Як купити товар на китайському сайті (2)

китайські товариТут просто та зрозуміло розкажу як купити товар на китайському сайті. Приведу китайський інтернет магазин, де я сам часто купую.

Як купувати покажу покроково:

http://www.aliexpress.com/

Спочатку зареєструйтесь на сайті. Для цього натисніть “зареєструватись” і введіть англійською всі необхідні дані, в тому числі вашу адресу проживання та номер поштового відділення. На нього прийде посилка із товаром.

Після цього можна вибирати товар:1

1 – можна вибирати категорію товарів які нас цікавлять,

2 – поле в яке потрібно англійською ввести назву товару,

3 – ввівши назву товару, натисніть пошук,

4 – можна натиснути, на цю кнопку, коли хочемо щоби сайт видав тільки товари із безкоштовною доставкою в нашу країну,

5 – опис товару,

6 – ціна товару. Дивіться уважно чи це за одну штуку, чи більше.

7 – рейтинг постачальника. Чим більше там значків, тим краще (на цьому сайті є ціла градація цих позначок),

8 – рейтинг товару. Його виставляють самі покупці. Це дуже важливий показник, обов’язково звертайте на нього увагу!

9 – кількість відгуків про товар від покупців. Правда вони тут трошки символічні, типу «Відмінно».

10 – к-сть проданого товару. Також досить важливий показник, адже купуючи щось першим та без відгуків ви ризикуєте,

11 – якщо не збираєтесь купувати товар вже, то додайте його до «списку бажань». Таким чином товар не загубиться.

12 – вибір країни доставки.

Натиснувши на товар який нам сподобався ми потрапляємо на його сторінку. як купувати в Китаї

13 – фото товару, натисніть на мініатюрки під ним, щоб подивитись інші фото.

14 – відсоток покупців які поставили позитивний відгук цьому товару. Але пам’ятайте, що відгуки як привило ставлять одразу після покупки, відповідно люди задоволені що отримали товар «аж із Китаю», тому відгуки часто трошки завищені. Потім ці люди можуть передумати.

15 – к-сть проданого товару (те саме що і пункт опису 10)

16 – крім найдешевшої (і найповільнішої китайської пошти) можна вибрати інші способи доставки, але вони, як правило, дорожчі. Якщо пише «Free Shipping», це значить повністю безкоштовна доставка. Потім підете із паспортом в своє поштове приміщення і заберете товар.

17 – можна зв’язатися із покупцем і запитати те що цікавить. Пам’ятайте, що писати слід англійською. Для цього використовуйте он-лайн перекладачі.

18 – виберіть кількість товару яку хочете купити

19 – вартість товару із врахуванням кількості яку ви вибрали

20 – на скріншоті не видно, але внизу сторінки є опис товару (англійською), а також відгуки покупців

21 – натисніть коли готові купити.

22 – відсоток позитивних відгуків про постачальників (важливий показник)

Натиснувши «купити», ви потрапляєте на сторінку: Купувати в Китаї
23 – ваш адрес, який ви ввели при реєстрації (англійською транслітерацією), це в першу чергу для наших поштарів. Але все одно пишіть англійською.
Наприклад адрес може виглядати так:

    street Stryis`ka

    apartment house 158/192

    Lviv, Lvivs`ka oblast`, 79036

    Ukraine

24 – товар який ви купуєте

25 – можна залишити повідомлення постачальнику. Наприклад, якщо купуєте партію товару, то попросіть пакувати у пакунки не більше ніж 5 штук, щоб на митниці не затримали. А можна ще раз повторити колір чи розмір товару який замовили (наприклад для одягу)

26 – спосіб доставки який ми вибрали, як правило це китайська пошта, вона дешева, але повільна

27 – якщо товар не надійде або прийде пошкоджений, то можна відкрити дискусію і повернути свої кошти. На цьому сайті купивши товар гроші автоматично не перераховуються продавцю, вони в «буфері». Тільки коли ви отримаєте товар, то натиснете підтвердження. Ось тоді і йому надійде товар. Таким чином виробникам та постачальникам не вигідно вас обманювати, бо поки ви не отримаєте товар який був на описі, він не побачить ваших грошей.

