Копірайтинг. Починаю експеримент

написання статтейВирішив зробити цікавий (і корисний) експеримент: чи реально на написанні статей заробити 300$ в місяць?

Просто дивлюсь, що коли я просто заробляв гроші роблячи щось корисне, то потрошки капітал збільшувався. А коли пробував всякі експерименти типу реклами в групах Вконтактє, в контекстній рекламі, оплата доступу на платний форум з інфопродуктами, то гроші «вивітрювались».

Так, тільки на доларовому рахунку Вебмані місяць тому було 130$. Зараз – 10$. Де поділась решта? Заплатив за інтернет за пару місяців + експерименти. Ось ці експерименти забирають час, гроші, а взамін дають не багато.

Тому зараз кидаю займатись дурнею, роблю вже справжній, цікавий експеримент – чи реально заробити на копірайтингу 300 баксів в місяць.

Якщо зароблю – то додам трошки «налічки», і куплю собі дзеркальний фотоапарат. Це буде такий стимул.

Тепер по суті. Певний досвід написання статей маю. На цьому блозі опублікував 570 штук + на інших сайтах ще десь пару сотень. Так що до тисячі статей написав власноручно.

Продавати статті збираюсь на біржі Текстсейл http://www.textsale.ru

Справа в тому, що на цій біржі я вже продав 29 статей, на загальну суму 60 доларів. Продавав по 0,7-1 долар за 1000 знаків. Це не дорого. Але мені потрібно було «нагнати» рейтинг. Бо в копірайтера із низьким рейтингом рідше купують.

Біржа Текстсейл хороша тим, що тут ваші статті не перевіряють на якість. Тільки на оригінальність, чи ви не скопіювали з чужого сайту.

Просто, якщо стаття буде неякісна, то покупець поставить мінусовий відгук, відповідно рейтинг впаде на 10 одиниць. Тому слід намагатись писати якісно.

Якщо ви також хочете спробувати заробити на написанні статей, то можете починати разом зі мною.

Дам декілька порад

1.Якщо ви напишете 10-20 статей, то далі не захочете писати, бо ніхто не купує. Я сам так попався.
Та насправді, через певний час (1-3 місяці) викуплять майже всю вашу писанину.

Так що не треба переставати писати – рано чи пізно розкуплять.

2.В системі Текстсейл важливий рейтинг копірайтинга. Дехто радить його піднімати, просячи друзів, щоб купували ваші статті, та плюсували у відгуках.

Насправді (скажу по секрету) є легший шлях підняти собі рейтинг.

У цій біржі, ви можете купити статті інших, і ваш рейтинг ростиме. А набравши 20-50 пунктів, вже можна продавати свої матеріали.

Щоб не витрачати багато грошей, можна накупити маленькі та дешеві тексти. А можна купити якісні, одразу для своїх проектів. Дехто просто перепродує статті, купує якісні недорогі, і продає дорожче. Але тут треба вибрати собі хорошого виконавця, бо «шлак» ніхто у вас не купить.

3.В тій чи іншій мірі купують статті усіх тематик. Тому починайте на теми, які знайомі вам особисто (хобі, освіта, робота, і т.д.).

А далі можна брати якусь тематику, знайти 3-5 статей про неї, переварити в голові, і написати свій матеріал.

4.Буде нелегко. Це не насіння лузгати. Але місяць можна потерпіти, щоб подивитись «що ти за чоловік».

Рахуйте зі мною. Нехай ми збираємось працювати 25 днів у місяць. Нам потрібно заробити 300 баксів. Отже, в день слід заробляти 300/25 = 12 доларів.

Якщо середня стаття має 3 000 знаків, і на початках цінимо 1000 знаків за 1 долар, то нам в день слід писати 4 статті, або 12 000 знаків.

Якщо мене читають блогери, то вони погодяться, що кожного дня писати 12 000 знаків осмисленого (!) тексту, – непросто.

Але. Вже через місяць ваш рейтинг буде щонайменше 100 балів (якщо писати якісно), і наступного вже можна підняти ціну за 1000 знаків до, наприклад, півтори бакси.

Скажу більше, досвідчені копірайтери продають свої статті по 5 доларів за 1000 знаків. Тобто, написав 8 000 знаків в день (це дві таких статті як та, яку ви зараз читаєте) – 1000 доларів в кишені.

