Книга «ЛИКВИДАТОР Исповедь легендарного киллера».

Алексей Шерстобитов. «ЛИКВИДАТОР Исповедь легендарного киллера»Прочитав чергову книгу (Алексей Шерстобитов. «ЛИКВИДАТОР Исповедь легендарного киллера»), яка правда мала один важливий нюанс: її автор вбивця. Точніше відомий кілер 90-х Олексій «Льоша Солдат» Шерстобітов. Тільки доказаних вбивств у нього 12. В ті часи він зустрічався та мав хороші відносини із багатьма відомими «діячами» 90-х. Зокрема добре знав кілера Олександра Солоніка, кримінальних авторитетів «Сільвестра», Сергія «Ося» Буторіна, Гусятинського, братів Пильових.

Серед його жертв багато відомих кримінальних авторитетів та не останніх людей того часу. Зокрема, тільки чудом врятувався Борис Березовський (в останні секунди наказ про ліквідацію відкликали).

На що звернув увагу читаючи книгу, то це на незвичну начитаність «Солдата», що не зовсім вкладається в кінематографічні штампи. Так, Олексій, наприклад, прочитав 33 томи Достоєвського, а також усі його листи. Крім того, вже будучи під арештом багато читав: світову історію, філософські трактати, популярну психологію, одкровення святих отців. Чи ви знаєте багато інтелігентів чи наукових співробітників які стільки читають?

На початку книги автор розказує що в більшості випадків все починалося досить безневинно. Разом тренувалися в спортзалах, потім їх наймали щось охороняти, десь щось захистити чи забрати борг. Потім же докотилися і до злочинів. А коли вже «замазався» дорогу назад знайти було не просто.

Зараз процитую Шерстобітова:

«Піддавшись цьому впливу, молодий чоловік – а він не тільки молодий, але і недосвідчений, прагне пізнати світ і показати світу, себе, – і не зрозуміє, що буде далі. І, що особливо важливо, йому обов’язково підкажуть і підштовхнуть, але так м’яко і завуальовано, що він і не помітить, як постане перед вибором, так і не відчує, що саме в цей момент вже переступив межу. Скільки молодих людей перебувала, перебуває і ще потрапить в такі ситуації! І лише кілька питань, заданих на допиті в кінці кар’єри, на які ви, можливо, відповідати не станете:«ви знаєте цих людей?»; «ствол ваш чи спільний?». І варто відповісти на останнє: «Спільний», – і  стаття 222 КК РФ різко перескакує на 222 під егідою 209 (бандитизм), а це вже – від 8 до 15 років суворого режиму. Ще причепиться якась статейка: шантаж, нанесення тяжких тілесних ушкоджень, грабіж, крадіжка, не дай Бог-вбивство, та і хіба мало в КК тих дій, що описані та інкримінуються, і тих, про яких ми ніколи не думали, як про злочини.»

Як правило цивільних не рухали – старші забороняли. В основному страждав бізнес та члени інших злочинних угруповань.

Вам цікаво скільки мали грошей бандитські бригади? От Олексій в книзі пише що в общаку їхнього «профсоюзу» (Медведьківського угруповання) в середньому було 15-20 мільйонів доларів. Непогано.

Алексей ШерстобитовТакож «Солдат» в книзі приводить таблицю, де занесені відомі йому «соратники», їхня доля, причина смерті, рік загибелі. Так от, я звернув увагу на дві особливості: дуже багато гинули від своїх. Крім того, відрізняється доля рядових бойовиків та авторитетів. Як в перших у графі «місце спочивання» часто написано «закопан в лесном масиве», то в авторитетів «Хованское кладбище» (чи інше).

Про страх. Виявляється, що частина кримінальних авторитетів які направо-наліво видавали смертельні вироки самі боялися вбити людину. Ось як пише Шерстобітов:

«Гріша боявся участі в подібному панічно. Одного разу, напросившись зі мною на «точку», витримав тільки дві години і почав умовляти мене знятися, мотивуючи тим, що і дурневі ясно – ніхто не з’явиться, піднявшись до нього додому, я помітив, що він весь мокрий (це взимку), а від нервового перенапруження у нього бринить дихання та сіпаються пальці рук. Тоді я списав це на початок грипу, на який він посилався, хоча після душу, через деякий час, виглядав вже огірком. Ні на Олегові, ні на Андрієві, за моєю інформацією, крові, «добутої» їх руками, теж немає, зате прийнятих рішень…

Зрозуміло, є й інша сторона: «Культик», «Дракон», так і «Ося» і ще багато в подібних випадках не замислювалися, а взяли б участь».

Ще одна цікава інформація: легендарний кілер заявляє на сторінках книги що ліквідувати можна будь-яку людину, і повторив ще раз «будь-яку». За його словами питання тільки в трьох факторах: «наявність людини з мотивом, грошей (їх кількість залежить від величини фігури та рівня її охорони) і виконавця із відповідним рівнем підготовки».

Олексій пише, що за десятиліття 90-х тільки Росія у всіляких розборках та кримінальних війнах втратила більше мільйона людей. Причому це генетично здоровий і перспективний фонд країни, кинутий напризволяще керівництвом країни.

Здивувало також організація структури бандитських формувань. Адже за словами автора там були і групи які відповідали за збір грошей, за зв’язок із бізнесменами, забезпечували побутові потреби, водії авторитетів, охорона, розвідка, люди відповідальні за збір інформації, за розвезення грошей. А є ще структури які стоять трошки особняком: адвокати, банкіри, аудитори. Все повинно працювати як годинник, кожен знає що має робити, і все це підпорядковується жорсткій дисципліні.

Все це заряджене зброєю, спецтехнікою, транспортом, інфраструктурою, пільгами, і подібним.

«І тут, як скрізь, все вирішують кадри, і тут, як скрізь, дещо працює на «відмінно», «задовільно», а щось дає збої. Тому, як і скрізь, від керівника вимагається одне-уміння підбирати людей, вчасно їх змінювати і ставити правильні і чіткі завдання, по можливості контролюючи їх виконання.».

Я привів тільки частину цікавих моментів із книги. Раджу вам її прочитати. І справа тут не в тому, подобаються чи ні вам такі люди (наприклад в мене ні на компі, ні в телефоні немає ні одного шансону), а в тому, що після прочитаної книги ви станете розумнішими.

Адже ви за 2-4 дні отримаєте досвід людини котра багато чого бачила в житті, нехай це і кілер. А нам самим жити слід праведно, бо як бачимо, кінець  у переважної більшості цих хлопців дуже сумний.

2 comments

  1. А це художня книга?

    • Ні, це документальна книжка, всі події та люди реальні. Я художнього (видуманого автором) не люблю читати.
      Ну хіба що якийсь визнаний письменник.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*