Купівля посилань. Що далі?

стоп, посилання, купівляПару днів тому, в сео середовищі пробігла інформація, що Гугл ніби-то не буде враховувати куплені посилання http://www.searchengines.ru/. В першу чергу мались наувазі посилання із бірж типу Sape.ru.

Кажуть, що деякі вебмайстри вже отримали листи від Гула з попередженням. Інші ж пишуть на форумах що вони про таке не чули. Та невеличка паніка почалася. Але щоб там не казали, рано чи пізно, але пошукові системи перестануть враховувати куплені посилання.

Якщо ви думаєте, що хороші вічні посилання куплені на біржах типу GoGetLinks чи Miralinks пошукові системи не «вирахують», то помиляєтесь.

А тепер уявіть собі ситуацію, якщо куплені посилання не враховуватимуться. Таке цілком може бути. Десь я чув, що колись таким чином перестали враховуватися посилання із сайтів на платформі livejournal.ru, хоча до того за допомогою них прекрасно піднімали то й же ТІЦ. Так само може статися із всіма «штучними» посиланнями.

Ще в більш-менш нормальній ситуації будуть ті, хто просуває ресурси орендованими лінками. Вони їх просто знімуть, і будуть просувати іншими способами. А що робити тим, хто накупив вічних посилань?

Тому-то ми вже тепер повинні передбачити дії пошуковиків, і підготуватися. Щоб не втратити купу грошей та нервів.

Я навів, на мою думку, вагому аргументи, які показують, що те чи інше вічне посилання є купленим за гроші. Ознайомтеся з ними, бо в пошукових систем їх буде ще більше:

1. Із сайту йде багато посилань. В біржах дуже часто зустрічаються такі ресурси, на які йде 200 посилання, а з них 800 чи більше. Погодьтесь, звучить дивно. І не тільки для нас. Для Google також. Тому, купуючи посилання, не полініться подивитися чи власник банально не вбиває ресурс розпродуючи лінки. Так він за 1-2 роки «вижме з нього всі соки» і потрапить під фільтр. Йому то що? Гроші взяв. А ви даремно витратили. Тому, будьте обережні, бо з одного боку купувати посилання за невисоку ціну вигідно, але це значить йде просто розпродаж.

2. Пряме входження ключового запиту. Про що йдеться? Якщо сторінка оптимізована, наприклад, під запит «купити ноутбук у Львові» і на неї купують посилання із таким же анкором, то щось тут не чисто. Для пошукових систем також. Звичайно, посилання із таким анкором найкраще  допомагає підняти сторінку у видачі пошуковиків, але «цо задуже, то не здраво».

Природні посилання це ті, у яких анкор або адрес сторінки (типу www.pavlofox.net) або слова «тут» чи «читати далі». Рано чи пізно пошукові системи «прикриють лавочку» із прямим входження ключового слова. І що тоді будемо робити із накупленими вічними посиланнями?

3. Не тематичні посилання. Звичайно, може автор сайту поставити посилання на ресурс зовсім іншої тематики. Чому ні? Але не масово! Якщо таке явище існує, то це сигнал для пошуковиків: автор торгує посиланнями на сайті. А вони вже знають що робити. Просто поки-що терплять. А можливо і не терплять, а занижують вагу таких посилань.

4. Статті з посиланнями розміщуються в спеціальному розділі. Якщо вебмайсер продає лінки направо і наліво, то скоріше всього він їх ставить на ресурси зовсім не своєї тематики. І виглядає це жахливо. Ви самі таке бачили не один раз. В статті про рецепти йде посилання «ремонтні роботи Київ». Вебмайстрам таке також не подобається, і вони для продажі посилання роблять спеціальний розділ де розміщують такі статті. Називають його «статті», «цікаво»,  «новини» чи ще якось.

В блогах я не раз зустрічав інформацію, що пошукова система може не враховувати посилання із цілого такого розділу. І йде потім пояснюй що ти гроші заплатив. Тому, я купую посилання тільки на ресурсах своєї (чи суміжної) тематики або ресурси з новинами. При цьому прошу вебмайстрів не розміщувати лінк на мій ресурс в розділі створеному під GoGetLinks. Як правило погоджуються.

5. Посилання ставиться в статті невисокої якості. Це і зрозуміло, якщо вебмайстер отримає від вас 5чи 8 доларів за лінк, то він не буде купувати суперкласну статтю за 20 доларів. А купує дешевий рерайт, із невеликою кількістю знаків. Пошуковими на це також звертають увагу.

Тільки не кажіть, що ви не знаєте як вони розрізняють якісну статтю від дешевого рерайту із водичкою! Наприклад, на основі тих же поведінкових факторів. Відвідувач зайшов на сторінку, побув пару секунд, побачив що то ге, і закрив сторінку. Пішов у видачі шукати щось краще. Тим більше, він не клікне на ваше посилання. Це також сигнал для пошукових роботів.

Ну ось такі роздуми виникли. Якщо є щось додати – коментарі внизу.

8 коментарів

 1. Оце точно, а мені ще закидали, що, мовляв, продаж посилань найосновніший дохід з блогу, а я про це не говорю. Казав вже не раз – ходить чутка, що не тільки продажні посилання враховувати не будуть, але й ще ТіЦ можуть відмінити, тоді обломиться точно тим, хто фокусується на цьому.

 2. Прижмуть, точно прижмуть із продажними посиланнями. Та ТІЦ може б і скасували, але в Яндекс каталозі ще заробляють на прийомі сайтів. До речі ап ТІЦ немає вже майже 80 днів. Трохи дивно…

  • Та і будуть заробляти, просто замінять тіц на щось інше, і будуть враховувати не посилання, а, наприклад, поведінкові фактори чи щось інше. Одним словом скоро штормане, чуйка)))

 3. Без посилань інтернет не може існувати, але ж продажні пошукові системи бачать.
  Прийдеться робити якісь конкурси, вірусні маркетинги, групи в соцмережах, писати цікавий контент… Щоб отримати природні посилання.

 4. Це панацея. Багатьом прийшло повідомлення від гугла про те що він щось запідозрив і рекомендації. Але на видачу це не впливає. Звідси висновок – рекомендації, це ще не наказ.
  Соціальна поведінка – однозначно майбутнє, та не думаю що посилання вимруть

 5. Я в буржунеті не працюю, але десь читав, що там бірж купівлі-продажу посилань немає. Якщо це правда, то і в нас з часом таке буде.

 6. Мені десь місяці два тому прийшов лист від китайської сеостудії: чи я не хочу продавати посилання та розміщувати банери (корявий переклад перекладачем Гугла на російську). Я їм написав ціни на банери, і відповів що посилань не продаю. Сказав, що в разі потреби можу допомогти в рунеті чи укрнеті з цим. Вони подякували, і сказали, що взамін в разі потреби можуть допомогти із купівлею товарів в Китаї. Правда після цього на зв’язок не виходили…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*