Про контроль за думками

думки, контроль, силаБільшість людей дуже несерйозно відноситься до своїх думок. Адже це не дії, щодня у голові рояться тисячі думок, і щоб ми не думали — за це нічого не буде. Та й кримінальний кодекс “дозволяє” думати будь-що.

І от читаю чергову книжку про бізнес і мотивацію, і її автор Ден Кенеді для підтвердження важливості контролю над думками приводить цікавий приклад.

Поважний адвокат із хорошою репутацією, порядний сім’янин був звинувачений у розбещенні малолітніх. Його засудили на 20 років. Як то кажуть: “катюзі по заслузі”. Але потім у місцевій газеті з’явилось інтерв’ю зі збоченцем, де він пояснює причину такої переміни:

“Одного разу, кілька років тому, я поливав галявину, а повз пройшла маленька дівчинка в коротенькому літньому платті, і на частку секунди я думав про те, що б я хотів з нею зробити, але потім, звичайно, я викинув ці думки з голови. Але приблизно роком пізніше, у торговому центрі я зустрів ще одну маленьку дівчинку, і шалена думка промайнула в моєму мозку. Таких випадків було все більше і більше. І одного разу я прокинувся і виявив, що це було все, про що я думав. Протягом багатьох днів домінували ці думки. Тоді я зробив це”.

Тобто, все почалось із безневинної думки.

До речі, у нас, у сусідньому селі на днях сталось вбивство, приїжджала поліція — чоловік вбив жінку. Таке рідко стається, на моїй пам’яті такого не було. І це також заставило задуматись.

Адже навряд, чи людина вбила когось раптово. Вона також спочатку погодилась на вчинок у думках.

Хоч я ніколи не крав на підприємствах, але змоделюю, як думає “несун”. Впевнений, що не дуже помилюсь.

Наприклад, спочатку працівнику з’являється думка що йому замало платять. Думка отримати більше за свої вміння на іншому підприємстві в голову не приходить. Бо вмінь не багато.

Далі, працівник дивиться, що власник підприємства фінансово непогано себе почуває, і приходить думка що він їздить на дорогій машині, людям недоплачує.

Потім на тебе начальник накричав чи погано віднісся.

Може прийти думка, що скрізь тебе обманюють, в тому числі і керівництво держави. Далі ти думаєш, що взяти один раз — не смертельно. Ти ж тільки хочеш покращити матеріальний стан сім’ї. Власник не збідніє.

Ці думки регулярно снують в голові, і коли трапляється випадок, людина тягне що погано лежить. Потім ще раз і ще раз. І це вже встає нормою.

Те саме можна віднести і до звичайних речей, не поганих. Наприклад, скажу про себе. Я два рази в тиждень займаюсь спортом. І десь рік тому побачив, що продають старі радянські силоміри, для вимірювання сили хвату. Я коли побачив, подумав: “хороша річ, але зараз немає грошей”.

Подумав та й подумав, але з думкою погодився, і вона засіла десь в кутку свідомості.

Недавно я про цей силомір згадав, глянув на Сландо, знайшов, і навіть додав у закладки. Тепер пару разів на день крутиться думка, що “в принципі непогано придбати”. І це при тому, що річ не коштує копійки.

Я вже навіть несвідомо уявляю, як користуюсь нею.

Знаєте що буде далі? Якщо не відкину думку, і силою волі не припиню про це думати, то раніше чи скоріше придбаю.

І це ж не тільки я так, правда? Ви як приймаєте рішення оновити гардероб чи замовити новий смартфон?

Тепер бачимо, що думки мають силу.

Але її можна використати із користю. Наприклад, якщо намагатись відкидати негативні думки, і думати позитивно, то з часом прийдуть позитивні зміни у наше життя.

Наприклад я намагаюсь думати про те чого хочу, а не чого не хочу. Наприклад, якщо не маю авто, то не думаю що я без авто, а якби було добре, якби я мав авто. Куди б поїхав і щоб робив.

Або часто думаю про спортивні результати, яких хочу досягти.

І ще. Намагаюсь думати по біблейському “досить дневі його лиха”. Тобто, якщо сьогодні це не станеться, і сьогодні я не можу щось зробити про цю справу, то переживати сьогодні не буду. Сьогоднішній день для сьогоднішніх справ.

Висновок. Контроль над думками дуже важливий. Повторюю ще раз: ніхто раптом не зраджує дружині, погоджується на крадіжку чи стає алкоголіком. Для цього потрібно “прихистити” тисячі таких думок і погодитись з ними, не відкинути їх. Тоді вони визрівають, і коли наступає момент призводять до дій.

Я приводив приклад із крадіжкою на підприємстві, але простий. Таких можуть бути тисячі. І люди знаходяться на різному етапі таких “обдумувань”. Тому потрібно вчасно брати контроль над думками, і керувати своїм життям.

Успіхів!

P.S. У продовження теми можете прочитати книгу Аллен Джеймс “Как человек мыслит”.

2 comments

  1. Дякую Павло.

  2. Думки керують нами, а не ми – думками. То треба визнати або далі себе обманювати.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*