Хто сильніший: лев чи мангуст?

лев чи мангустСьогодні пост буде трохи не звичним, але мені дана інформація виявилася цікавою, можливо і комусь із читачів пригодиться.

Всі знають про силу певних представників тваринного світу: лева, тигра, ведмедя, ягуара, анаконди, кобри.

І в більшості людей не виникає сумнівів їхня сила чи смертоносні можливості.

А чи чули ви про таку тваринку як мангуст? Більшість десь чула, але точно не впевнена що це. Це ссавець із роду мангустових, вагою максимум до 4 кг. А як ви думаєте, хто сильніший: мангуст чи 200 кілограмовий лев? Ясне діло що лев, скажете ви, і будете праві.

Але у світі все відносно, так само і тут.

Випадково натрапив на два відео, на одному із страшною змією коброю вирішив позмагатися лев, на іншому – мангуст.

Як можна побачити на відеоролику лев пробує «дістати» змію лапою, але та атакує і цар звірів відступає. Потім ще раз несмілива спроба перемогти плазуна, – і знову такий самий результат. В результаті кобрі це набридло, і вона бризкає в очі великого хижака смертоносною отрутою. Звичайно, таку «тушу» нею не вб’єш, але лев змушений відступити.

Тепер дивимось другий  відеоролик.

Мангуст незважаючи на свої невеликі розміри не втікає від змії, а вперто її атакує, проявляючи неабияку реакцію. Раз за разом кобра промахується, і коли втрачає пильність мангуст хапає її за голову.

Як виявляється, мангусти живляться зміями, і деякі види кобрами. Мангусти не тільки не втікають від змій, але й маючи велику сміливість та хорошу реакцію їх перемагають.

І хто сильніший: лев чи мангуст? 🙂 Звичайно, факти трохи “притягнуті за вуха”, та й не у 100% мангуст переможе а лев відступить. Це так, матеріал для загального розвитку.

До речі, знаючи смертоносні можливості кобри, її ім’ям часто називають всілякі спецпідрозділи. Але чому їх не називають «мангуст», який без особливих проблем ліквідовує цих кобр?

6 коментарів

 1. Ну, про мангустів ми знаємо ще з дитинства завдяки Кіплінгу – знаменитий Ріккі-Тіккі-Таві воював хоробро і переможно:). Ось фраза із того оповідання-казки: “Довше хвилини мангусти взагалі нікого не бояться…і мангусти саме для того й живуть на світі, щоб воювати із зміями, перемагати їх і їсти” (можна скачати, напр., тут: twirpx.com/file/472687/).
  До речі, звичайнісінькі коти інколи не гірші за мангуста, – чув історії від дачників, коли коти вбивали вужів і гадюк і навіть їли їх. В мережі є популярне відео з таким сюжетом.
  А щодо назв – є у нас і охоронні фірми мангусти, і програми-мангусти, колись, кажуть, і секретний НДІ так називався… так що вони все-таки в пошані:)

 2. А взагалі-то і з левом тут відео якесь сильно зрежисоване, нарізка абсолютно різних фрагментів… Взагалі-то дуже рідко у них протистояння, наспрвді ж абсолютно різні екологічні ніші, їм нема чого ділити… То все, як на мене, притягнуто за вуха…

  • Я також думаю що вони харчуються різною їжею, відповідно нема через що ворогувати.
   Треба буде ще подібні відео пошукати.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*