Книга Віктора Суворова «Ледокол»

suvorov-ledokolЄ автори, яких повинна прочитати кожна освічена людина. До таких відносить Віктор Суворов. Справжнє ім’я – Володимир Різун. Колишній радянський розвідник, який втік до Великобританії.

Написав ряд бестселерів із радянської історії. Однією із найвідоміших є книга «Ледокол». У ній він аргументовано описує початок Другої Світової війни, хто її почав, мотиви головних учасників. Його позиція абсолютно не співпадає із офіційною, через що отримав багато ворогів та образу батька-фронтовика.

Далі я опишу найцікавіші моменти книги, але спочатку скажу головну думку. Автор стверджує, що Гітлер та Сталін були агресорами, і обидва хотіли завоювати Європу та Світ. Гітлер захопив Норвегію, Австрію, Чехословаччину. Сталін захоплює Польщу, Прибалтику, воює у Фінляндії.

Далі Гітлер нападає на Францію, і от-от висадиться в Англії. У цей час Сталін концентрує гігантські військові сили біля західних кордонів СССР, і в момент початку війни Німеччини з Великобританією, готується вдарити Гітлеру в спину. Розрахунок хороший, бо ні одна країна світу не може воювати із сильними суперниками на два фронти. Але Гітлер дізнається про плани Сталіна, і опереджає його на 2 тижні!

А тепер більше про докази, надані Суворовим.

Виявляється, що довгий час СССР співпрацював із фашистською Німеччиною, укладав таємні договори, підтримував. Так, 18 вересня 1939 року радянський уряд в офіційній ноті заявив, що винуватцем початку Другої Світової війни є …Польща.

Ще трошки «холодного душу». Після поразки у Першій світовій війні, Німеччина втратила право мати важке наступальне озброєння, танки, артилерії. Німецькі командири не мали право готуватись до ведення агресивних воєн. Та вони не переймалися. Адже «дружнє плече» підставила Країна Рад, яка надавала для тренувань німцям танки, полігони, стрільбища.

Ось що казав Сталін:

а) не Німеччина напала на Францію і Англію, а Франція і Англія напали на Німеччину, взявши на себе відповідальність за нинішню війну;

б) після відкриття військових дій Німеччина звернулася до Франції і Англії з мирними пропозиціями, а Радянський Союз відкрито підтримав мирні пропозиції Німеччини, бо він вважав і продовжує вважати, що якнайшвидше закінчення війни докорінно полегшило б становище всіх країн і народів;

в) правлячі кола Англії і Франції грубо відхилили як мирні пропозиції Німеччини, так і спроби Радянського Союзу домогтися якнайшвидшого закінчення війни.

В. Сталін (“Правда”, 30 листопада 1939 р.).

Чому так поступав Сталін? Все просто. Він очікував коли Німеччина почне нову війну, «капіталісти перегризуться між собою», а потім із величезною армією піде визволяти Європу. І таким чином захопить увесь материк.

У 1927 році Сталін оголосив про те, що Друга імперіалістична війна абсолютно неминуча, як неминучий і вступ Радянського Союзу до цієї війни. Але мудрий Сталін не хоче війну починати і бути її учасником з першого дня: “Ми виступимо, але виступимо останніми, щоб кинути на шальки ваг гирю, яка могла б переважити” (Т. 7. С. 14).

Тим, кого вищенаведене шокує, Суворов нагадує, що ідеологи комуністів Маркс та Енгельс передбачали світову війну тривалістю в 15-50 років. При чому для них вона була бажаною, оскільки вона несла світову революцію. При чому лідери комуністів набагато раніше мріяли про світову війну, ніж то й же Гітлер.

Наприклад, Ленін  в 1920 році заявляв: «ми закінчили одну полосу війни, і тепер повинні готуватись до нової». В цей час нічого подібного Гітлер не заявляв.

Про те, що комуністи готувались саме до загарбницької війни свідчить ще один факт. Перед початком Другої світової війни, Союз створив тисячі швидкохідних танків БТ. Однієї з їх основних характеристик було те, що ці танки могли пересуватися тільки по дуже хороших дорогах, по автострадах. Яких ніколи в СССР не було. Зате були в Бельгії, Австрії та … правильно, Німеччині.

А ось цитата із комуністичної газети «Правда»:

“Велика наша країна: самій земній кулі потрібно обертатися дев’ять годин, щоб вся величезна наша радянська країна вступила в новий рік своїх перемог. Буде час, коли йому буде потрібно для цього не дев’ять годин, а цілодобово… І хто знає, де нам доведеться зустрічати новий рік-через п’ять, через десять років: за яким поясом, на якому новому радянському меридіані?” (“Правда”, 1 січня 1941 р.)

Ви ще вірите що СССР не збиралось і надалі вести загарбницьких воєн?

Перед початком війни із Німеччиною, радянські солдати почали знімати всі інженерні загородження (колючі дроти, міни), фактично знищили знамениту захисну лінію Сталіна, пересували війська та командні пункти занадто близько до кордному. Ви здивуєтесь, але німці робили дзеркально те саме. Бо вони також готувались до нападу.

Цікаво було читати, як радянські та німецькі комнадири військових частин розглядали одне одного в біноклі, але офіційно заявляли про дружбу.

Не можливо тут описати всю книгу, тому якщо мій опис вас зацікавив – раджу прочитати. Правда, вже десь у середині книги, почали набридати ці імена військових  командирів та частин. Та це дає Віктор Суворов для підтвердження своїх висновків.

P.S.Чому книга називається «Ледокол», українською криголам. Сталін розумів, що поширити соціалістичну революцію на Європу йому допоможе Гітлер. Він пройде першим, як криголам. А потім Сталін хотів перемогти виснажених суперників.

2 comments

  1. Я взнав про цього автора, прочитавши його “Акваріум” – майже автобіографію про роботу Головного розвідувального управління СРСР: читається на одному диханні, захопливо і пізнавально – куди там “Місії нездійсненній” та подібним американським вигадкам.

    • Так, після його книг “відкриваються очі” на історію.
      Але його за це не люблять прихильники комуністів! 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*