Книга М. Эллсберга. Миллионер без диплома.

millionerДочитав книгу М. Эллсберга «Миллионер без диплома. Как добиться успеха без традиционного образования».

Не можу сказати що це не знати який супер-пупер твір, але щось пригодиться.

В крайньому випадку пару хороших думок прозвучало, і щось в голові осіло.

Основна ідея книги. Автор на досвіді багатьох успішних людей доводить, що досягти успіху у житті цілком можна і без традиційної вищої освіти.

Навіть більше, іноді ті, хто закінчують Гарвардські університети мають більше проблем ніж ті, хто після отримання базової освіти пішли в самостійне плавання. Особливо це актуально для США.

Адже там вартість освіти є високою, і  Эллсбер описує випадки коли після закінчення навчання зовсім молода людина опинялася по вуха у боргах. Великих боргах. Наприклад 100 000 доларів США.

Адже в них там дають кредит на навчання, людина бере, в надії що потім все окупиться.

Та світ змінюється, і часто ваш диплом про навчання у престижному вузі нікому не потрібен.

А борг залишається, і нікого не хвилює, що ти не зміг працевлаштуватися?

Це в США. В нас ситуація не дуже краща. Адже щоб поступити в престижний вуз постійно заплатити офіційно чи не офіційно (бюджетне навчання).

Людина відбуває свої молоді роки за студентською партою, а потім ті «знання»  нікому не потрібні.

Тільки не кривіться, можна навіть зробити невеликий експеримент.

Дайте оголошення про відкриту вакансію на якусь не престижну роботу. Самі побачите скільки людей із вищою освітою вишле вам своє резюме.

Я сам був в шоці, коли побачив, як майбутні вчителі на сайті з працевлаштування просять 1500-2000 гривень.

А ви кажете вища освіта… Багато відомих  бізнесменів взагалі не мають вищої освіти. Той же Бренсон, Форд, Дісней, Гейтс, Джобс, Делл, Абрамович. Поки їхні однолітки протирали штани у вузі, ті робили бізнес.

Що взамін пропонує автор книги? Він каже не вчитися? Ні! Навпаки, він каже постійно, постійно здобувати нові знання. Але самонавчатися, отримувати потрібні знання і навички. Нам потрібно саме те, що пригодиться в житті, а не нікому не потрібні теорії та аксіоми.

Молода людина може провчитися 5 років у престижному вузі, і фактично не отримає знань із підприємництва (практичного), підбору команди, вміння продавати.

Не кривіться знову, всі продають. Навіть ті хто йде працевлаштовуватися, в якійсь мірі продає свої вміння за гроші.

Автор стверджує, що вузи – ідеальний заклад для підготовки працівників та виконавців, гвинтиків системи.

А щоб стати керманичем свого життя – потрібно щось більше.

Те, що ці слова істинні, ви самі можете побачити. Колишні шкільні відмінники далеко, далеко не завжди досягнуть успіху у житті. Адже життя складніша штука ніж уроки, і тут не завжди за зазубрений матеріал ви отримаєте «хороші оцінки».

Я такі приклади знаю із життя своїх однокласників. Ті хто були відмінниками – зараз працюють на непрестижних посадах, і фактично ще нічого за той десяток років після закінчення навчання не досягли.

А є ті, хто вчився на 2-3, але має смекалку та «хватку» – їздять на іномарках.

Та що там казати, наші дальші родичі вивчилися в ПТУ на сантехніків, і зараз мають фірму яка займається будівництвом.

От таке життя…

Та не переживайте, поки ми ще дихаємо та живі – все можна змінити. Інтернет – комора знань. Тут можна «дістати» від книг і відео курсів, до бізнес-планів та вебінарів. Можна записатися в коучінгові групи чи персональне консультування.

Ну і постійно рухатися вперед, незважаючи на невдачі та насмішки оточення.

Ось що каже сам автор:

«Мене дуже турбує той факт, що останнім часом наше ставлення до освіти на сто відсотків формується іншими людьми. Ми просто йдемо по визначеному шляху, який вказують нам інші, абсолютно не ставлячи під сумнів їх правоту. Мене хвилює, що ми розучилися думати самостійно».

І на закінчення: «ми з вами повинні бути готові до швидкої появи мислителя, самоучки, підприємця, бізнесмена і лідера нового типу, який здобуває знання в основному завдяки самостійним дослідженням і роботі над собою».

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*