Р. Киосаки и Ш. Лечтер. “Богатый папа, Бедный папа”

bogatyi-papaНарешті дослухав аудіо версію відомої книги Роберта Т. Кіосакі та Шарон Лечтер. “Богатый папа, Бедный папа”.

Колись її прочитав сам, а років через 4,  прослухав в аудіо форматі.

Що можна сказати?

Що б там не говорили критики Кіосакі, він, на відміну від багатьох із них зміг досягти своєї цілі. Язиком можна багато говорити, а ти ділами покажи!

Це перше.

Також, Роберт дуже просто і доступно пояснює різницю між активами і пасивами. Саме від нього я вперше дізнався що це таке.

Виявляється, що куплена вами нова машина – це пасив. Бо вона не приносить вам гроші, а тільки забирає їх. Крім того, її вартість постійно падає.

Якщо ж ви нею, наприклад таксуєте, чи возите товар для свого магазину – це актив, бо він приносить гроші.

Щоб стати багатим потрібно максимум своїх грошей вкладати саме в активи.

Не всі поради які дає Кіосакі підійдуть громадянам які проживають на території колишнього СССР. Про які акції можна говорити простій людині, якщо, наприклад, у мене вдома ще дотепер лежать приватизаційні сертифікати. І я так зрозумів ще довго будуть лежати.

Але його порадами щодо вкладання грошей в нерухомість варто скористатися.

Книга побудована як порівняння підходів двох типів людей: бідних (рідний батько Роберта) і багатих (багатий наставник «тато»). На протязі всієї книги автор показує як діяли, говорили та думали його двоє батьків: багатий та бідний.

Це дуже добре, завдяки цьому можна побачити що не все залежить від зовнішніх обставин, величезний вплив мають наші думки та дії.

До недоліків книги можу віднести, як я вже казав вище, не можливість застосувати в наших умовах всі поради, трошки забагато «води».

Але загалом книга дуже хороша, в багатьох людей (в мене також) погляд на бізнес поділяється на два етапи: до і після Кіосакі.

Чого вартує тільки його «золота фраза»: бідні працюють на багатих, щоб багаті ставали ще багатшими? Цього ж вам ніхто не скаже по телевізору, ваше «завдання» йти на завод і працювати. Якщо втратили роботу – шукати її. Навіщо вам створювати свій бізнес, якщо можна влаштуватися і працювати на чиюсь мрію.

Також Роберт каже: в бідних телевізор з великою діагоналлю, в багатих – велика шафа з книжками.

Звичайно, сама книга за нас нічого не зробить, але як мінімум вона багато речей ставить на свої місця, і показує куди рухатись далі. Де кращий та цікавіший шлях: робота на «дядю» чи своя справа з ризиками та прибутками?

До речі про ризики, Кіосакі стверджує, що з 10 починаючих бізнесів, врешті-решт 8 розвалюється і не витримує випробування часом. Тому потрібно робити ще і ще спроби. В результаті ви досягнете успіху, який перекриє попередні невдалі спроби.

Що ж автор радить робити конкретно, щоб вирватися із «щурячих перегонів»?

– перестаньте робити те, що ви робите зараз, якщо воно не приносить результату,

– шукайте нові ідеї, в книгах, відео курсах, семінарах,

– дійте. Не можна відкладати «на завтра», бо за нас ніхто того не зробить,

– знайдіть того, хто вже досяг успіху у вибраній справі і попросіть поради чи допомоги,

– навчайтесь постійно, ходіть на тренінги та слухайте аудіо курси,

– не бійтесь відказів, в тому числі потенційних покупців.

Насамкінець. Перед тим як писати цей матеріал я продивився що про книгу думають інші читачі.

Скажу так: багато скептиків. То говорять що це американська попса, то забагато води, то автор на книзі розбагатів і тепер розказує який він багатий.

Є інша категорія, як все схвалює словами «супер» чи «класна книга».

Але серед них загубився третій тип людей.

Вони просто втілили в життя те що написано в книзі. Один в коментарях пише що третій супермаркет відкриває, ще хтось що має успішне підприємство.

Так що прочитайте обов’язково, якщо не хочете до років 65 «горбатитись на дядю». Не бійтесь, вони не пропадуть, про себе думайте.

Все, всього доброго!

P.S. Гуру російського бізнесу Олег Тіньков рекомендує молодим підприємцям прочитати книгу Роберта Т. Кіосакі та Шарон Лечтер. “Богатый папа, Бедный папа”.

А Тіньков в бізнесі трохи розбирається 🙂

2 comments

  1. 100% погоджуюсь, язиком молоти легше за все, важче стати і зробити.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*