Купив Canon 100D/40mm,2.8

Давно (років вже 1.5) збирався придбати дзеркальний фотоапарат. Ще будучи малим бачив, як дядько проявляв фото у ванній кімнаті.

Довгий час не було свого фотоапарату, і аж у 1999 році із зекономлених зі стипендії грошей (тоді стипендія була 10 грн) за 160 грн придбав «мильничку». Я ще досі пам’ятаю цей день, такий радий ходив…

Виглядав цей фотоапарат так:11

Будова дуже простенька: одна лінза, автоматичне перемотування плівки, зменшення «червоних очей», автоматичний спалах.

Але навіть із таким нехитрим набором вдавалось робити непогані знімки (це сканована плівка).AA003

Вже у 2009 році сестра віддала свою цифрову мильничку. Враховуючи, що фотоапарат 2004 року випуску, то фото із нього виходили досить пристойні.2

І тиждень тому підвернулась хороша цінова пропозиція, і я придбав цифрову дзеркалку Canon 100d. Хоч фотоапарат трошки користований, але ще 1.5 року на гарантії. Власник брав її як запасний до своєї повнокадрової дзеркалки. Але тепер потрібні гроші і продав.

Ще одне вплинуло на бажання купити, що продавав не з КІТовим великим об’єктивом, а з маленьким блінчиком 40mm/2.8.

Так виглядає http://www.digitarvike.fi

Тепер про враження

Хоч Canon 100d – найменша на ринку дзеркальна фотокамера, все одно своїх 500 грам важить (разом із об’єктивом). І якщо походити годинку-другу, то відчувається на шиї вага. В кишеню не сховаєш 🙂

Трошки був незвичним 40mm об’єктив. Фокусна відстань зручна для багатьох ситуацій, і в багатьох фотографів він є штатником. Але у кімнаті, щоб зняти людей в повний зріст приходиться «дертись по стінках». І архітектурні об’єкти із близька не познімаєш.

Сам фотоапарат справив хороше враження. Зручний у руці, багато налаштувань і можливостей вплинути на процес зйомки. Можна без проблем на портретах зробити розмитий задній фон, невеликі шуми на високий ISO (в темну пору дня), непогане відео.

Єдине, потрібно добре вивчити апарат і пристосуватись до налаштувань. Бо наприклад, фотографував на відкритій діафрагмі людей із дальшої відстані – не всі потрапили у фокус. А в деяких випадках сфокусованими вийшло взуття, а не обличчя 🙂 Але помилки врахував, все буде добре.

Я довго вагався, чи брати дзеркалку, чи беззеркальні фотоапарати. Був великий шанс, що куплю Sony A5000. Адже беззеркальні фотоапарати у любительському сегменті «наступають на п’яти» дзеркалкам. Наприклад, Sony A5000 має менші розміри, більший динамічний діапазон (краще передає тіні і світлі ділянки), у неї більших розмірів матриця, у 2.5 разів більше точок фокусування. Тут порівняння http://versus.com  і тут цікаво http://www.dpreview.com

І все таки вибрав дзеркалку, через можливість у разі потреби знайти безліч об’єктивів, які встановлюються без всяких перехідників.

Але все це не так важливо. Адже для фото головне в першу чергу класний сюжет і правильна композиція в кадрі.

Знімає не фотоапарат, знімає фотограф. Якщо дати любителю дорогу професійну дзеркалку, він не зніме нею шедевра.

Як жартують: «якщо ви купили скальпель, ви ще не стали хірургом». Так і з фотоапаратом.

Так що будемо вчитись.

Ще одне. Є таке прислів’я: “якщо хочеш розорити друга – подаруй йому фотоапарат”. Рідко хто, задовільняється тільки дзеркалкою. Так і у моєму випадку, одразу прийшлось купити захисний світлофільтр – шкода об’єктиву. Сліди пальців, пилюка, каплі брудної води – від усього цього бажано захистити скло.
Міг взяти дешевший “ноу нейм” в Китаї, але не факт, що якість фото не постраждає. Тому взяв на Розетці Marumi UV 52 мм. Виготовляється в Японії, скло якісне.

Приведу тут приклади декількох фото. Знімаю в RAW форматі, щоб була можливість, у разі потреби, повиправляти помилки експозиції та балансу білого. На фото трошки корегував кольоровий баланс. 1

fdgdfhfgh

lviv

11

5

Canon100d

6

7

88

99

10

IMG_1259

P.S. Тут http://versus.com/ru можна ввести назву фотокамери, потім поставити «vs» і вписати назву іншого фотоапарату. Натискаєте «enter» і дивитесь загальний рахунок порівняння моделей, і аргументи за і проти.
Хоча повторюю, що на цінність знімка в першу чергу впливає сюжет і композиція. А цього не дасть жодний фотоапарат.

P.P.S. Приклад відео, знятого на Canon 100d і об’єктив Canon EF 40mm f/2.8 STM:

16 comments

 1. Вітаю. Нарешті ти здійснив півторарічну мрію. Тепер будеш мати на що витрачати гроші 😉

 2. Вітаю з покупкою!) Вангую, що наступним буде купуватись додатковий об’єктив з змінною фокусною відстанню, оскільки з 40 мм не набігаєшся. Хоча б 18-55, стандартний варіант, що підходить для більшості випадків.

  • Я міг одразу брати із зумом – не хотів через розміри та вагу. А фікси більш світосильні, і боке краще.

   • Так то воно так, але і зум теж хороша штука. Сам маю два штуки: 18-55 і 55-200. Ще фікса мені і буде повний клмплект)

    • Кажуть, що старі совєтскі непогані. Але вони без автофокусу, і треба перехідник.

     • Хороші вони. Якщо б не було в тебе фікса, то міг би брати Геліос 44, але починаючи з третьої ревізії – 44-3, 44-4 і т.д. Ціна невисока, перехідник на аукро/олх за 50-100 грн можна взяти. І по моєму на Кенони там фокус фіксується на безкінечність. Що теж не погано.
      Між іншим, твій Canon 100d має кроп-фактор 1,6. Тому об’єктив Геліос 44, маючи фокусну відстань 58мм, для твого кропнутого фотоапарату буде як 92мм.

      • Тільки десь читав, що можуть попадатись різної якості радянські об’єктиви.
       Але все одно ідея хороша.

 3. Слухай, Павле, ти щось приховуєш. Жалієшся, що усі твої сайти дають тобі заледве 10 долярів прибутку, і при цьому постійно щось купуєш. Невже з допомоги безробітному? Чи маєш “ліві” прибутки типу нещодавнього фрілансу?

  • Так, остання добре зроблена робота допомогла придбати цей фотоапарат. Але треба поставити це діло на потік. Зараз думаю над цим.

 4. Відео з зумом чи ні?

  • Ні, бо в мене об’єктив із постійною фокусною відстанню. Я свідомо такий брав. Тепер більше потрібно працювати ногами, але є виграш у вазі скла і його світлосилі.

 5. А коза на фото, таке враження що тебе матом криє, що ти її знімаєш 🙂

  • 🙂
   Це одне нормальне фото з нею вийшло – увесь час паслась. Я хотів щоб підняла голову, і ніяк не міг привернути її увагу. В неї трохи морда розмазалась, прийшлось у фотошопі трошки різкість додати.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*