття. Для прикладу, світовий рекордсмен 20-х на трикілометровій дистанції зараз був би тільки першорозрядником. А рекордсмен бігу на 100 м 20-х років зараз би програв у забігу жінці-спринтеру.

Ось цікаве відео із порівнянням можливостей спортсменів тоді і тепер:

Або порівняйте піт-стоп у Формулі 1 1950 і 1913 років:

Я продивився теперішні рекорди чоловіків у легкій атлетиці, і найстаріший там, якщо не помиляюсь, встановлений метальниками молота та диска, ще у 1986 році. Але ж не в 70-х роках!

А прихильники старих чемпіонів стверджують що вони б позносили з рингу теперішнє покоління спортсменів.

До речі, згадав футболістів. Читав інформацію, що в 1960-70 роки футболісти рухались по полю із середньою швидкістю 2 м/с, а в кінці 80-х вже 3 м/с.

Запитайте будь-якого тренера, це різниця величезна. А подивіться які тепер швидкості у футболі: там взагалі бігають як спринтери.

Або візьмемо для прикладу бодібілдинг, адже там все можна побачити на власні очі.

Знаю, знаю, що в цьому виді спорту «фармацевтична підтримка» вирішує багато, і лабораторії не сплять.

Але й тренувальний процес та методики змінилися.

Для порівняння я приведу фото легенди бодибілдингу Арнольда Шварценегера і чемпіона наших часів Ронні Колемана. Зверніть увагу на різницю в розмірах ніг. 12256915847

Наступне фото: легендарний бодибілдер 70-х Серж Нубре і сучасний спортсмен Джей Катлер. Ну і як? Серж Нубре Джей Катлер

В ті часи спортсмени-бодибілдери виступали із власною вагою близько 100 кг. Теперішні чемпіони – 130 кг.  Різницю відчуваєте?

Як бачите, у всіх без винятку видах спорту результати покращуються, тільки в боксі, хтось стверджує що все зупинилося.

Та й зверніть увагу на розміри тодішніх боксерів. То й же Алі був в 70-ті роки великаном. При рості 191 см він важив приблизно 95 кг. Такі самі розміри мав і один із суперників Володимира Кличка – Девід Хей. І виглядав не дуже великим в порівнянні з нашим чемпіоном.

До речі, коли кажуть що Клички не рухливі, слабка реакція, і бла-бла-бла; то я всім раджу подивитись поєдинок Володі із Девідом Хеєм або Віталіка із Ленноксом.

Подивіться яка там швидкість та реакція в обох спортсменів наприклад у 6 раунді.

А потім включіть 6-7 раунд поєдинку Джордж Формен – Мохаммед Алі http://youtu.be. У другому випадку швидкості менші, на порядок. Але ви можете бути не згідні – це ваша справа.

У випадку із Майком Тайсоном, також не все було б так однозначно.

Згідний, він зносив своїх суперників з рингу, але Майк навіть у свої кращі часи не завжди посилав високих спортсменів у нокаут (Мітч Грін, Джеймс Сміт та Тони Такер).

І врахуйте, що це не були боксери екстракласу типу Льюїса чи Кличка. А іноді у Майка і такі суперники були: https://youtu.be/r_9DeHS6mdc

Деякі спеціалісти стверджували, що Майк уникав високих технічних (не “мішків”) боксерів. Не знаю чи це правда, але він так і не зустрівся в ті часи із Ріддіком Боуі чи Ленноксом Льюїсом. З останнім бився 2002, але  вже ради грошей.

Для тих, хто стверджує що Тайсон у кращі часи міг би знести з рингу двох Кличків одразу, раджу подивитись бій Леннокса Льюса та Девіда Туа https://www.youtube.com/watch. Туа, перед боєм із англійцем у всіх попередніх восьми поєдинках переміг нокаутом, причому, у 7 з них бій тривав не більше 3 раундів.

Хто пам’ятає, той погодиться, що Девід в ті часи був «машиною для вбивства». Багато хто сподівався, що новозеландець швидко відправить Льюїса в нокаут. Що з того вийшло?

Є стара боксерська приказка: «Хороший високий боксер зажди виграє у хорошого низького».

Висновок. Цією статтею я ніякому разі не хочу применшувати заслуги спортсменів попередніх поколінь. Вони були героями свого часу.

Все йде вперед, і спортивні рекорди також. Деяких чемпіонів 50-70-х років взагалі б не допустили до бою з Кличками. Причина проста: вони мало важили. Чи ви думаєте, що легенда боксу Джек Демпсі (чемпіон 1910-1920-х років в надважкій вазі) при зрості 185 і вазі 85 кг змів би з рингу обох Кличків?

І так само через років 30, прийдуть нові чемпіони в суперважкій категорії, які фізично та технічно будуть кращі за теперішніх.

4 comments

 1. Зовсім не логічно стверджувати що тепер гірше ніж раніше, адже роки йшли і техніки вдосконалювались. Відповідно і результати.

  • Та й відбір тепер кращий. Адже спорт значно комерціалізувався (можна згадати гонорари футболістів тоді і зараз), відповідно більша конкуренція.

   Значить вибирають кращих із більшого числа тих, котрі займаються спортом.

 2. Це точно, недавно дивився на ютубі бій легких боксерів Гільєрмо Рігондо та Ріко Рамоса. Цей рігондо не те що бє а навіть рухається з неймовірною швидкістю, що бій треба дивитися у сповільненому темпі, а то він просто “зникає” з поля зору. Тяжко нашому Ломаченку прийдеться  з ним. 

  • Вася також не слабак, свого першого суперника в професіоналах переграв переконливо.
   Побачимо, буде цікаво.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*