А ще є таке поняття як «продаючі» тексти. Це взагалі зовсім інший рівень. Там можна заробити не тільки на хліб з маслом, але й на ікру. Навіть чорну.

5.Концентрація. Тут потрібна хороша мотивація і тайм менеджмент. Ніхто за вас нічого не зробить. Все потрібно робити самому. Тому слід добро зорганізуватись, розподілити свій час, звернути увагу на періоди відпочинку.

6.Теми статей. Оскільки в день прийдеться писати багато, бажано придумувати назви статей добираючись з роботи додому, чи по дорозі в магазин. Тоді не треба буде годину думати про що писати.

7.На цих біржах продають тексти в основному російською мовою. Тому прийдеться писати українською, перекласти в перекладачі, і потім виправити деякі помилки.

8.Корисні сервіси.

http://orfogrammka.ru/ – тут можна перевірити орфографію.

http://stopslov.net/ – можна познаходити зайві слова у тексті.

http://www.gramota.ru/ – можна перевірити написання того чи іншого слова.

Тут є цікава стаття, можете почитати http://moytop.com/rerajting-i-kopirajting

На закінчення. Якщо цікаво, то цю статтю я писав десь півгодини, її довжина 4 000 знаків. Якщо цінити по 1 долару за тисячку, то заробив за півгодини: 4$ х 13 = 52 гривні. Хто мені із роботодавців заплатить такі гроші?

Якщо вирішити приєднатись до цього “марафону”, то напишіть в коментарях. Так буде цікавіше.

 P.S. Як продати статтю на біржі я написав тут: http://pavlofox.net/yak-prodaty-stattyu/

44 comments

 1. Цікаво, а на якій мові плануєте писати статті?

  • Буду писати українською, перекладу через перекладач, і потім виправлю помилки. Я вже так робив – купують, не жаліються.
   Можна писати одразу російською, але будуть проскакувати “українізми”.

 2. Українські статті певне погано розкуповують?

 3. А вам вдалось хочу одну україномовну статтю продати чи навіть не пробували)))

 4. Павле, бажаю успіху і чекаю докладних звітів. До речі, там є й україномовні автори – один з рейтингом 69 продає статтю за 2,40, а інший з рейтингом 6 продає гумореску аж за 4,41.

  • Дякую. До речі, в мене рейтинг на Текстсейлі 129. Планую поки-що продавати за 1-1.5 долари за 1000 знаків.

 5. Павло, дуже зацікавився цією ідеєю. Було б дуже цікаво прочитати статтю про біржу статей, як продавати, як додавати статті, як кошти виводити…

 6. Чекаю статью по текстейлу.

 7. Можна і мені книжку по копірайтингу?

 8. А що таке “продаючі” тексти?

  • Це тексти, які заставляють людину не просто “почитав і пішов”, а купити товар.
   Такі специ дуже ціняться, бо в рази можуть підняти продажі.

 9. 300 баксів це ж зараз вже більше ніж 5000 грн. Треба і собі починати брати участь в такому марафоні

  • Давай. Я потрошки пишу статті, правда щось не купують (в Росії долар також зріс). Але це не страшно, походу діла можна підкоректувати.

 10. І скіки з початку експеременту вже наштопав статтей?

 11. І як? На якій стадії експеремент? Трохи збираю по копірайтингу інформацію, потрібно якось творчо назвати цю професію. Є якісь відносно цього думки?

 12. На даний момент написав на продаж 37 статей. Трохи мало 🙁
  Але ще й на цей блог регулярно пишу. Поки що не купують статті. Бо я поставив ціну по 1.3 долари за 1000 знаків. Долар виріс (як в нас так і в Росії). Відповідно ціни “кусаються”.
  Як напишу 50 статей, почну їх рекламувати. Головне отримати постійних замовників за хорошу оплату.
  А професія вже має назву, копірайтинг. Краще й не придумаєм.

