Копірайтери. Як не треба писати

писаки, копірайтериНа цей блог, а також на сайт про хвилястих папуг я писав статті сам. На папугах десь штук 20 не мої.

Писав сам, бо це недорого, досить якісний копірайт, не «вода». Але якщо хочеш пришвидшити наповнення сайту контентом, то прийдеться залучати ще «пару рук». Це може бути як ваш родич чи знайомий, так і людина котра професійно займається копірайтингом. Останні в переважній більшості написали вже не один десяток текстів, і свою справу знають. Знайти їх можна на спеціалізованих сайтах. Найпопулярніші:

http://advego.ru/

http://www.textsale.ru/ http://advego.ru/

Зареєструвавшись в цих біржах контенту можна вибрати потрібну статтю із тисяч написаних, або замовити копірайтеру її написання. Вказуєте назву, величину статті, стиль написання (художній чи технічний), вибираєте вид (рерайт, копірайт, переклад), вартість роботи, кваліфікацію виконавця.

Коротко поясню різницю між копірайтингом та рерайтингом. Бо дехто думає що слово копірайтинг від «копіювати», отже це скопійований текст. НІ! Копірайтинг – від слова «copywriting» – текст + писати. Це унікальний текст написаний автором. В ідеалі писаний «з голови». Хоча, звичайно, в переважній більшості випадків автор перед написання статті прочитує інші матеріали.

На відміну від копірайтингу, рерайтинг – це переказування своїми словами чужого текст. Це як у школі нам давали завдання переказати твір своїми словами. Оце таке саме. Тому рерайтинг оцінюється дешевше ніж копірайтинг.

Ніби з біржами все зрозуміло і просто, та не все так легко.  Виявляється, що якісний копірайтинг коштує від 2$ за 1000 знаків, і то ще дешево (дані на момент написання статті).

А тепер порахуйте, якщо стаття повинна мати знаків 3000, то у скільки вона нам обійдеться? Від 60 гривень і вище. Додайте ще комісію системи.

А для сайту статей потрібно багато, хоча б сотню – другу. Уявляєте яка сума набіжить! Я вже мовчу про купівлю посилань, їх також потрібно багато. і якісних.

Що робити? Шукати виконавців які будуть писати за 1-2$ за 1000 знаків. На щастя таких можна знайти.

Але тут є одне але, точніше два. По-перше, для великого проекту потрібно мати декількох копірайтерів, бо за таку ціну вони не будуть довго працювати, і потрібно буде шукати нових.

Крім того, через таку низьку ціну нам прийдеться «перебрати» не одного виконавця, щоб знайти підходящий варіант.

Для тих, хто хоче знати що таке якісний та неякісний текст приведу приклади. За кожен із цих тестів я заплатив десь гривень 40 – 50, але то «брєд» повний.  І це вони писали для поліграфічного порталу, де збираються фахівці, це ж не сайт для молодих матусь. Та й ті не лохи, щоб таке читати.

Приведу як приклад два тексти (клікабельно):

неякісні тексти

копірайтери

 

 

 

Ну і як? Я вже там не вступаю в суперечку, оплачую і таке замовлення, але виконавця відразу відправляю в чорний список. Більше такого не хочу бачити. Це ж жах, якщо увесь сайт будуть такі писати.

Не кажу що я пишу ідеально, тут також море орфографічних помилок (сам Word інколи виправляє неправильно), але хоча б є якийсь зміст. А там – сама вода, маразм коротше.

Приклади навів щоб ви могли відрізнити якість від шлаку. Правда найкраще починати писати самому, тоді і зможете легко оцінити чужу писанину.

До речі, ось відгуки про одного із цих горе-писак на біржі:

Продал текст с уникальностью 41%, скопировано отсюда http://www.121dieta.ru/arbuznaya-dieta/36-dieta-pri-saxarnom-diabete.html , считаю, что Виталий – ХХХХХХ.

