Книга Юрія Горліс-Горського. Холодний Яр.

holodnyi-yarВчора дочитав книгу Юрія Горліс-Горського  «Холодний Яр». Я б, напевне, скоро до неї не дійшов, оскільки не знав про її існування. Та у фейсбуці хтось поширив таку думку, що кожен українець повинен за життя обов’язково прочитати: Біблію, Кобзар та «Холодний Яр».

Дехто в коментарях хвалився що вже прочитав всі три, а в мене виходило, що я українець тільки на 2/3, бо «Холодний Яр» не читав.

Коротше, прийшлось виправляти ситуацію.

Що можна сказати про книгу? Ну в першу мушу сказати, що після прочитування «Холодного Яру» набрався якогось українського духу та сили. Ніби від Холодного Яру повіяло вітром волі.

А то ми потроху «засинаємо» від попсових пісень без змісту, від ліберальної ідеології, матеріалістичного погляду на речі, та інших не дуже хороших речей.

А тут, ти маєш можливість хоч під час читання книги уявити себе лицарем духу, здатним без страху за своє життя боротись за волю України.

Книга буде дуже корисною усім без винятку Українцям, але особливо – східнякам. Бо зараз йде така пропаганда, що з совєтскою Росією воювали тільки «бандьорівці» чи «Галіція», як вони кажуть.

А ні, виявляється що на початку 20-х років східна Україна опиралася комуністичній чумі не менше, а можливо і більше за західників!

Та про  визвольну боротьбу наших братів-східняків  не говорять із декількох причин:

1. Це відбувалося на пару десятків років перед боротьбою воїнів української повстанської армії. Банально, але часу пройшло більше від часу УПА.

2.За стільки років пропагандистська машина зробила все можливе, щоб притупити пам’ять наступних поколінь про своїх героїв. Але вірю, що тільки притупила пам’ять, і люди згадають тих, хто проливав свою кров за свободу.

3.Тих, кого не розстріляли чи арештували, знищили голодомором. Частину цих людей замінили пролетаріатом з Росії.

4.Це вигідно ворогам України. Їм зручно показати, що з комунізмом боролися тільки західняцькі «свідоміти», я вся Україна «нормальна».  До речі, зверніть увагу, навіть на подібність гасел повстанців з обох сторін Дніпра: «Воля України – або смерть» і гасло бандерівців «Здобудеш Українську державу або згинеш в боротьбі за неї».

Та й ми тут, на Західній Україна часто не знаємо як боролися з ворогами наші брати з протилежного боку Дніпра.

Тому повторюю ще раз, твір «Холодний Яр» Юрія Горліс-Горського , повинен прочитати кожен українець. Щоб знати, що у нас є свої герої!

Впевнений, що після того ви трошки по-іншому віднесетесь до чужомовних фільмів, пісень, культури, пропаганди, яка суне до нас від сусідньої держави.

Адже ви вже знатимете, чим нам загрожує занадто «тісна дружба» із Росією. Одні малюнки колишнього охоронця Гулагу чого варті http://iov75.livejournal.com

Як казав хтось із розумних: щоб знати майбутнє – проаналізуй минуле.

Насамкінець, процитую Вікіпедію, бо не всі знають що саме собою представляє Холодний Яр:

«Холодний Яр — реліктовий лісовий масив, який має історичне та природоохоронне значення.

Урочище має площу 6804 га і розташоване на території двох адміністративних районів Черкаської області — Чигиринського та Кам’янського та двох лісництв Державного підприємства «Кам’янське лісове господарство» — Креселецького та Грушківського.

У Холодноярських лісах збереглися залишки кількох древніх городищ, оточених земляними валами, висота й ширина яких ще й тепер вражає, а також руїни підземних церков і печер.

Ймовірно, що назва «Холодний Яр» має кліматологічне походження. В глибоких лісистих улоговинах і балках влітку збирається холодне повітря і з них завжди тягне прохолодою. Тому місцеві жителі і назвали цю територію Холодним Яром.»

Більше інформації про Холодний Яр тут http://uk.wikipedia.org

2 коментарі

  1. Був почав цю книжку читати, та недочитав. Натомість мені сподобалася книжка Якова Гальчевського “Проти червоних окупантів”, правда він писав без всяких сентиментів. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*