Контекстна реклама. Як заробити.

контекстна рекламаПереважна більшість тих, хто створює та розкручує свій сайт, робить це щоб на ньому заробити. Навіть тим, для кого це просто хобі, зайва копійка не завадить.

Способів заробити на сайті є безліч: це і банерна реклама, і всілякі тізери і попапи, і продаж посилань, і партнерські програми.

Не всі вони є білими та пухнастими. Та є дуже поширений спосіб заробітку який повністю “санкційований” пошуковими системами- контекстна реклама. За її наявність ваш ресурс не отримає ніяких санкцій, адже з контекстної реклами “живуть” пошукові системи. Це найголовніше джерело їхнього прибутку.

Зараз найпопулярніші дві системи контекстної реклами: Директ (рекламна мережа Яндекса) і Adsense (рекламна мережа Гугла). Від них відстає рекламна мережа Бігун.

Трошки про принцип роботи контекстної реклами. Продавець товарів чи послуг хоче продавати товари та послуги через інтернет. Для цього він може замовити показ його рекламних оголошень в одній з рекламних мереж. Пошукові системи, в свою чергу, розміщують ці оголошення біля результатів пошуку чи на ваших сайтах. За це пошуковик, як посередник, бере частину плати рекламодавця.

Тепер про технічну частину. Для розміщення реклами від Гугла чи Яндекса на своєму сайті — ви повинні зареєструватися в цих мережах. Це можна зробити тут, і тут.

Далі, вам буде запропоновано вибрати формат оголошення, його колір та розмір шрифтів, а також тип оголошення (текстові чи мультимедійні). Після вибору оголошень, його код слід встановити в тому місці сайту, де вам подобається, або де на нього краще клікатимуть відвідувачі.

Треба сказати, що в переважній більшості мережі контекстної реклами платять не за кількість показів реклами на сторінці (як банерні), а за кліки відвідувачів по оголошеннях.

Тепер про те, чого не можна робити. У разі невиконання цих правил, ваш акаунт можуть забанити, а накопичені кошти НЕ ПОВЕРНУТИ! Але не бійтеся, за допомогою Adsense і Директ деякі вебмайстри заробляють чималі гроші, і ніхто їх не банить.

Просто не потрібно робити деяких речей. А саме:

-не акцентуйте увагу відвідувача заставляючи його клікнути на оголошення (всілякі стрілочки, надписи “натисніть сюди”, “підтримайте проект” і т.д.) ;

-не розміщуйте на сайті порнографічних матеріалів (та й взагалі, намагайтеся уникати слів зв’язаних з цим);

-ні в якому разі не натискайте самі на оголошення і не просіть друзів. Повірте, інженери Гугла не дурні. Забанять акаунт, накопичені кошти не віддадуть, а новий акаунт прийдеться оформляти на бабусю.;

-Директ та Adsense не “дружать” з попандерами;

-не бажано використовувати MFA шаблони. Це спеціальні шаблони для сайтів, створені для різкого підвищення кількості кліків відвідувачів по рекламі. Вони мають поганий дизайн, не інформативні. Головне їхнє завдання-”заставити” відвідувача клацнути на рекламу. За допомогою MFA шаблонів можна заробляти на сайтах більше, але пошукові системи з цим борються. Такий сайт може довго не пожити. Якщо цікавить, як виглядають MFA шаблони, то наберіть в Гуглі “mfa templates”.

Тепер про те, як заробити більше на контекстній рекламі. Адже часто буває, що вебмайстер вкладає купу зусиль, часу, часто грошей, потім ставить рекламу і … капають копійки.

Отже, від чого залежить заробіток на контекстній рекламі?

1.Кількість відвідувачів та переглядів. Це зрозуміло, чим більше людей зайде, тим більша ймовірність що хтось з них натисне на рекламу і нам щось з цього перепаде.

2.Тематика. Бажано робити сайти на прибуткові тематики: нерухомість, будівництво, юридичні послуги, тара і упаковка, медицина, фінанси і т.д. У них більша конкуренція, більше “грошовитих” рекламодавців, отже вища ціна за клік. Якщо ж у вас не прибуткові тематика, це не завжди означає що ви нічого не заробите, але про це трохи нижче.

3.ctr- показник клікабельності, або відношення тих хто клікнув на оголошення до числа тих хто його побачив. На цей показник впливає багато факторів, зокрема — тип сайту. У ресурсів, де відвідувачі приходять почитати цікаву інформацію, часто ctr невисокий (1-3%). а на тих, де описані, наприклад, моделі телефонів чи пральних машин, може досягати 10 і більше відсотків. У тих же інтернет магазинів ctr досить високий. Чому так? Бо відвідувачі прочитують, наприклад, опис ноутбука, а йому зразу подається реклама магазину де його можна купити. Ось він і клікає щоби подивитися ціну.

4.Вигляду самих оголошень. Найкраще, коли фон в них такий самий як фон сайту. Назву оголошення слід робити або голубого кольору, або кольору посилань у вас на сайті. Інколи добре “працює” червоний колір. Опис та веб адресу слід робити чорного або сірого кольору. Але це не догма, слід експерементувати. За даними даними, вдало вибраний колір оголошень, здатний збільшити кількість кліків навіть на 30 відсотків!

5.Місце розміщення рекламних блоків. Тут також, на кожному окремому сайті слід експериментувати. Та є “класика жанру”, яка дає хороші результати. Для цього один великий текстовий квадрат оголошення ставте одразу після заголовку, перед статтею. А другий, такий самий, одразу після статті, перед полями коментарів та соціальними кнопками.

А далі вже слід експериментувати, шукаючи ще кращу варіанти.

Дам маленьку підказку: дивіться як розміщують рекламні блоки власники популярних сайтів та блогів. Ці хлопці вміють заробляти гроші!

І насамкінець: трошки про плюси та мінуси систем Яндекс Директ та Google Adsense.

Google Adsense:

“плюси”:

-належить найпотужнішій пошуковій системі світу;

-досить висока ціна за клік;

-приймають сайти із будяковою відвідуваністю.

“мінуси”:

-досить складний “ланцюг” виведення грошей;

-можуть забанити не віддавши грошей;

Яндекс Директ:

“плюси”:

-партнери цієї системи Profit Partner дають безкоштовну рекомендацію спеціалістів по розміщенні рекламних блоків;

-легко вивести зароблені кошти;

-у деяких тематиках хороша ціна за клік;

-поведінковий таргетинг. Коли ви шукаєте якусь інформацію в інтенеті, Яндекс бачить що вас цікавить, і “підсовує” цікаві для вас оголошення. Наприклад, ви шукали інформацію про електронні читалки, через день зайшли на сайт про хвилястих папуг, а вам пропонується реклама на сайті про продаж електронних книг. Це підвищує ctr, я це мав наувазі, коли вище згадував про можливість заробити на сайтах некомерційної тематики.

“мінуси”:

-в мережу приймають ресурси із відвідуваністю від 300 уніків в день.

Багатьох вебмайстрів цікавить, яку систему ставити на сайт, яка вигідніша? Тут 100відсотково вам ніхто не скаже. Потрібно поставити кожну з них, хоча б на тиждень, і протестувати.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*