Липецька фабрика, популісти і вибори

людиВирішив черканути пару рядків на популярні теми. Часто на них натикаюсь, спілкуючись з людьми чи прочитуючи повідомлення і коментарі у Фейсбук.

Липецька фабрика

Не хочу бути адвокатом Порошенка, і в принципі, він обіцяв продати свій бізнес.

Але зараз трошки про інше.

Часто звучить думка, що Липецька фабрика «Рошен», як і будь-яке українське підприємство в Росії, платить податки в казну агресора. І це повторюють дуже багато людей.

Я не економіст, але трошки подумав, і щось не сходиться.

Звідки отримує доходи Липецька фабрика? Правильно, рядові росіяни купують цукерки в Росії. Отже податки сплачуються із … грошей які заплатили самі росіяни.

Тоді фраза «Рошен платить податки в російську казну» є нелогічною. Бо фабрика платить податки із коштів самих росіян. А частина прибутку все одно йде в Україну.

Чи не так?

Популісти

На кухні іноді вмикають «брехунця», і легше стає на душі, коли чуєш піклування депутатів про нас.

Одні пропонують дати більше пільг, інші – давати компенсації, ще хтось радить зменшити пенсійний вік до 55 років.

Все би добре, але ніхто із цих популістів не каже, як збільшити доходи!

Уявіть ситуацію: в сім’ї двоє працюючих, із зарплатою 3 000 грн. Отже, загальний дохід – 6 000 гривень. І тут батько пропонує, щоб кожного місяця відпочивати на Мальдівах, харчуватись червоною ікрою, їздити на таксі замість маршруток.

В результаті діти його більше любитимуть, ніж маму. Він же ж дбає про дітей, стільки всього обіцяє.

Але він не каже, де взяти грошей на ці витрати!

Так і з депутатами-популістами. «За Союзу», на одного пенсіонера приходилось 2-3 працюючих. Зараз, якщо не помиляюсь, 1:1. І ситуація буде погіршуватись. Тобто, платити пенсії буде все важче. І ситуація з часом буде погіршуватись.

Політики, замість порадити де взяти гроші, кричать як їх витратити. Розумію, що вибори на носі, але це не варіант.

Продаж голосів на виборах

Після стількох важких втрат в останній час, українці мало змінюються. Як виявило агентство УНІАН, більшість із нас (51%) готові продати свій голос на виборах. Причому суми відносно невеликі – 200-500 гривень.

І що робити з такими людьми?

Хоча я вже знаю відповідь. Ідея не моя, підглянув в інших. Здається це він придумав https://www.facebook.com/ .
Так от, потрібно дозволити, за певну оплату (гривень 1000), щоб людина назавжди відмовилась голосувати. Це затвердити законодавчо. І тоді будуть голосувати тільки люди, які хочуть впливати на майбутнє, а не продавати його.

Тільки не кажіть, що зараз люди бідні, і тому готові продаватись. Якщо продавати голоси, тоді і далі будемо бідними.

Уряд Яценюка краде мільярдами

Регулярно від опозиційних політиків чуємо, що «Яценюк краде мільярдами». Мені не всі дії уряду подобаються, але не думаю що Сеня краде.

Країна отримує зараз велику допомогу від світових держав та фондів. Якщо б вони дійсно щось знали, то кредитів ми б не бачили.

Таємний протокол Мінських угод

Народний депутат Андрій Денисенко заявив, що у Мінських умовах був таємний протокол Путіна з Порошенком http://tinyurl.com/o6q3enu . Згідно нього, останній зобов’язався звільнити голову Дніпропетровської ОДА – Коломойського.

Звучить інтригуюче, якісь «секретні матеріали» виходять. Тепер сиджу, і думаю, хто саме міг сказати про такі угоди Денисенку: Порошенко, Меркель, Олланд чи сам Путін?

Сьогоднішня стаття вийшла проурядова, але що робити, коли поширюють явні дурниці? І таке враження, що цього ставатиме більше – восени вибори.

