Купив гумову бленду

350Я колись писав, що купив бленду для фотоапарата. Бленда потрібна для того, щоб бокові промені сонця не потрапляли в об’єктив. Інакше погіршується якість зображення (насиченість, контраст).

Крім цього, бленда захищає об’єктив від ударів, і навіть від снігу, під час снігопаду.

Та бленда, що я тоді купив, була із пластмаси, і досить якісно виготовлена. Але як виявилось, вона підходила більше для ширококутних об’єктивів, і могла б краще захищати від бокових сонячних променів. 

Тому місяць тому я придбав в Китаї бленду вже більш довгу, яка ще краще захищає від бліків http://aliexpress.com .  Правда, я брав за 1,55 долари, зараз трошки дорожче.

Крім того, вона виготовлена із чорної гуми, і ще краще поглинає бокові промені, ніж гладка пластмаса. Ну і ще й дешева 🙂

Я трошки боявся, чи не буде закривати краї зображення (він’єтування), але ні, все добре. Для об’єктиву 40mm/2.8 на кропі підходить ідеально.

Бленда виготовлена не дуже якісно, на 4, і ще й прийшла зсередини трошки подряпана. Але на експлуатаційні якості цей недолік не впливає, і я радий, що її придбав.  дзеркальний фотоапарат

Вона ще й може складатись в інші позиції (для ширококутних камер).  гумова бленда

Бленду використовував при заході сонця, і дуже добре працює, “зайчиків” немає на відбитку. гумова бленда

Ну і під час снігопаду фоткав, сніжинки не падають на скло:Рідзвяний, Ярмарок

2 comments

  1. До цього часу і не знав про існування такого нехитрого пристосування))

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*