Книга Владимира Никонова “Для ума”

Книга Владимира Никонова “Для ума” Якщо ви любите читати книги, і шукаєте їх в інтернеті, то напевне, зустрічали безкоштовну бібліотеку http://www.koob.ru/. Там завжди можна знайти безліч цікавих книг, свого часу накачав достатньо.

І от, випадково натрапив на книгу (точніше збірник статей чи розсилок) самого автора цього сайтуВолодимира Никонова.

Із перших сторінок зрозумів, що людина думає нестандартно, хоча далеко не зі всім я згідний.

Він любить читати книги, постійно на цьому наголошує, і вже прочитав їх близько тисячі. Тобто, у нього є певний багаж знань, якими може поділитись. Крім цього, він успішний підприємець, як мінімум рублевий мультимільйонер.

Але є такий нюанс, коли “із сильного розуму” людина вдаряється у крайнощі, і “перемудровує”.

Так, він ледь не в кожній статті згадує практику холотропного дихання, аштан-йоги, остеопатії, лікувального ридання. Ці практики призвели до трохи зміненого світогляду, він описує речі, від яких, на мою думку, недалеко і до психіатра.

То він відчуває у собі маленьку людину, то “згадує” моменти народження, і як він перебував у тілі матері. Одним словом — небезпечні ці його експерименти із свідомістю (холотропне дихання, якісь езотеричні практики).

Але.

Як я сказав вище, у нього нестандартний погляд на життя, і багато цікавих, нестандартних думок. Я приведу найцікавіші, відфільтрувавши дивні думки автора.

1.Часто згадує принцип 80/20. Згідно нього, є 20% ваших справ, які дають 80% результату. От їх і потрібно виконувати. Все інше — нехай почекає. Автор стверджує, що йому це правило дуже допомогло.

2.Не кожну конкретну книгу, яку ти прочитав, ти можеш детально переказати. Але вони стають частиною твоєї особистості і генерують ідеї. Тут я з ним згідний на 100%.

3.Як розкрутити свій проект: пишіть розгорнуті, якісні відгуки на популярних сайтах. Наприклад, огляд книги чи фільму. Адже там часто коментарів мало. А ваш приверне увагу великої кількості читачів. Залишаєте сайт у підписі до коментаря, і з часом отримуєте цільових відвідувачів.

4.Радить тим, хто не розбирається в грошах, вкладати їх в депозит. Тут маєте гарантовано своїх, нехай 10%. А коли відкриєте бізнес, то ще треба постаратись, щоб були в плюсі, і ще й хоча б 10%. І це без головного болю. Тільки класти потрошки в кожен банк, щоб Фонд гарантування вкладів покривав ваш депозит.

5.Форекс. Така “акула” біржової гри як Сорос у рік може збільшити дохід на 30%. Професіонал — на 20%. І це спеціалісти екстракласу!

А більшість простих гравців програє (90% починаючих втрачають все).

6.Позитивні переконання не дають кращого життя самі по собі. Але вони дають можливість запримітити шанс, коли він з’явиться. Інші, пройдуть поряд, і не запримітять.

7.Він критикує споживацький спосіб життя. Каже, що це тупо, цілий місяць вкалувати на роботі, вставати зранку до праці, і потім віддати зароблене за модний смартфон, який вже через рік постаріє. Радить прочитати книгу “Общество потребления” від Жана Бодрийяра.

8.Проти пологів у такій формі, в якій існують. Пише, що не можна давати народжувати лікарям, які вбивають тих же дітей сотнями під час абортів (хоча я не впевнений, що це ті самі лікарі). Він радить, переймати досвід Нідерландів, і переносити пологи у дім, щоб приходили компетентні лікарі, які люблять дітей. Його дитина народжувала вдома.

9.Як підняли рівень сплати податків у Великобританії. Там, платникам у лист, який розсилають, додали один рядок: “податки вже заплатило стільки-то людей”. Отримувачі читали це, і далі вмикається принцип наслідування, і рівень оплати кардинально зріс.

10.Не радить брати житло у кредит. Приводить приклад: берете іпотеку в 10 мільйонів рублів під 12% на 30 років. В багатьох випадках, ви спочатку будете платити відсотки за весь період! Тобто, спочатку з вас візьмуть 12% за 30 років, і це 18 мільйонів. Тобто, ви будете перші 19 років тільки платити тільки відсотки за кредит!

Щомісяця будете платити 77 тисяч рублів щомісяця. Це тільки у рік: 77 х 12 = 924 тисячі.

Замість того, що платити такі гроші, він радить класти їх в банк на депозит, під 11%.

прибуток за 5 років із щорічних 924 тисяч буде 674 470 рублів. Плюс, щороку з’являються свіжі 924 тисяч, які економимо на іпотеці, і знову кладемо під відсотки.

