Книгарні щезають!

книгарняНе знаю точно чого, але мені завжди подобалося читати. Скоріше всього, це просто бажання отримувати нову інформацію. Крім того, на відношення до книг вплинуло моє навчання в Академії Друкарства та праця друкарем та начальником зміни в друкарському цеху.

В «доінтернетівські» часи я частенько любив заглядати в книгарні Львова. В основному цікавили книжки про бойові мистецтва та бодібілдинг.

Пам’ятаю, як з моїм одногрупником (київлянин) поверталися із пар в інституті. Друг тягне мене в магазини із дисками, а я його в книжкові. За пару метрів він знову в магазини з дисками, а я знову в книгарні. Ось таке.

Потім відкрили в декількох місцях книжкові мережі «Буква» та «Літера». Там також я любив полазити, і куплені в них книжки ще й тепер лежать у мене під шафою.

Та світ рухається вперед, технології наступають.

Оці технології потроху виживають друковані книги із нашого життя. Не секрет, що практично будь-яку книгу можна знайти та завантажити в інтернеті. Так само, видавець, без особливих труднощів може продавати електронні варіанти книг в інтернеті. Це дає значну економію, адже виготовити книгу не так вже й просто. Та й не дешево.

Так що, хочеш-не хочеш, а паперові книги програють. В результаті цього вже років з п’ять, як почали закриватися книгарні.

Так, із знаменитого «Будинку книги» залишились пару напівпустуючих книгарень. Книжковий магазин біля Оперного театру також зайняла інша фірма. Пам’ятаю, як вони збирали підписи відвідувачів на свою підтримку.
На проспекті Шевченка також книгарня змушена була відступити перед новими обставинами.

Шкода, що на місці «банків знань» з’являються торговці електронікою чи косметикою. Та закони ринку невблаганні, і тут все правильно.

Коли ти не можеш платити податки та приносити прибуток – уступи місце тому, хто це буде робити.

Я так розумію, що через пару років будуть затребувані тільки подарункові паперові книги, можливо якісь офіційні із законами, дитячі, декотрі навчальні (і то сумніваюсь) і все.

Карт фактично через пару років не буде потрібно, їх замінили GPS навігатори.

Художні та довідкова література також потрохи переходить в цифровий формат.

Як я писав вище, це зручно і дешевше. Достатньо мати електронну читалку, і ціла бібліотека в тебе у сумці. В будь-який час можна щось прочитати.

Тільки якщо через років 10-15 діти запитають що таке книгарні, чи буде їм що показати?

One comment

  1. Залишаться лише бібліотеки-музеї. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*