 13. Скажіть з чого почати?Маю багато написаних статей та худ. творів.Дякую

  • Є три способи:
   -працювати на когось. Якщо зайдете на сайт пошуку роботи work.ua і наберете в пошуку фразу “копірайтинг”, то побачите, що пропонують писати статті по 3-4 гривні за 1000 знаків. Це дуже дешево. Фактично грабунок. Це як правило посередники пропонують такі умови;
   -працювати через біржі статей. Наприклад textsale.ru (у першій половині цієї статті є посилання, можете зареєструватись. Далі слід продавати свої статті. Як це робити я написав статтю, в кінці цієї статті є посилання на інструкцію з продажу статей.
   -шукати прямих рекламодавців. Без всяких посередників. Шукати можна декількома способами:
   1.Писати власникам інтернет-магазинів, чи їм не потрібен автор. Дати їм зразки своїх статей, але не погоджуватись на низьку оплату (нижче 8 гривень за 1000 знаків).
   2.На популярних сеофорумах є розділ, де можна залишити оголошення, що ви пишете статті. Наприклад, таке можна на форумі тут http://searchengines.guru/forumdisplay.php?f=68 Але доступ вам просто так не дадуть, коштує 30$ . Якщо ви добре пишете тексти, то швидко відіб’єте цю суму.

   Намагався пояснити максимально зрозуміло. Якщо будуть незрозумілості, то не стидайтесь, напишіть. Я тоді можу зробити у вигляді відеоуроку і пояснити важливі моменти.

 14. Павле, місяць минув. Час давати звіт чи писати окрему статтю про можливість заробити на копірайтингу 300 долярів за місяць.

  • Я пам’ятаю. Написав 50 статей, але не купують. Я поставив ціну вищу, ніж колись продавав + долар в нас і в Росії виріс ледь не в два рази.
   Я ще спробую декілька нюансів, і тоді напишу що з того вийшло.
   Потрібно пару днів.

 15. А вони і не продадуться так швидко. Тиж сам писав про три місяця.

  • Читаю в Лівджорналі коментарі росіян – вони запанікували від курсу рубля. Відповідно ті ціни, які я поставив – треба буде змінювати. Ніхто не купує.

  • Сьогодні зранку зменшив ціну на статті до 9 гривень за 1000 знаків. Бо написані 50 статей не купують. Якщо не куплять – ще знижу ціну.
   Люди пишуть, що можна не писати статті на продаж, а брати готові замовлення на сайтах фрілансу. Або давати оголошення про написання текстів на сеофорумах. Кажуть, що можна дати оголошення у відповідному розділі форуму http://searchengines.guru/
   Але там розміщення платне – 5 доларів доступ на день (щоб опублікувати своє оголошення) або 20 доларів – доступ на місяць.

 16. Які результати цього експерименту? 50 статей і далі висять на текстсейлі ?

  • Трошки розкупили, але більша частина висить. Бо вони впали у пошуку, бажано їх обновити. Але тепер для цього мало змінити ціну, тепер потрібно видалити, і знову закинути.
   Я тепер пишу на замовлення, так простіше: написав – гроші отримав.

 17. Доброго дня! Дуже надихає бачити, що люди пишуть українською. Будь ласка, порадьте мені біржу, або сайт, де можна писати копітайти та рерайти українською. Дуже дякую!

  • На жаль, на більшості бірж замовники замовляють тексти на російській мові.
   Якщо хочете українською, то я б робив так:
   – знайшов відвідувані інтернет-магазини на українській мові (штук 100),
   – написав декілька текстів описів товарів для зразку,
   – розіслав пропозицію співпраці цим інтернет-магазинам і додав зразки тексту,
   – можливо деякі українські але російськомовні сайти, захочуть зробити українську мовну версію, і ви могли б за це взятись.
   Якось так.

 18. Павле! допоможіть копірайтеру початківцю – як редагувати власні статті і зрозуміти, чи вони чогось варті?

 19. усі хто пише статті українською пишіть мені на емейл eugene1@ex.ua мені як раз потрібні статті на українській мові і доста багато

  • Доброго вечора! Пишу статті українською. Проте, якщо чесно признатись, практики не дуже багато, але швидко вчуся і позитивно відношусь до критики)

 20. Доброго дня, буду вдячна за назви книг які варто прочитати по цій темі!

 21. Доброго дня, хотів би почитати щоси про копірайтинг. Які книжки порадите? Наперед дякую.

  • Зараз цією темою менше цікавлюсь, тих книг є багато.
   Але почати, для мотивації, рекомендую із:
   “Как превратить буквы в деньги? Что такое копирайтинг? Переверзев Игорь”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*