Книга Радислава Гандапаса «Камасутра для оратора»

книга Радислава ГандапасаПрочитав книгу Радислава Гандапаса «Камасутра для оратора».  Книга про те, як навчитися виступати публічно, а не те, що ви подумали.

Трохи про автора. Про Радислава дізнався десь півроку тому. А дарма, адже це один із найтитулованіших російських бізнес тренерів. Його дуже цікаво слухати, він надзвичайно ерудований, вміє триматися на сцені, має харизму. Ще мені імпонує в ньому те, що він на відміну від більшості ораторів виступає без цієї пластмасової усмішки.

Не знаю як вас, а мене нервують ці штучні та пластмасові усмішки. Ти ж бачиш, що виступаючому ти «десь», він тільки думає як відбути тренінг і забрати бабки. Але через силу усміхається.

А Радислав виступає «чесно», через що мені імпонує. Це не заважає йому коли потрібно жартувати та усміхатися.

Книга є дуже хорошою, і в першу чергу через те, що тут не «кабінетна» теорія, а практика перевірена роками публічних виступів перед різноманітною аудиторією.

І хоча я не оратор, але відчувається, що писав книгу професіонал. Як? Та тому що води мало і багато прикладів з життя.

Прочитавши книгу ви будете знати як побороти мадраж перед виступом. Там дійсно прості та практичні поради.

Також, автор розказує про потребу визначити ціль виступу, попереднього складання плану виступу.

Виявляється, що для успіху оратору потрібно дивитися в очі усіх присутніх в залі, нехай долю секунди, але ви повинні побачити очі усіх слухачів.

Далі автор розказує про важливість пози в якій виступати, що робити з руками, і чи можна їх тримати в кишенях.

А ви знаєте як правильно заходити в аудиторію? Як заставити людей бути активними, як втримати увагу? Що робити, якщо не знаєте відповіді на запитання слухачів? Навіть, як дихати під час виступу. Все це Радислав «розжовує», так що з цим проблем тепер не повинно бути.

Ціла глава в книзі присвячена мікрофону. Так так, мікрофону. Виявляється його також треба вміти тримати.  Виявляється що є навіть мікрофони для говоріння і для співу. І якщо є можливість, вибирайте той що більше підходить. Є ще купа секретів.

В кінці книги Радислав Гандапас відповідає на запитання читачів своєї розсилки. Він відібрав 110 кращих запитань. Там цікаво.

Насамкінець хочу сказати що мистецтво виступати перед людьми потрібно багатьом людям, не тільки професійним бізнес тренерам. Адже виступати перед аудиторією приходиться і телеведучим, і інфобізнесменам, і керівникам підприємств, і депутатам, і громадським діячам, і т.д.

Коротше, якщо ви потрапляєте в одну з цих категорій, то бігом читати книгу! Правда бажано не тільки читати, але й одразу практикуватися. Бо вчені стверджують що людина забуває 90 відсотків із прочитаного. От так!

4 коментарі

  1. Олександр

    Ніхто не навчить краще ораторству ніж Цицерон

  2. Ніщо не навчить краще ораторству, ніж практика 😀

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

***
Перейти до панелі інструментів Вийти