Купив боксерські рукавиці

DSCN2806Півтора роки тому в свій гараж купив боксерські рукавиці. Від того часу два рази в тиждень ходив в гараж. Тренувався на боксерському мішку, груші на розтяжках, та лапах.

Звичайно, що до якогось серйозного рівня, мені як «до неба рачки». Але все одно, якесь вміння набулося + зняття стресу + фізкультура.

Давно хотів купити ще одну пару рукавиць – для спарингів. Бо одна справа товкти нерухомий мішок, який не дає здачі, і зовсім інша робота із суперником.

Нарешті купив ще одну пару рукавиць. Вибрав дешеві, із синтетичної шкіри, вагою 12 унцій. Для такого «боксера» як я, підійде.

Треба сказати, що боксерські рукавиці відрізняються за вагою: 6 і 8 (дитячі), 10, 12, 14, 16 унцій. Чим більша вага – тим важче травмуватись самому і суперника.

Я б не писав цієї статті, але отримав цікавий досвід – може комусь згодиться.

1.Якщо ви  любите попрацювати із боксерським мішком, але не спарингуєте – купіть ще одну пару рукавиць, і починайте боксувати із суперником.

Мені вже давно досвідчені люди казали, що мішок це добре, але реальний бій далекий від цього.

І дійсно, навіть елементарний спаринг показав це. В мене 55 кілограмовий мішок після моїх ударів непогано розхитується. Але в на супернику не можу застосувати навіть 70% сили удару.

Чому? Бо суперник рухається, не стоїть на місці, постійно змінює дистанцію. Крім того, сильний удар – повільніший удар. Поки замахнешся – противник або блок поставить, або відійде, або сам його удар пропустиш.

Тому, ваші «геройства» на важкому мішку ще нічого не значать – по собі знаю.

2.Сила. Я важчий від брата на 20 кг, вижимаю штангу лежачи набагато важчу, і присідаю із важчою штангою. Думав, що в спарингу його «знесу». Нє-а. Не встигаєш, це ж не боротьба. Звичайно, певна перевага у силі є, але швидкість її нівельовує 🙁

3.Передпліччя. В спарингах приходиться часто блокувати руку суперника своїм передпліччям. Виявляється це не тільки іноді боляче, а ще й синяки бувають, і навіть на місці вен утворюються припухлості. Але знайомий тайбоксер каже що то нормально, не біда.

4.Дихалка. Думав, що з цим проблем не буде. Адже недавно присів із 100кг штангою 25 разів, а там легені огого працюють.

Та все одно, спарингуючи, вже після декількох хвилин задихався. А коли задихався, то не побоксуєш. Прийшлось просто відступати 🙂

5.Ми в спарингах не б’ємо в голову, а для «реалістичності» тренувань потрібно. Отримувати систематичні удари в голову особливого бажання немає, тому вихід знайшов. Тільки ще не купив, але час прийде. От дивіться яке хороше приспосіблення. Боксерський шолом + силіконова маска. Такі шоломи можна купити гривень за 300. Супер!Screenshot_9

6.Психологічна впевненість. І хоча й ми живемо у 21 столітті, але в житті всяке буває. І знаєте, спаринги досить і досить непогано вселяють впевненість в собі, та й стрес знімають.

7.Безпека. Слід бути уважним, у не вкладатися в удар на 100%, не бити сильно в область печінки, сонячного сплетіння та голову.
P.S. Сьогодні знайшов цікаве відео: підготовка елітних підрозділів СССР, 1979 року.

5 коментарів

  1. Павле, ти не помилився: чим важчі рукавиці – тим важче травмувати суперника? Я думав – навпаки.

  2. Колись (років 100 тому) боксери виступали взагалі без рукавиць, то із лиця суперника робили фарш.
    Десь читав, що в американських любительських залах з боксу взагалі не допускають до спарингів із рукавицями легшими за 12 унцій.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*