28 – якщо все влаштовує натисніть «купити»

Після цього ви побачите вікно із вибором способів оплати. 4

29 – виберіть за допомогою якої платіжної системи будете купувати товар.

30 – вибравши спосіб оплати введіть дані картки чи рахунків (це відомий світовий сайт, тому тут особисто я не боюсь вводити дані своїх кредитних карток)

31 – оформити замовлення.

Після цього у вкладці «My Orders» ви бачитимете всі товари які замовили. Натиснувши на деталі замовлення (біля опису товару) ви побачите таке вікно: покупки в Китаї

32 – скільки днів залишилось до отримання вашої покупки. Як правило все приходить набагато швидше.

33 – якщо товар не прийшов, прийшов пошкоджений, затриманий на митниці, то ви натискаєте «відкрити диспут» і пишете їм що сталося, надаєте фото поламаного товару.

34 – трек-номер товару. За ним можна слідкувати де саме знаходиться ваша покупка.

35 – якщо ви отримали товар і все нормально, то натисніть кнопку «підтвердити отримання». В такому випадку нарешті ваші гроші перейдуть продавцю.

Схеми покупок на інших рекомендованих мною сайтах трохи відрізняються, але думаю ви з цим справитесь. Тим більше що на деяких є коментарі покупців російською мовою.

Чому бажано навчитися купувати в Китаї? В першу чергу через те, що китайці за свої товари просять не дуже великі гроші.  Наші спритні підприємці ці товари перепродують із націнкою іноді у 4-6, і навіть 10 разів!!! Тому, якщо не хочете стільки переплачувати – замовляйте товари самі. Це не складно.

Також, там дуже великий вибір товару. Є з чого вибирати.

Трошки про якість товарів. Знаю, що багато наших людей побачивши що річ вироблено в Китаї, морщать носа. Але як казав підприємець, який вже багато років веде бізнес в Піднебесній, і має там офіси та склади: «Китай буває різний». Тим більше, що дуже і дуже багато брендів виготовляється у цій країні. Чув, що навіть запчастини для BMW виробляють в Китаї.

Тепер про відмінності між нашими та китайськими інтернет-магазинами. Купувати в наших магазинах є простіше через те що знаємо українську (чи російську мови), в них терміни доставки дуже хороші, часто є гарантія.

До переваг китайських інтернет-магазинів можна віднести невисоку ціну на товар, і часто безкоштовну доставку.

Китай як бізнес

Навчившись купувати товари в Китаї ви можете перепродувати їх тут, в інтернеті чи в офлайні. Для першого випадку вам потрібен сайт, інколи досить простого односторінкового.

Потенційних покупців можна залучати за допомогою контекстної реклами, реклами в тізерних мережах (типу marketgid.ru). Якщо ви продаєте певний товар, то можна спробувати продати його зацікавленій аудиторії. Для цього пошукайте відповідні групи у соцмережах, походіть по тематичних форумах, базах підписчиків.

Тільки пам’ятайте, якщо ви захочете вести бізнес із Китаєм, що митники не пропустять великі партії товару без сплати мита, та його затримають. Тому люди страхуються, і відсилають не більше 5 однакових товарів в одній упаковці, шлють на різні адреси, і т.д. Але я тим не займався, тому напишу тільки як купити товар для себе.

Як знайти потрібний товар в китайському інтернет-магазині

Майже усі приведені нижче сайти із англійським інтерфейсом. Тому назву товарів потрібно вводити англійською. Причому бажано не вводити надто довгі назви, інакше важко буде знайти. Наприклад, шукаючи складний ніж-візитку, введіть англійською тільки слова «ніж візитка». Щоб перекласти англійською, використовуйте онлайн перекладачі, наприклад тут https://translate.google.com.ua/

Китайських сайтів дуже багато, я ж згадаю найпопулярніші, в тому числі ті, де я сам купував товар.

