Кращі поєдинки суперважковаговиків останніх 25 років.

Кращі поєдинки суперважковаговиків за останні 25 років

Це всього-на всього моя думка, і 100% що у вас є своя, відмінна від моєї. Правда в тому, що ніхто ніколи не визначить кращі поєдинки, навіть якщо задати критерії за якими вибирати.

Майк Тайсон – Майкл Спінкс

Майк Тайсон Майкл Спінкс

У червні 1988 року відбувся цей поєдинок. Зійшлися двоє непереможних бійців. Майкл Спінк на момент бою з Тайсоном мав 31 поєдинок на професійному рингу, всі з них виграв (21 нокаутом). В Тайсона послужний список був трохи кращим: 34 поєдинки, всі виграв (30 нокаутом).

В той час вважалося, що якщо хтось і зупинить Майка Тайсона, то це буде Майкл Спінкс. Експерти вважають цей бій піком кар’єри Тайсона.

Вже з перших секунд бою Тайсон кинувся на Спінкса, як голодний тигр на жертву. Спінкс виявився явно до цього не готовим. Удар лівою в щелепу, правою в корпус – і Спінкс падає на коліно, але встає щоб продовжити поєдинок. Тайсон вирішив не відкладати нокаут на потім – удар правою в щелепу, і Спінкс на рахунок 10 не зміг встати.

Потім «Залізний Майк» скаже що в очах Спінкса побачив страх, і він знав що бій не триватиме довго. 

Майк Тайсон – Ларрі Холмс.

Майк Тайсон проти Ларрі Холмса

Тут також зустрілись дві легенди боксу. 22 січня 1988 року молодий та небезпечний Майк зустрівся із підстаркуватим чемпіоном. Ларрі повернувся на рингу задля цього поєдинку щоб “навчити Майка битися”.

Сам бій показав, що відомий чемпіон Холмс який перемагав навіть Мухамеда Алі (в кінці кар’єри короля боксу), нічого не може протистояти «Залізному Майку». Вже після першого раунду на запитання тренера про його стан, Ларрі відповів: «важкувато».

Тайсон «ганяв» старого чемпіона по рингу всі 4 раунди. В результаті Холмс був

нокаутований.

Потім він провів ще багато боїв, виступав дуже довго, але цей поєдинок запам’ятали всі.

Евандер Холіфілд – Джордж Формен

Евандер Холіфілд - Джордж Формен

У квітні 1991 року відбувся бій між двома визначними боксерами: Евандером Холіфілдом та Джорджом Форменом. Було дуже цікаво, оскільки на рингу зійшлися представники двох боксерських поколінь.

Формен ще в далеких 70-х зустрічався із Мухаммадом Алі та Джо Фрейзером. Згодом він залишає бокс, і повертається в ринг аж через 10 років.

В цьому поєдинку Джордж виглядав більш повільним і масивним, можливо тому більше захищався та контратакував. Холіфілд у бою виглядав краще, він постійно рухався та атакував. Дуже добре, що в бою фактично не було клінчів.

Бій тривав усі 12 раундів і судді віддали перемогу Холіфілду. Треба віддати належне Формену, адже йому на цей момент виповнилося 42 роки.

Евандер Холіфілд – Ріддік Боу (перший бій)

Евандер Холіфілд - Ріддік Боу

В листопаді 1992 року зустрілись два сильних боксери: Евандер Холіфілд та Ріддік Боу. Обоє не знали поразок, і були в хорошій формі. Евандер захищав свій чемпіонський титул. Холіфілд маючи менші габарити більше рухався і був більш технічним. Але Боу наносив сильні удари і не збирався поступатися. Бій тривав усі 12 раундів, клінчів майже не було, тільки обмін ударами.

Трохи більше ударів завдав Ріддік, крім того він бив сильніше. Всі судді віддали перемог

у Боу. Журнал «Ринг» визнав цей поєдинок кращим 1992 року. Потім були ще два бої, один з них виграв Холіфілд, інший Ріддік.

Евандер Холіфілд – Майк Тайсон (перший бій)

Майк Тайсон Евандер Холіфілд

Поєдинок відбувся в листопаді 1996 року. Ставки були 1 до 45 на користь Тайсона, більшість вважала що «Залізний Майк» знесе з рингу Холі. Та не всі врахували що Холіфілд дуже досвідчений боксер, який зустрічався із найкращими тяжами свого часу.