P.S. Відео не по темі. Це місто Кале, Франція. Сотні мігрантів грабують машини, які застрягли на трасі. Якщо це не фальшиве відео, то страшно уявити, що буде далі. Наприклад років через 20-30:

7 коментарів

 1. “А частина прибутку все одно йде в Україну” – не факт, може прибутки на рахунок на якомусь кіпрі йдуть? 😀
  “І ситуація буде погіршуватись” – Звісно…( Тут треба дати гідні умови праці молоді і не тільки, щоб не доводилося тікати закордон “в пошуках кращого життя”.
  “Тільки не кажіть, що зараз люди бідні, і тому готові продаватись.” – дурні люди і по всьому.
  “Країна отримує зараз велику допомогу від світових держав та фондів. Якщо б вони дійсно щось знали, то кредитів ми б не бачили.” – краще б ми їх і не бачили. Кредити – аж ніяк не призведуть до покращення, треба перезапуск. Кредит не тільки треба віддати, а й процент віддати. Крім того, кредит – метод впливу кредитора на країну.
  Був на днях в селі, дивився телик. То от, кожен канал критикує і “викриває” тих, хто є конкурентом власника чи приближених до нього людей 🙂
  Щодо уряду Яценюка, – немаю причин не вірити в те, що він не краде. Політична шлюха якщо не сама краде, то допомагає тим, кому продалась. Яценюк – ні що інше, як політична шлюха)

  • Я сам не беру кредитів, і країні також не бажано брати. Але по-перше, їх дають, як правило, під реформи. Та й рік тому така ситуація була, що гроші потрібні позаріз – війна з Росією. Так що вибір був невеликий.
   Про телеканали – згідний на 100%, кожний обслуговує свого власника.
   Те що Сеня краде мільярдами – не вірю. Сьогодні на залізничному вокзалі знову про це бабульки говорили. Надивляться Шустера, і думають що великі політологи. Але ви факти, документи давайте.

   • Якщо не краде, то обслуговує тих, хто краде. Які факти треба, ти глянь його “політичну кар’єру”. Скільки партій він змінив? А в кожної своя програма і переконання. Він міняє свої переконання так, щоб бути в кріслі. Скільки всього цей сеня вже” обіцяв” і що з того виконав? Ба навпаки – все в протилежному напрямку. Сеня, його уряд, рошенко – обіцятори, які тільки й те роблять, що імітують реформи.
    Не великий. Вибір був один – провести справжню люстрацію, пересадити на довічне всіх. Тоді б все запрацювало як мало б і гроші не лилися б як сито не знати куди, і хабарів не було б, і корупції.
    Кредити, це ярмо, яке завжди тягнутиме на дно. Краще один раз зробити перезапуск, нехай він і буде дуже болячий для всіх, але за десяток років все більш ніж налагодиться.

    • Десь читав, що Південній Кореї, Сингапуру – пробачили частину кредитів. Але треба реформи робити.
     Про Сеню. Я не кажу що він ідеальний. Кажу що йому не дадуть красти. Та ж Яресько не просто так там сидить (натякаю на США).

 2. А чи не експортує продукцію ця ж Липецька фабрика, і тим самим збагачує казну Рашки? Повністю підтримую думку що в Росії не повинно бути фабрики у президента, тобто у президента не повинно бути взагалі своїх фабрик, а тим більше в Росії. Недавно на 24 каналі в програмі Вєсті Кремля показували розіграш Мирона Маркевича, ніби до нього дзвонить представник федерації футболу Росії і пропонує очолити збірну Росії з футболу. Маркевич сказав що в теперішній політичній ситуації він не може це питання розглядати. Тоді його запитали яка сума грошей може змінити його рішення – і відповідь була така ж сама. В даному випадку гроші не вирішують. В Україні війна і дане питання я розглядати не буду. Оце я поважаю Маркевича!!!

  • Та то зрозуміло, я також проти. Але йшлось чи вона приносить гроші Росії. Про експорт – щось може бути, але сумніваюсь що на Захід – санкції.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*