1.http://www.taobao.com/index_global.php – популярний інтернет-магазин. Його недоліки: сайт на китайській мові, крім того сам магазин орієнтований в першу чергу на Китай. Тому звідси товар не надійде до нас, в Україну. Там ціни досить дешеві, можна купити в тому числі бренди, але потрібно мати посередника в Китаї, який після вашої покупки забере товар і перешле вам, в Україну. Шукати посередників можна, наприклад, так https://www.google.com.ua/ Але уважно треба дивитись відгуки про посередників.

2. http://www.alibaba.com/ – сайт створений для бізнесменів, оскільки тут торгують тільки гуртом. По одній штуці тут не будуть продавати. Мова сайту: англійська.

3. http://www.aliexpress.com/ru_home.htm – дуже популярний сайт, багато товарів із безкоштовною доставкою до України. Мова сайту: англійська.

4. http://www.tinydeal.com/ru/ – дуже популярний сайт, популярний в Росії та Україні. Мова сайту: російська, англійська.

5. http://www.buyincoins.com/ – я тут купував товар. Мова сайту: англійська.

Із цього списку мій вибір: позиції 3, 4, 5. У цих трьох магазинах особисто я купував, товари приходили.

Деякі поради:

1.Магнітні неодимові магніти у вигляді кульок. В пресі описувалось багато випадків коли малі діти ковтали такі кульки, і вони потім злипалися в травній системі. Лікарі в такому випадку робили складні операції.

2.Предмети із всілякими шпигунськими камерами та мікрофонами. Не купуйте запальничок, ручок, годинників, із прихованими камерами. СБУ за таке може зловити, і теоретично можна навіть потрапити в ув’язнення. Так що не дозволяйте комусь на вас заробити зірочку на пагонах.

3.Речі для маленьких дітей. Двічі подумайте чи варто щось купувати в Китаї для дітей. Адже ми не маємо документів про матеріали, які використовують при виготовленні іграшок, міцність кріплення дрібних деталей, і т.д.  На дітях не економте!

4.Мобільні телефони. Пам’ятайте, що куплені в Китаї вони будуть «сірими», тобто теоретично оператори їх можуть відключити.

5.Сонцезахисні окуляри. Я сам на одному із китайських сайтів додав собі у закладки прикольні окуляри. Там дійсно великий вибір. Але є одне але. Окуляри повинні в першу чергу захищати наші очі від ультрафіолету. Наскільки куплені в Китаї окуляри зможуть захистити наші очі – я не знаю.

6.Посуд. Від якості посуду в певній мірі залежить наше здоров’я. Адже виготовлений із неякісних матеріалів здоров’я не додасть – це точно. Пишучи це, в першу чергу маю наувазі сковорідки із антипригарним покриттям. Такого я б не купував в Китаї.

7.Габаритні та важкі предмети. Не дуже вигідно купувати в Китаї все що важить більше 500 грам. Причина проста – вартість доставки значно зростає.

8.Пам’ятайте, що китайці любителі прибрехати із цифрами. Наприклад, купуючи смартфон із камерою 12 мп, не факт що там їх стільки буде. Те саме можна віднести до біноклів. Читайте відгуки покупців та дивіться на рейтинг товару.

9.Швидкість доставки як правило складає 20-30 днів. Правда останнього разу джинси йшли мені 60 днів, так що не панікуйте.

P.S.Особисто я купував на описаних тут сайтах під номером 3, 4, 5.

P.P.S. Я дуже хотів описати максимально зрозуміло як купити товар на китайському сайті. Але якщо щось пропустив – поле коментарів внизу. Не стидайтесь, запитуйте.

Якщо вам важко читати мою писанину, чи щось не зрозуміло, то тут на відео все гарно розказують:

80 comments

 1. 3. http://www.aliexpress.com/ru_home.htm — дуже популярний сайт, багато товарів із безкоштовною доставкою до України. Мова сайту: англійська. Ще російську забув написати.))