Бій почався і шалених атак Тайсона, і було таке враження що ось-ось Майк виб’є «всю душу» із Евандера. Але Холі вибрав правильно стратегію, намагаючись діяти дуже швидко та на випередження. Вже у другому раунді Майк почав пропускати удари. Таке враження, що вже у третьому раунді Тайсон зрозумів що бій не буде простим.

Холіфілд намагався клінчувати щоб вимотати суперника, крім того, постійно «боксуючи» головою він створив безліч незручностей Тайсону. Фактично він використав всі свої переваги, не давши Майку скористатись своїми.

У 6 раунді Евандер лівим боковим

посилає Тайсона в нокдаун. У сьомому раунді в Майка з’явилося розсічення. В останніх раундах Тайсон виглядав замученим, і регулярно пропускав удари суперника. В кінці 10 раунду гонг рятує Майка від поразки. Та вже в 11 раунді суддя змушений зупинити поєдинок щоби врятувати йому здоров’я.

На думку більшості експертів цей бій став найкращим у кар’єрі Холі.

Леннокс Льюїс- Евандер Холіфілд (перший бій)

Евандер Холіфілд - Леннокс Льюїс

В листопаді 1999 року нарешті зустрілись двоє легендарних спортсменів. Правда деякі спеціалісти кажуть що Леннокс в цей час був на піlйомі, а кар’єра Холіфілда йшла на спад.

Льюїс домінував протягом усього поєдинку, був більш активним, наніс більше ударів.

Він побудував поєдинок грамотно, не даючи Холіфілду клінчувати та «боксувати» головою.

Леннокс виглядав дуже добре, підтвердивши звання одного із кращих важковаговиків за всю історію боксу.

Незважаючи що майже кожен раунд Льюїс впевнено переміг, судді присудили … нічию. Вболівальники зустріли це невдоволеним гулом.

Леннокс Льюїс – Девід Туа

Льюїс проти Девід Туа

Дуже багато любителів спорту очікували цього поєдинку. Адже Льюїс був дуже хорошим боксером, котрий перемагав всіх сильних супертяжів свого часу. Туа ж був нокаутером який зносив усіх на своєму шляху. Так, у 8 попередніх поєдинках він усіх суперників послав у нокаут, причому 7 боїв тривали не більше 3 раундів. Недоброзичливці Леннокса очікували що він не зможе уникнути страшного лівого бокового новозеландця.

В ході бою Льюїс за рахунок досвіду, майстерності, росту та довгих рук зміг тримати суперника на відстані. Леннокс тримав Туа своїми джебами, і той систематично пропускав удари. Хоча ризик потрапити під важкий удар від новозеландця був на протязі всього поєдинку.

За рішенням суддів перемогу отримав Льюїс і захистив свій титул.

Майк Тайсон – Леннокс Льюїс

Тайсон - Льюїс

8 червня 2002 в США відбувся поєдинок який чекали всі любителі боксу. І хоча Майк вже був далеко не той яким він був років 10-15 тому, та інтрига зберігалася.

Більшість спеціалістів прогнозували перемогу Тайсона, та накал поєдинку був дуже великим. Особисто я ще не бачив коли суперників на рингу розділяє шеренга охоронців.

Хоча обоє суперників були приблизно одного віку, та розгульне життя Майка далось взнаки. Він був небезпечним тільки перший раунд, і то надто повільним. До 4 раунда хоч якась інтрига ще зберігалася, а після четвертого Тайсон просто зупинився і Льюїс обстрілював його із дистанції. Майк Тайсон у 8 раунді після пропущеного удару присів, але не впав. Потім ще серія ударів і «залізний

Майк» ледве встає на рахунок 10. Рефері зупинив поєдинок.

Якщо б Майк був варіанту хоча б початку дев’яностих, то Ленноксу не було б так легко. А так…

На інтерв’ю одразу після бою суперники вже не проявляли давньої агресії, Тайсон навіть обітер піт на щоці Льюїса.

Віталій Кличко – Леннокс Льюїс

Віталій Кличко проти Леннокс Льюїс

Серед усіх боксерських поєдинків які я дивився, тільки два заставили мене ледь не трястись від переживання: це Тайсон-Льюїс (хоч фактично результат бою не так значив для мене) та Віталій Кличко-Леннокс Льюїс.

Бій відбувся в червні 2003 року. Напевне ці 6 раундів переживав кожен українець, який дивився цей бій.