Таким чином, вже за 8 (!) років отримуємо ці 10 мільйонів рублів. А якщо брати іпотеку, то тільки 19 років будемо платити відсотки.

На сайтах банків є онлайн калькулятори відсотків, і ви можете самі порахувати. Чи вигідно отримати нерухомість одразу, і бути у кабалі в банка на 30 років і щомісяця платити 77 тісяч рублів, або потерпіти 8 років, і купити собі будинок.

11.Якщо хочете навести порядок у своєму мисленні, то наведіть спочатку його в домі. Є прямий зв’язок між порядком у домі і в голові. Хоча захламлена квартира, не обов’язково означає, що її власник невдаха.

12.Правило 1 000 об’єктів. Він стверджує, що воно працює у його випадку, випадку друзів і знайомих. Правило для успіху в інтернеті: вам потрібно створити 1000 об’єктів. Тобто, написати хоча б стільки статей, закинути книг (для онлайн біліотеки) чи фільмів (для онлайн кінотеатру).

13.Стверджує, що думки у нашій голові не наші. Я думаю, що думки наші, але ідеї не наші. Але нехай так. І далі Володимир пише, на підтвердження своїх слів, щоб увімкнути секундомір, і хоча б 1 хвилину не думати. Якщо ми не можемо навіть 1 хвилину контролювати свої думки, то може вони не наші? 🙂 Але кажу, це тільки теорія автора, хоча щось тут є.

14.Наше оточення впливає на нас. Добре, якщо ви серед успішних, якщо серед невдах, то:

-вийдіть із оточення, яке тягне на дно. Якщо це робота — звільнитись.

-менше спілкуватись із людьми, які несуть негатив.

15.Щоб гарно виглядати на фото, потрібно бути емоційним. Для цього, потрібно бути як дитина, побавитись перед фотосесією, пару хвилин веселитись, побавитись.

16.Як знайти альтернативний шлях у будь-які справі? Подивіться, що роблять інші, і не робіть так.

17.Про переживання, в тому числі спортивні. Якщо це не призводить до будь-яких змін у твоєму житті, то для чого переживати.

18.Люди живуть “на автоматі”. 95% інформації отримуємо із кешу. Ви ж прямо зараз не дивитесь уважно на клавіатуру, чи меблі у квартирі. Отак зі всім іншим, включаючи рідних і близьких. Тому, потрібно усвідомити себе, подивитись навколо, порухати предмети, відчути звуки навколо, відчути мить життя.

19.Приводить думки Дена Кенеді, який бачив сусідів, які самі підстригали газон біля дому. Якщо цим торговим агентам шкода заплатити хлопцям 5$ за цю роботу, то вони витрачають свій час, і не дають іншим заробити. Він стверджує, що більшість людей знаходить спосіб завжди втекти від продуктивної діяльності, тупо вбивають час, ніж будуть працювати.

20.Радить із собою носити досить велику суму грошей — таку, яку страшно носити із собою (вибачте за тавтологію). Таким чином, ви відсуваєте бар’єр на певну суму, гроші притягують гроші. І стверджує, що це дійсно працює.

21.Ваше життя зміниться у той момент, коли вам НАБРИДНЕ ваш теперішній стан. Ви це зможете зрозуміти за одну МИТЬ, коли ваша чаша терпіння переповниться.

22.Стверджує, що різниця між людьми які розвиваються, і які застрягли на своєму рівні, в тому, що мало людей читає книги.

23.Якщо відкриваються нові курси, то запишіться першими. Вони ще не розкручені, і до вас буде підвищена увага.

Ну от такі думки. Це вижимка, я вибрав тільки те, що вважав потрібним, і повикидав те, що здалось дивним. Але повторюю, це тільки його думки, я не зі всім згідний. 

4 comments

  1. “Думки наші” – тобто ні з того ні з сього вони появились в нашій голові? Чи все-таки щось вплинуло з зовнішнього середовища на нас і ми прийшли до них, а не придумали самі?)

    • Це не просте питання, і в мене нема однозначної думки. Хоча схиляюсь до одної версії, але ще не готовий оформити її в статтю чи навіть коментар.

  2. Зважаючи на поради, він корисні книжки читає, а не романи про “стьопу і галю” 🙂 Правило 1000 – якщо створити стільки сайтів, то точно можна мільйонером бути, і то доларовим, а не рубльовим 😀

    • Зважаючи на поради, він корисні книжки читає, а не романи про “стьопу і галю” – я художні книжки не люблю читати. Але чув, що вони дуже добре розвивають уяву і творче мислення. Кажуть, що голлівудські режисери і сценаристи дуже багато читають художніх творів.
      Але мені щось художня література нецікава, може тому, що розумію, що це видумане.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*