 2. Дякую за статтю. Таке питання: якою карточкою сплачується покупка (чи піде звичайна розрахункова картка приватбанку?) і в якій валюті? Ціна на сайті в доларах, а на картці лежать гривні. Чи піде такий варіант?

 3. відкрила спор, мені повернули кошти, тепер товар дойшов, як його оплатити? 

  • Якщо є можливість – зверніться у службу підтримки Аліескпрес.

  • При відкритті диспуту (спору) можна було вибрати один з запропонованих пунктів: відмова від товару (повернення), або ж нічого не робити. Тобто, якщо ви не відмовились від товару, то хоч і гроші вам за нього повернули, а потім ще й товар прийшов, то ви його не повинні будете повертати ні грошей, ні товару. Сам приблизно місяць назад був у такій ситуації. В результаті в гроші повернули, та ще й замовлення все ж таки прийшло майже на 60тий день.

 4. Скажіть будь ласка, чи потрібно буде ще за щось платити, коли прийде замовлення в Україну? Можливо на пошті “нарахують”?

  • Нічого не нарахують. Ви сплачуєте все на китайському сайті, а на нашій пошті тільки приходите з паспортом і забираєте товар.
   Можливо виглядає трохи дивно, що товар йде аж із Китаю, і в багатьох випадках доставка безкоштовна. Але це правда.

 5. Доброго дня. Підскажіть чи не має досвіду замовлення товару з Англії та США? Якщо маєте досвід, то напишіть на електронку, дякую.  ingras@inbox.ru

 6. Зробив замовлення з aliexpress набагато легше ніж я думав.)) 

  • Як прийде – напиши на своєю блозі що і як. Можеш тут у коментарях залишити посилання на свою статтю (коли напишеш).

 7. Я ще давно (з 2006-го) купую на ebay … має автор досвід там також? який ?

 8. Скажіть будь-ласка чи можна розрахуватись карткою для виплат з приватбанку??? чи краще універсальною кредиткою приватбанку.. я просто перекинула через термінал гроші на картку для виплат а вони ще не дійшли на рахунок,вот і думаю!

  • Підійдіть у найближче відділення Приватбанку, і попросіть їх зареєструвати вас у системі Приват24.
   Тоді, ввійдіть в цю систему на комп’ютері, і попросіть онлайн службу підтримки, щоб відкрили вам віртуальну картку для розрахунків в інтернеті. Після цього, ви вже нею зможете розплачуватись за будь-які послуги чи товари в мережі (в нас чи закордоном).

 9. Сьогодні мені прийшли навушники з TinyDeal … після першого ж підключення розвалився штекер 🙂
  Написав їм щойно скаргу, подивимось як там на це відреагують?

  • Якщо чесно, то тільки один раз купував на цьому сайті. Це був радіокерований вертоліт, і працював добре.
   В будь-якому випадку, має бути якась система захисту покупця. Чув, що людям повертали кошти (чи частину). Але треба представити фото пошкодженого товару. Я б ще “нажав” тим, що залишу поганий відгук і на своєму сайті напишу. Їм репутація важлива.
   Тільки в майбутньому потрібно дивитись на відгуки покупців, хоча й це не гарантія. Це ж Китай. Хоча мене, тьху-тьху, майже обходив брак (за винятком ремінця годинника).

   • В мене таке враження, що всі відгуки там куплені, надто на лизунські замітки схожі.

    • Там активно діє “Affiliate Program” + вони масово співпрацюють з відеоблогерами … ото і “позитивних” відгуків купа 🙂

    • Я думаю, що причина в іншому. Як правило, китайські товари виглядають досить непогано. Людина довго чекала на доставку, і от має вже куплену річ. І одразу пише відгук. Як правило, настрій позитивний. А це вже потім може поламатися.
     Хоча мій радіокерований вертоліт я сам поламав, бо він не витримав ударів до стінки – треба було на більшій площі випробовувати. Тут китайці не винні, товар нормальний.
     Недорогий годинник, який купив для батька – працює вже рік, тільки ремінець прийшлось підшити і батарейку замінили. Але не відстає.
     Боксерські лапи – як нові.
     Насадка на кран – через місяць “здохла.”
     Копія G-shock – ніби все нормально, хоча я їх часто не ношу.
     Коротше – це як повезе.
     В будь-якому випадку, можна купити цю саму річ у нас, тільки в 2-10 рази дорожче.
     Я останнім часом, перед покупкою, вводжу в пошук товар який хочу купити, і читаю огляди http://mysku.ru/