 ————-

Статья- просто кошмар. Даже пытаться исправлять бесполезно. Авто-бред.

————–

Статья – бред! Как будто промтом переведена или синонимизирована на автомате. Позор! Я требую возврата денег!

————-

Цитата из статьи “Инфракрасные теплые полы – в чем секрет экономного обогрева?”, выставленной на продажу:
“Также, бережливость на подогреве довольно ощутима, теперь через время станет возможно монтировать эту систему отопления во всех зданиях, вполне отрекшись от классических способов подогрева помещений.”
В таком стиле написана вся статься. Переделала ее почти полностью.
Думаю, комментарии излишни.

 

Правда того копірайтера вже адміністрація заблокувала.

P.S. Отут цікава стаття http://wildo.ru/

8 коментарів

 1. Там фактично копірайтингу немає. Все є рерайтингом, хіба що кілька статтей які написала людина спеціаліст своєї справи, але після 100 написаних статей “з голови” вона все одно починає рерайтити

  • Та й неможливо все знати. Якщо заглянути в портфоліо більшості копірайтерів, то там дуже багато тематик: мода, авто, нерухомість, кулінарія, медицина, сім’я і діти. Понятне діло, що одна людина не може досконало знати всі ці тематики щоб писати постійно статті. 
   Максимум 4-5. А далі, дійсно, вже рерайт.
   Але й рерайт буває різним, буває чиста “вода”. Не хочу тут давати посилання, але нормальний копірайтер переписала (з нуля) наведені в статті “тексти” і вийшло класно.

 2. В Адвего є свої нюанси. Якщо дасте завдання в загальний доступ, його ухопить перший, хто натрапив. Вірогідність того, що це буде фахівець, звичайно, дуже мала. Є й інший варінт – відкрити тему в форумі “Пошук авторів” і попросити кандидатів написати пару речень про себе й свій досвід у цій сфері. Багато хто відсіється зразу. Кільком копірайтерам, яких виберете, надсилаєте тестове завдання. Звичайно, декому доведеться заплатити  за не дуже якісний текст, але своїх авторів можна знайти. З них формуєте білий список і надалі завдання надсилаєте лише їм. 

  • Класно!
   А я думав дати завдання тільки для якогось конкретного копірайтера, але неіснуючого. Ну написати типу для DVBOIBH;OJLSB. 
   Після цього дозволити обговорення замовлення. І там також будуть писати бажаючі взяти замовлення.

   • Треба буде створити замовлення, під яке ви підбираєте авторів, так створіть його для білого списка, якого у вас ще нема 🙂 Чи якось інакше, аби тільки його не можна було взяти. Головне – це обговорення на форумі. Це ж замовлення можна буде продублювати під персональне, яке будете надсилати конкретним авторам. Удачі!

 3. Згоден з тим що копірайтингу багато не напишеш. Та і те що в голові все одно треба під ча написанння перевірити (погуглити і подовитися чи правильно ти наводиш факти чи якісь дані), бо пам’ять  то є пам’ять.
  Як на мене найкраще писати статтю використовуючи 2-три джерела, так вийде щось середнє між рерайтом і копірайтингом. Бо в твоїй статті будуть дані і факти яких немає в першій, але є в другій, і немає в другій але є в першій.  + Стаття вийде зовсім не схожою ні на одне з першоджерел.
  Але скажу від себе ще таке, коли те що ти пишеш тобі е надто цікаве та не надто в цьому розбираєшся, то те що пишеш нівякому разі не можна перевіряти тільки в одному джерелі. треба перерити весь нет і впевнитись що ти пишиш правду а не дуриш людей.

  • Бажано шукати людину яка працювала в тій сфері, про яку пише. Але таке далеко не завжди можливо.

   • Як правило, люди, які працювали в певній сфері, не беруться за писанину, бо не вміють цього правильно робити) Або ж неправильно будуватимуть речення, робитимуть орфографічні помилки і таке інше.. Потім буде більше мороки ще й з редагуванням.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*