Книга «52 понедельника. Как за год добиться любых целей»

52nedeliОдразу скажу, що книга мені сподобалась. Причин багато. Автор, сам досяг хороших результатів, перед тим, як когось вчити. Книга читається дуже легко, «на одному диханні».

Ми любимо починати нові справи із понеділка. От Вік і розділив рік на 52 понеділки, і оформив все це у вигляді 52 глав. На кожен понеділок дає певну пораду, завдання; а також позитивну афірмацію, котра підніме вашу самооцінку.

Тепер до порад, із найцікавішими з вами поділюсь.

В першу чергу, автор не радить недооцінювати те, чого можна досягти всього за один рік. Так, він приводить приклад із свого життя, коли фактично за рік, збільшив річний дохід в 10 разів.

Або приклад із двох бейсбольних команд у США. В 1991 році вони були відстаючими командами, але вже через рік двоє зустрілись у фіналі.

12 місяці – це досить багато щоб почати наповнювати свою скарбничку корисними ділами.

Якщо писати кожен тиждень тільки по тисячі знаків, то вже через рік можете створити повноцінний літературний твір.

Або, якщо кожного тижня брати уроки музики, то всього за рік ви зможете пристойно грати на музичному інструменті.

Щоб досягти потрібної цілі, мало тільки мріяти. Потрібно ще й планувати. Джонсон радить купити собі паперовий щоденник, і нанести на нього проміжні орієнтири. Наприклад, якщо за рік бажаєте скинути 18 кг, то напишіть, що до середини року ви повинні приблизно скинути 9 кг. В такому разі можна контролювати свій успіх.

Часто люди жаліються, що ніби і роблять зусилля, але результатів не видно. Вік каже, що кожна річ на землі має свій час. Наприклад, кожна рослина маю свій час сходів. Ви можете цілими днями поливати землю, але нічого не відбувається. Та насправді, проходять позитивні зміни, просто їх ще не видно. Так і з нашими зусиллями. Головне вірити і не здаватись.

На шляху до досягнення мети нас зупиняє бажання постійно перебувати в «зоні комфорту». Але неможливо зміцнити свій дух, якщо не вийти за зону свого внутрішнього комфорту. Впевненість в собі народжується тільки в результаті дій.

Також, дуже важливою річчю є вміння фокусувати свою увагу на найважливіших речах. І дуже часто, посеред життєвого шляху стають речі та звички, які заважають нашому руху вперед.

Тому потрібно постійно себе запитувати, чи наближають вас ці дії до цілі, чи просто витрачаєте час.

При досягненні цілей, потрібно пам’ятати, що далеко не завжди нас чекатиме успіх. Всі великі спортсмени промахуються та мають невдалі ігри, підприємці терплять невдач, мандрівники запізнюються на транспорт чи зазнають травм в горах.

Та це не повинно нас зупиняти. Навіть якщо є тільки 2% шансів, то все таки вони є. Якщо ж нічого не робити, то їх не буде ВЗАГАЛІ.

Ще одна, дуже цікава та оригінальна думка прозвучала в книзі. Автор стверджує, що він міряє свій прогрес не результатами, а прикладеними зусиллями. Бо ми не маємо великого впливу на зовнішні обставини, можемо тільки керувати собою.

Як приклад, приводить бойкотування США Олімпіади 1980 року в Москві. Деякі спортсмени зробили все можливе, і потенційно були олімпійськими чемпіонами. Але далі вже від них не залежить.

Джонсон в 1981 році на власні очі спостерігав перший в історії запуск космічного човника Коламбія. І з цього він зумів взяти урок! Виявляється, що на першу милю польоту (на відрив від землі), витрачається 80% всього пального. А 20% на увесь інший шлях. Так і в нашому житті. Найважче розпочати, і досягти перших успіхів. А далі «успіх породжує успіх».

Не буду переказувати всю книгу, краще ще раз пораджу прочитати.

Але на кінець порада від Джонсона: «Ведіть себе так, ніби ви вже стали тим, ким хочете».

Успіхів!

2 коментарі

  1. Чи є така можливість щоб після кожної такої оглядової статті давати посилання, це цю книжку можна скачати? Як на мене було б дуже корисним 🙂

    • Желаніє єсть, но нєт возможності.
      Не знаю наскільки це правильно буде з точки зору власників прав на книгу.
      Маленька підказка: багато книг можна знайти у Вконтктє, якщо в пошуку документів ввести назву книги: http://vk.com/docs

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*