Люди чи влада?

війнаЗараз увесь світ завмер в очікуванні розв’язання сирійського конфлікту. Ряд держав (в тому числі Західного світу) вже готові вступити у війну і «провчити» бунтівні країни.

Такі речі лякають, оскільки цей регіон є специфічним, і не все може мирно закінчитися. Дехто навіть каже про початок Третьої  Світової війни. Погодьтесь, це більш ніж серйозно.

В зв’язку із цим всім в мене є певні думки, і хочу ними з вами поділитися.

Так, мені зовсім не подобається те, що влада не зважає на думку людей які її обирають. Зараз маю на увазі Західні країни, про нашу мовчу – хто має очі, той бачить сам.

Візьмемо для прикладу «твердиню» світової демократії – США.

Їхній президент Барак Обама прийшов до влади на фоні критики попередника котрий розпочав не одну війну. Люди Обамі повірили.

І що ми бачимо тепер? По країні йдуть масові акції протесту, більшість громадян згідно опитувань не бажає ще одної війни. Та їх ніхто не слухає.

І це в країні котру вважають «оплотом демократії». Те саме в них було і коли починались інші війни: в Іраку, Афганістані, В’єтнамі, і т.д.

Наскільки я пригадую,  після терактів 11 вересня відношення до військової агресії США у простих американців стало менш негативним. Ні, я не кажу що теракти 11 вересня організувало керівництво США, просто збіг цікавий. Чи не збіг?

До речі, хто дав право одній країні вершити правосуддя по всьому світу? Досить згадати напад на той же Ірак. Фактично одна держава  (США) захопила іншу, знищила їхнього керівника (хороший він був чи поганий), і навіть не вибачилася. Тим більше що ядерної зброї тоді в Іраку так не знайшли.

Можливо США діяла тоді як досвідчена держава у питаннях ядерної зброї. Якщо не помиляюсь, то вони єдині у світі хто застосував ядерну зброю у війні, та ще й проти мирного населення.

Добре, вистачить зі США. Громадяни європейських країн також не бажають щоби їхні країни брали участь у війнах у зовсім інших сторонах світу. Але чи завжди зважають на їхню думку?

Те саме із засиллям мігрантів. В Німеччині, Франції, Великобританії їх вже більше ніж 10 відсотків. І подумайте що буде у перспективі, знаючи їхню народжуваність. Традиційні європейці  регулярно від них потерпають, росте злочинність, але видно їх також не запиталися чи вони бажають нових «гостей».

Потім Ніколя Саркозі визнав, що політика мультикультуралізму провалилася https://www.youtube.com/, але де вибачення? Де відставка через це?

І зверніть увагу, я приводив приклад демократичних країн, а не африканських, азійських чи колишнього СССР.

Я вже не один раз писав тут, що коли б керівники держав запитувались думку громадян, то воєн не було б взагалі. Адже хто захоче йти в чужі землі і вбивати інших людей?

Але як зробити щоб у кожному більш-менш важливому питанні визначальну роль відігравала саме думка громадян, а не керівників держави?

Ви ж не будете із кожного питання проводити референдум? Хоча, стоп, почекайте.

Колись був сюжет по телебаченню, як у Швейцарії за допомогою мережі інтернет проводять опитування громадян із більш-менш важливих питань.

Хороша ідея, правда ще довго буде нереальною.

3 comments

  1. У США просто немає вибору. Якщо вони могли б то не нападали. Але їхня ідеологія штовхає їх до цього. Сирія це одна із останніх країн арабського світу в якій діє світський режим. 

    • Я так розумію, що режим Асада не був аж таким поганим. У крайньому разі голів живим полоненим не відрізали.

  2. Ніхто не хоче війни… Але, наприклад, якби у нашій країні режим перейшов у військовий і розпочалася громадянська війна? Якби цивільне населення не змогло самостійно нічого зробити, чи не хотіли б ми щоб хтось втрутився і допоміг нам (не зважаючи на ціну, гурше військового режиму навряд буде)?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*