Книга «Выйди из зоны комфорта»

выйди из зоны комфортаОдин із найвідоміших тренерів із досягнення успіху Браян Тресі написав нову книгу «Выйди из зоны комфорта». Я прочитав не одну його книгу, але ця сподобалася «не роздутістю», тільки необхідне. Читається легко, «на одному диханні».

Зараз розкажу про найцікавіші моменти із книги, хоча варто прочитати її всю.

Автор стверджує, що одним із найбільших правил досягнення успіху у житті є вміння зосередитись на найважливішому завданні і добре його виконати від початку і до кінця. Це ключ  до великих досягнень та хорошому положенні в суспільстві та власного щастя.

Трейсі наполегливо радить розпочинати робочий день із найважчої, але найважливішої справи. Інакше можна просидіти цілий день виконуючи приємні, але мало важливі речі, котрі не наближають нас до досягнення мети. Відомо, що 20% найпотрібніших справ дають 80% ефекту. От тому і потрібно починати трудовий день із виконання тих 20% справ.

Не тільки в Браяна, але й в інших авторів я зустрічав цікаву пораду: слід постійно тримати подумки свій «ідеальний портрет». Ви повинні уявляти як ви якісно виконуєте свою роботу, гідно спілкуєтесь з іншими людьми, виглядаєте як ви хочете. В такому випадку ви потрошки ставатимете подібним до свого ідеального образу.

Дуже важливо вміти ставити цілі. Зокрема автор радить зробити декілька кроків:

– вирішити що саме потрібно робити

– записати це на папері

– поставити для кожного завдання дату виконання

– скласти список дій які потрібно зробити

– перетворити список у план

– одразу починати втілювати план у життя.

Крім того, потрібно звечора планувати дії які потрібно зробити наступного дня. Успішні люди стверджують, що кожна хвилина планування береже 10 хвилин робочого часу.  Чим більше часу ви потратите на планування, тим більш важливішими справами зможемо зайнятися. Потрібно кожну справу у списку позначити буквами АБВГД (ступінь важливості), і починати із найважливіших.

Слід працювати сторого по складеному списку, із найважливіших (а не найприємніших) завдань.

Браян Трейсі приводить закон «примусової ефективності». Згідно нього, часу ніколи (!) не вистачить на все. Ви ніколи (!) не зможете прочитати всі книги і журнали, подивитись всі фільми, прослухати всі вебінари, зустрітися із всіма людьми, тому слід вибирати найважливіше та найпотрібніше. Інакше можна загрузнути в болоті дрібних та непотрібних справ. Якби ви знали скільки в мене на компі всяких вебінарів, відеоуроків, книги! І тільки зараз я зрозумів що всього цього ніколи не зможу прочитати, бо час не гумовий. Таки треба робити вибір, і обирати найпотрібніше. А все інше нехай чекає кращих часів.

Є ще один цікавий факт. Автор стверджує, що люди здатні уникати справ у яких мали невдалий досвід у минулому. Тому не потрібно втікати від таких справ, а вдосконалюватися, отримувати досвід і намагатися ставати кращим.

А для чого нам потрібне все це управління часом? Не тільки для досягнення цілей. Виявляється, що цілих 85% всіх радостей у житті ми отримуємо від спілкування із іншими людьми, особливо із близькими. Тому плануючи час, ми отримаємо його більше для зустрічей із рідними та близькими.

Браян настійливо радить «працюючи – працювати». Тобто, якщо взялись за якусь роботу, не відволікатися на перевірку електронної пошти, соцмережі, читання новин, і т.д. Якщо чесно, то мені це поки-що не вдається.

Слід постійно підвищувати свою кваліфікацію і вибраній сфері діяльності. Таким чином ви зможете зробити більше та якісніше. Чим більше ви знаєте, тим впевненіше ви себе відчуваєте, і з більшою охотою беретесь за виконання задач.

Важливо навчити чинити тиск на себе. Ми мусимо навчитися заставляти себе працювати, адже так роблять переможці. Невдахи ж чекають що їх підганятиме до роботи начальство (батьки, вчителі).

Не потрапляйте в рабство від комунікаційних технологій. Коли ви зможете вимкнути на півдня пошту чи скап – нічого страшного не станеться без вас. Крім того, багато успішних людей радять взагалі не дивитись телевізор і навіть новини. Якщо щось станеться важливе – вам обов’язково повідомлять.

Ми повинні відноситись до технічних засобів як до слуг, а не ставати їхнім рабом.

Думаю, що приведені вище думки Браяна Трейсі допоможуть вам досягти своїх цілей і прожите життя яке ви хочете. Рекомендую прочитати книгу повністю. І не тільки для отримання нових знань чи фактів, але й для мотивації.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*