Кому вірити?

натовп, люди, людствоНе секрет, що крім всього іншого, триває ще й інформаційна війна. Та по правді, вона ніколи не припинялась. Ні в які часи. Тепер тим більше. Бачу, по розмовах з іншими людьми чи їхніх коментарях в соцмережах, що багато попадаються на гачок маніпуляторів.

Тому змушений сказати пару слів. Щоб були готові.

Власники ЗМІ

Майже кожні ЗМІ мають свого власника http://patrioty.org.ua/ . Відповідно, журналісти ніколи не будуть з негативної сторони висвітлювати діяльність свого шефа. І не тільки в нас, чи на теренах колишнього СССР.

Наприклад, можна побачити, як журналісти 1+1 регулярно «висвітлюють» діяльність Ляшка, а в свою чергу ІНТЕР особливо цікавиться діяльністю УКРНАФТИ (великий пакет має Коломойський). І так вони ледь не щовечора одне одного «тримають у формі».

На каналі СТБ можна почути про позитивну діяльність фонду Пінчука, а гуманітарну допомогу Ахметова освітлюють на ТРК «Україна».

Це не тому що журналісти погані люди. А тому що в них: сім’я, хороша зарплата, кредити, стиль життя. Не підуть ж вони на завод?

Депутати та чиновники

Багато депутатів та чиновників також не пройшли «без допомоги». Відповідно потрібно віддячувати. Потрібні заяви та дії також застосовуються.

Тому, не вірте бездумно, бо «депутат чи громадський активіст Петро Петренко заявив».

Як перевірити неупередженість

-в матеріалі журналісти повинні подати коментарі обох сторін

-прямий ефір із представниками різних сторін вітається

-подача новин без оцінок

Скептицизм

Дуже раджу відноситись до всього із певною долею скептицизму. Не вірте усьому, про що пишуть, говорять чи бачать. Наприклад, після смерті відомого музиканта Андрія Кузьменка, почали говорити про його ліквідацію. Нібито свідок бачив це на власні очі.

Та фейк досить легко спростували http://vmylenko.livejournal.com/142602.html . Але шуму версія вбивства наробила.

В розрізі історії

Хоч трошки вчіть історію. Щоб коли вам кажуть що зараз в Україні воює Росія і США, ви згадали репресії, Голодомор, виселення сотень тисяч людей в Сибір, і зрозуміли, що це продовження. А не «происки Госдепа».

Самостійний аналіз

Якщо стається певна подія, подумайте, кому це вигідно. Наприклад, В’ячеслав Чорновіл був реальним кандидатом на пост президента України в 1999 році.

Або знамениті “плівки Мельниченка”. Думаю, що мусили допомагати спецслужби. Американські чи російські.

Зараз активно розвісили плакати «ви маєте право вибирати банк для виплат зарплати». Якась «добра» душа про нас піклується 🙂

Особлива увага перед виборами

Ставтесь уважніше до щедростей кандидатів перед виборами. Крім «знаменитої» гречки вони можуть роздавати інсулін діабетикам, будувати дитячі майданчики, ліквідовувати зал гральних автоматів чи притони.

Але після виборів їхня завзятість зникає 🙁

Більше знань

Менше дивіться шоу, більше читайте і думайте. Це дозволить на всі події мати свою думку. Вас важче буде загітувати.

Більшість може помилятись

Людина істота соціальна, і на неї великий вплив має більшість. Та пам’ятайте, що і більшість може помилятись.

Не вірите? Згадайте як свого часу більшість німців підтримували Гітлера. Або ще років 10 більшість дорослого населення України палило. Але ми ж знаємо, що вони помилялись.

«Читайте» лице

Багато політиків, своїми жестами, мімікою, промовами, аж «кричать», що говорять неправду чи є популістами. Але люди чомусь їм і далі вірять.

Може тому, що політики хороші актори.

Загляньте в минуле

В окремих випадках варто дізнатись, що робила людина в минулому. Багато людей були в протилежному політичному таборі, робили дурниці. Сам знаю людей, які були комуністами, а потім стали «великими РУХівцями». Ставтесь до таких обережно.

Так, людина може (і має право) змінитись. Але це буває вкрай рідко.

Маніпулювати суспільною думкою не складно

Достатньо зібрати групу людей, дати їм плакати, навчити кричалок. І вже по телевізору показують, що «люди вимагають». Але ми ж не знаємо, що хтось за цим стоїть (наприклад, спецслужби сусідньої країни).

Боти та тролі

Під більшістю новин у соцмережах люди без власних фото та особистих даних (тролі) залишають провокативні коментарі.

От хвилин 20 тому читав коментар із купою лайків: «нехай Порошенко йде на фронт».

Звучить «завлєкающе». Але не можу згадати жодної війни за останні років сто, де б керівник держави сидів в окопах на передовій.

Хоча в принципі я за. Але нехай одразу і Путін йде в окоп на передову.

Але про це чомусь тролі мовчать…

2 comments

  1. Як казав колись Черчіль – цікавтесь історією, в ній всі відповіді. Знання історії дійсно дає захист від цього всього

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*