Купувати статті чи писати самому

копірайтерЦю статтю я пишу не щоб щось написати. Бо останнім часом дійсно стоїть такий вибір. Справа в тому, що мені не «вистачало» моїх трьох сайтів (не всі ще розкручені) створити ще один. На свою голову.

Тепер має проблему як встигати їх наповнювати інформацією. Про отримання посилань вже мовчу.

Так от, щоб ресурс розвивався, потрібно постійно наповнювати його цікавою інформацією. Хоча я й не працюю в даний час на роботі, та писати стільки статей – м’яко кажучи важкувато. Та й не дуже то хочеться висиджувати за компом пишучи про сорти баклажанів чи перцю. Добре що в блог пишеться досить легко: що думаю, то пишу.

Читаючи успішних людей, звернув увагу на одну часто від них пораду. А саме: по-можливості делегувати просту чи важку роботу іншим. А тим часом самому зайнятися чимось цікавішим. Послухав я тих дядьків, і вирішив спробувати «поделегувати».

Знайшов найкращі біржі контенту, для тих хто не знає, це: http://advego.ru/ , http://www.textsale.ru/ та http://www.etxt.ru/. Люду там багато сидить: одні купують, другі продають.

Купив і я собі пару статей для різних проектів. Треба сказати, що на біржах можна як купувати готові статті, так і замовляти на замовлення. Спочатку придбав готові, за невисокою ціною. Тут і з’явилися перші проблеми. Деякі тексти були м’яко кажучи слабенькі, декотрі непогані або й дуже хороші. Пару із тих що дуже хороші за невисоку ціну я потім бачив як продавали на інших біржах, під іншим ніком. Ні це не те що ви подумали. Скоріше всього це не той самий автор продає такі дешеві але якісні статті, а напевне це звичайний скан. Так, я після покупки я обов’язково перевіряю на Адвего плагіатусі унікальність, та не завжди це допоможе. Хоча один раз мені через не унікальність повернули кошти.

Якщо накупити такого дешевого скану, який видають за копірайтинг, то згодом можуть виникнути проблеми із справжніми авторами чи видавництвам. А школяря який це зробив це вже не цікавить. Він гроші взяв, і на «морозиво» розтринькав.

Таке саме із перекладами. От продадуть вам, якісний переклад, під виглядом скану, і ви розмістите його на хорошому проекті. Накупите посилань на сторінку, а потім може прийти лист від справжнього власника із вимогою зняти матеріал. І це же в кращому випадку.

Для тих, хто думає що Pavlofox щось нафантазував, скажу про цікаве повідомлення на одному форумі. Вже не пам’ятаю де саме це було, та автор радив читачам перекладати статті іноземних сайтів і продавати їх за скан. Він каже що вже немало так статей продав, і непоганий там рейтинг заробив. Навіть почав повідомлення словами «палю тему».

Так що будьте обережні із надто дешевими але якісними текстами, особливо від новеньких на біржах.

Від вище сказаного можна вберегтися, якщо купувати статті тільки на замовлення. В такому випадку отримаєте і статтю заточену під пошукову фразу, і скоріше всього вона буде дійсно написана копірайтером.

Хоча в більшості випадків, це все одно буде рерайтинг, в більшій чи меншій мірі.

Як я вже казав, задумав створити ще один сайт, про поліграфію. Сам пропрацював майже десять років в цій сфері, на різних підприємцях та посадах. Знань вистачало, але досконало знав тільки офсетний друк, в якому працював все життя. Все-таки поліграфія то велика галузь, і постійно бути в курсі всіх процесів та технологій – неможливо.

Та як було сказано вище, часу на всі три проекти не вистачало, і я вирішив дати копірайтерам завдання написати пару статей по поліграфії. Вибрав у Вордстаті Яндекса пару фраз і дав завдання. При чому, його повинен був виконати не новенький, а копірайтер із рейтингом більше 100 і одною зірочкою. Це вже досить досвідчений копірайтер.

Ну що ж, взяли моє завдання в роботу. Виконали в термін, кількість знаків була майже та, що потрібно. Але текст…

Безглуздий вступ, а далі майже водичка. І це для технічного сайту! Коротше, роботу я взяв, та бажання ще щось замовляти зникло. На копірайтера не ображаюся, адже не всі працювали у поліграфії, а серед писак тим більше.

Звичайно, можна краще пошукати, і знайти більш-менш нормальний варіант. Але скільки той варіант захоче грошей?

Висновок який із цього всього випливає. Якщо є можливість – пишіть самі. Буде те що ви хочете, читач впізнаватиме ваш стиль. Крім цього зекономите кошти, які потім можуть піти на ту ж покупку посилань.

Та якщо кількість проектів збільшуватиметься, прийдеться комусь поручити роботу написання статей. Там вже треба шукати. Часто довго і ретельно, щоб знайти щось підходяще. Особливо у таких вузьких тематика як поліграфія.

Якщо ви часто «буваєте» в інтенеті, то знаєте як деколи не цікаво читати писанину копірайтерів на всіляких порталах чи сайтах типу «сто порад». І як із задоволенням підписуємося на оновлення блогів. Бо там в більшості випадків пише сам автор. Нехай деколи із помилками, не завжди правильно викладає свої думки, але за його текстами відчуваєш людину.

А тексти копірайтерів можна назвати одним словом «попса».

Цим матеріалом не хочу їх образити, адже це також робота, і різньої майстерності бувають її виконавці. Але, краще за спеціаліста в своїй галузі який пише у власний ресурс ніхто текст не напише. Чи я не правий?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

***
Перейти до панелі інструментів Вийти