Якщо купили неякісний товар на Ebay

Ібей аукціонЯ не один раз купував товари в китайських інтернет-магазинах. Та одного разу вирішив спробувати придбати товар на знаменитому Ebay. Адже там можна купити хороші речі за оптимальною ціною. Та й хвалять всі цей Ebay!

Та чомусь мені не дуже цей магазин сподобався. Дуже багато продавців  не доставляють в Україну, в багатьох платна доставка. Так, є лоти, де ціна починається із 1 долара (і навіть менше). Але під кінець аукціону вона різко виростає, і в запалі покупці платять інколи вищі ціни, ніж цей товар коштує.

В мене був інший казус: за 30 секунд до закінчення аукціону я побачив, що годинник коштує 0.9 англійських фунтів стерлінгів! Супер! Швидко натиснув купити. Як потім виявилось, доставка в Україну коштує 11 фунтів стерлінгів.

А фунт стерлінг – це не долар. Там курс огого! Тобто за китайський годинник я заплатив 20 доларів. І це при тому, що в мене є два годинники: один китайська копія, і оригінальний Casio.

Годинник прийшов швидко, десь за 13 днів.

В принципі якість досить хороша, акуратно зроблений, я думав що буде гірше. Тільки як каже Майкл Щур: «але є одне але». Ремінець біля основи годинника потертий. І це не вина продавця, просто сам ремінець «пухлий», і як тільки його декілька разів згинаєш, то він зачіпає основу годинника, і відповідно стирається. Вони видно вже як пакували, то вже зачепили і постирали.damage

Оскільки в мене вже є два годинника, а цей купив «випадково», то збирався його продати. Але як його продам із потертим ремінцем?

Тому прийшлось відкривати суперечку. Зараз напишу як це робиться.

1.Вибираєте товар який ви купили. Для цього натискаєте «Myebay» (1), і з випадаючого списку вибираєте «purchasehistory» (2).1

2.Далі натискаєте на зображення купленого товару, і потім «подивитись деталі операції» (3).2

3.Тепер, якщо товар якісний, то залишіть позитивний відгук продавцю (5).

Якщо ж є проблеми, то виберіть «написати продавцю» (4).3

4.Ви зможете поставити «галочку», навпроти проблеми яка у вас з’явилася, і написати продавцю (6).4

5.Пишіть англійською, якщо її погано знаєте, то використовуйте перекладач від Гугл. Тільки пам’ятайте, що речення мають бути максимально простими, недовгими. В такому разі можна сподіватись що перекладач зробить якісно свою роботу. Обов’язково прикріпіть якісне фото яке вказує на проблему.5

6.Якщо продавець вам відпише, то прийде повідомлення на пошту, і ви зможете відписати йому.

Скажу, що у моєму випадку ми написали одне одному десь по 4-5 повідомлень, перш ніж мені повернули гроші. Частково через труднощі перекладу.

Я просив повернути мені із 20 доларів – 5. Вважаю це чесно для двох сторін. Продавець погодився, і повернув гроші.Без назви20140512112923

Продавець переписувався дуже і дуже тактовно, я відповідав тим же. Тому раджу, в будь-якому випадку не хамити, адже там також люди на роботі. І в них таких випадків трапляється дуже багато.

У кінці мене перепитали: якщо повернуть 5 доларів, чи я закрию спор. Я відповів що так, і ще й залишу їм хороший відгук. Це я згодом і зробив. А вони мені залишили хороший відгук. Я навіть сам не знав, що я такий хороший та чуйний покупець 🙂

Для тих, хто не знає, скажу, що продавці дуже переживають за свій рейтинг. І якщо він опуститься менше за приблизно 95%, то в них ніхто не буде купувати – можна закривати бізнес. Тому система відгуків – серйозна зброя. Крім того, на Ebay купується через систему PayPall, яка стоїть на стороні покупців, і в разі правоти ви можете повернути свої кошти.

Що далі?

Купувати на Ebay чомусь не хочеться. Типові китайські сайти мені зручніші (www.aliexpress.com чи www.tinydeal.com ). А ремінець доведеться поміняти, і якщо більше не буде стиратись, то продам. Сам по собі годинник не поганий, є два циферблати, будильник, секундомір, водозахист до 100м. Виглядає акуратно.

2 коментарі

  1. В мене про ebay виключно позитивний досвід з 2006-го року … одного разу навіть об’єктив за 100 баксів купував зі Штатів – нормально дійшов 🙂

    • Так, там дуже багато людей купує, і є багато позитивних відгуків в неті. Нічого, наступного разу буду уважнішим.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*