 10. Отут покупець вирішив подібну проблему: http://youtu.be/bIAMzRNtJwU

  • Дякую – власне вчора так і зробив, як там описано … наразі жодної реакції … чекаю ось

 11. скажіть ваші враження про юа тао та kupi ka.

  • Не мав із ними справу. Та раджу вам встановити плагін для браузера WOT, він досить точно показує репутацію сайту. Так от, два приведені вами, ще не мають рейтингу. скоріше всього вони ще новенькі.
   Якщо є можливість, купуйте в Китаї на пряму, бо посередники беруть відсотки.

  • Пром юа нормальний сайт, жінка там пальто купувала. Але треба розуміти, що це платформа для продавців і продавці там різні

 12. Скажіть ,будь ласка,чи можна розрахуватись карткою аваль?

  • Важко сказати. Мені в Приват 24 зробили безкоштовно VISA для розрахунків в інтернеті.
   Але ви можете спробувати купити на Алібаба і своєю Аваль – нічого не втрачаєте. Якщо пройде оплата – то добре, якщо ні – просто не купите товар.

  • Підійде люба карта підключена до VISA, MasterCard.

 13. що краще брюлікі чи корони?

 14. Привіт!А у мене таке питання…давно замовляю товар з Алі,але ще жодного разу не було такого,щоб товар не прийшов,а тут як на зло 2 замовлення йшли більше 2-х місяців, і так і не прийшли.Термін поставки закінчується.Відкрила спір.Один продавець прийняв спір і погодився повернути гроші.Сказав,що через 7-10 днів,гроші мають з”явитись на моїй карті…чекаю.А от інший продавець,спір так і не підтверджує,залишилось 2 дня до закінчення спору.І що далі???

 15. Привіт) автору дяка за гарну статю. І є ще питання… скажіть будь ласка чи робили покупки за допомогою не Приват 24, а Кредодайрект? в мене там гривневий рахунок… думаю потрібно ще доларовий відкрити… а який краще ….ВІЗА чи МАСТЕРКАРД? бачу тут всі на ВІЗІ

  • Мені служба підтримки Привату 24 зробила віртуальну картку Visa Classic Internet. Нею і оплачую.

   • Взагалі то будь-яка карта має працювати.

    • У мене проста зарплатна карта від Приватбанку.На ній є розрахунки Віза.Я просто в Приват24 в настройках карти збільшила ліміт оплат в інтернеті от і все.Не відкривала ніякі окремі карти

     • Радять для оплати в інтернеті тримати окрему віртуальну картку. І перекидати на неї гроші, тільки перед покупкою.
      Бо ж не всі сайти порядні. Залишивши нехорошим людям дані своєї картки можна попрощатись із грошима.

   • Вікторія

    Скажіть, будь ласка, ви потрібну суму на цю картку самі перекидаєте чи банк створює її з довільною сумою, яку потім вам потрібно повертати?

    • Ні, вам роблять картку, а ви самі на неї перекидаєте стільки, скільки потрібно.
     Але кажу, для початку замовте якусь невелику річ, щоб все на ній все перевірити. А далі вже будете знати на власному досвіді.

 16. подяка для pavlofox , стаття пізнавальна, удачі автору)

 17. ДЯКУЮЮЮЮЮ за статтю )))

 18. Класні поради

 19. Доброго дня! Хочу замовити телефон який коштує біля 500$, підкажіть будь-ласка скільки з мене знімуть податків та мита? Чи будуть складності з отримкою товару?