Це був бій рівних, висококласних боксерів. Я тепер не побоюсь написати що це зустрілись дві легенди боксу. Причому зустрілись в найкращій своїй формі (приблизно), а не так я часто бувало, коли молода легенда відправляла на підлогу рингу старого чемпіона.

Кличко володів невеликою перевагою, хоча ніхто нікого по рингу не ганяв, і не хотів поступатися.

Найкраще Віталій виглядав у другому раунді. Та й за суддівськими записками Кличко виграв 4 раунди із шести. Пропускали обоє, та Льюїс, який зустрічався і з Тайсоном, і з Холіфілдом, і з Туа, напевне ще стільки за один бій не отримував по лицю.

У шостому раунді Віталій пропустив жорстокий аперкот від суперника але встояв.

До речі, у тому бою обоє опинялись на настилу рингу 🙂

Та результат бою вирішило небезпечне розсічення у Віталія – лікар зупинив бій. Віталій з цим рішенням не змирився, та було вже пізно. Потім йшли перемовини про матч-реванш, але Леннокс вирішив піти на пенсію. І правильно зробив, бо наступного разу йому б так могло і не повезти.

Між іншим, на момент написання цієї статті (серпень 2013) обоє Кличків не завершили кар’єри. Навіть молодший Володимир маючи стільки років як тоді Льюїс, не йде на пенсію.

Леннокс перед цим боєм дав інтерв’ю, і там він зовсім не збирався йти на пенсію.

Зокрема Емануель Стюарт сказав що Ленокс може зустрітись із Роєм Джонсом 15 листопада.

На запитання скільки часу Леннокс хотів би ще боксувати, той відповів що спочатку цей бій потрібно відбоксувати, а потім він думає зустрітися із Джонсом в наступному році. Це буде цікавий бій (із Роєм). Повністю інтерв’ю тут http://boxingnews.com.ua/

Як бачимо, Віталій зміг відправити на пенсію великого чемпіона.

Володимир Кличко  – Семуель Пітер (перший бій)

Володимир Кличко проти Самуель Пітер

Після смуги невдач та невпевнених поєдинків Володимир Кличко вийшов на бій із дуже перспективним та сильним фізично Семуелем

Пітером. Пітер майже у всіх своїх суперників вигравав нокаутом, інколи надто жорстоким. Враховуючи фізичну силу нігерійця Володя намагався тримати дистанцію та бомбардувати ударами із відстані. У близькій же відстані клінчував. В свою чергу Пітер протягом усього бою намагався вийти на ударну дистанцію і нокаутувати суперника своїми сильними ударами.

Перші раунди все йшло за сценарієм молодшого з Кличків. Та у 5 Володимир пропустив удар у потилицю і опинився на підлозі рингу – нокаут.

У цьому ж раунді Кличко знову опиняється на підлозі рингу, правда сильного удару він не пропустив. Рефері знову відрахував нокаут. Пітер пішов на добивання, але йому не вистачило ні майстерності, ні витривалості.

У 10 раунді Володимир пропускає декілька ударів і втретє опиняється в нокдауні. Можливо гонг врятував українця.

Два останні раунди Кличко провів впевнено і переміг за очками. Напруга тривала до останніх секунд поєдинку.

Цей бій був дуже важливим для Володимира, і саме після нього він впевнено почав підніматися вгору із «ями».

А Семюель Пітер потім ще два рази зустрічався із братами Кличками, і знову програв, при чому вже нокаутом. Фактично Клички його «зламали» та знищили кар’єру.

Володимир Кличко – Девід Хей

Володимир Кличко - Девід Хей

У 2011 році відбувся дуже хороший поєдинок, який розпочався із прекрасного шоу із виходом боксерів на ринг.

Бій показав прекрасну готовність обох спортсменів. Скажу одразу: я ще не бачив поєдинку, де б супертяж так рухався і показував таку реакцію протягом усього поєдинку (маю на увазі Хея).

Тільки у другому раунді Кличко зміг вперше попасти по супернику. Протягом поєдинку Хей діяв від оборони, тримав

дистанцію намагаючись контратакувати. Володимир діяв обережно, хоч працював «першим номером» періодично потрапляючи в суперника. Клінчів протягом поєдинку глядачі майже не бачили.

P.S. Якщо критикуєте, то будь-ласка, приводьте свої версії. Мені та читачам буде цікаво дізнатись вашу думку.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*