  • Я таких дорогих речей із закордону не замовляв. Наскільки знаю, товари вартістю більше ніж 150 євро підлягають митним зборам. На суму, яка перевищує 150 євро нараховується десь 30% податку.
   Наприклад, ваш телефон 500$ мінус 170$ (це 150 євро) = 330$. Ось із на цю суму буде нараховуватись 30% податку. Додайте сюди ще вартість доставки. Виходить немало.
   Я із закордону хотів дзеркальний фотоапарат купувати. Але все порахував, і вирішив що краще у нас. В результаті купив практично новий на OLX.
   Але повторюю: я не спец в цих митних платежах. Ще мусите когось запитатись.

 20. Дякую за відповідь. У Вас дуже корисний блог

 21. Скажіть будь ласка,на аліекспрес замовив товар, мені його закрили і ніби повертають гроші,гроші вони повернуть на туж саму карту з якої я оплаплатив,а оплачував я через приват24 гривневою картою,я от думаю чи зможуть вони повернути мені гроші на гривневу карту мастеркард ,чи потрібно краще їм відправити додаткову карту долларову???

  • Мені не доводилось повертати гроші. Можете задати це запитання на форумі, там люди точно знають: http://tinyurl.com/o9ra8k7

  • Закрили – це ви що маєте на увазі? Гроші автоматично перекидаються на ту ж карту, з якої була оплата. Якщо гривнева то автоматично буде переведено в гривні по курсу.

 22. На скільки я розумію адресу потрібно вказувати фактично по проживанню, а посилку забирати на пошті?? куди саме приходить посилка?

  • Так, ви вказуєте фактичну адресу проживання. А посилка прийде на ваше поштове відділення, а не у квартиру.
   Але у ваш домашній поштовий ящик (де кладуть платіжки за комунальні послуги) прийде повідомлення, щоб ви забрали товар у своєму поштовому відділенні.
   І потрібно при одержанні взяти паспорт, щоб працівники пошти віддали вам вашу посилку.

 23. Скажіть будьласка,якщо я хочу замовити 2 різні товари і вони у різних продавців-це буде 2 окремі замовлення?

 24. А як бути з купонами.Як вони роблять знижку?Наприклад вартість товару 4 дол. а у мене є у цього продавця купон на 2 дол.

  • Скоріше всього, там не простий купон на 2 долари, а що отримаєте знижку у 2$ за умови купівлі товару на певну суму, у цього продавця, одноразово.

 25. Дякую за відповіді та корисні поради

 26. Всё красиво и по делу! Смотрят ли на почте при получении “прописку”

 27. Олександр

  А якщо я проживаю в селі, то як саме виглядатиме адреса доставки?

  • Важко сказати. Як варіант, можете запитати адресу вашого поштаря. Скажіть йому, що повинна прийти посилка з-за кордону.
   Або, можливо, маєте родичів чи хороших знайомих в місті, то можна на їхню адресу висилати.

 28. Я собі якось годинник замовляв, так прийшов абсолютно не той, який обирав. Тепер користуюся послугами посередника, який робить там для мене покупку, все перевіряє і забезпечує доставку в Україну [посилання видалено адміністратором] Ціни у них не високі, тому мати справу з ними вигідно і надійно, та й посилку доставляють набагато швидше. В останній раз замовив собі кросівки, так чекав всього два тижні, а не майже два місяці як у випадку з годинником ..

  • Я часто не замовляю, але завжди приходило те, що замовляв.
   У крайньому разі ви завжди можете відкрити суперечку на сайті, і повернути свої гроші, або хоча б їх частину.
   А переплачувати за доставку із цього китайського сайту не варто. Для чого платити більше, якщо китайці самі доставляють, і в переважній більшості те, що замовляєш.

 29. Може колись і вигідно було вести бізнес з Китаєм, але зараз долар подорожчав в рази, а деякі речі (наприклад купував фітнес трекер) дешевші в українських магазинах. Але сайт Аліекпрес дійсно має безліч цікавих пропозицій, особливо що стосується одягу та дрібної електроніки. Дякую автору за статтю)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*