Купив макрокільця в Китаї

макрокільцяВсі, хто мають фотоапарат знають, що він може фокусуватись починаючи із якоїсь мінімальної відстані. Найчастіше це 30-45 см. А ближче, щоб зняти крупним планом ви не підійдете — буде розмите зображення.

А як же знімати крупним планом жуків, ювелірні вироби, бджіл, квіти? Для цього використовують макрооб’єктиви. Але вони недешеві, і коштують 500 — 1500$, що для середньостатистичного фотолюбителя дорого.

Є ще варіант із макролінзами, які чіпляють на передню частину об’єктиву, як фільтр. Вони відносно недорогі, але все-таки псують картинку, адже це додатковий елемент на дорозі зображення і матриці фотоапарату.

І є ще третій варіант, також бюджетний, але вже без вказаного вище недоліку — макрокільця. Вони вдягаються на байонет фотоапарату і на них звичайний об’єктив. У такому випадку змінюється точка фокусу на матриці, і можна знімати зблизька. Ці кільця порожні всередині, відповідно якість зображення не погіршують.

От таку штуковину я собі і придбав тут http://tinyurl.com/jqs4f25. У нас такі перепродують значно дорожче.

Бувають із автофокусом (з контактами) і без. У першому випадку можна керувати автофокусом, крім цього, можна змінювати розмір діафрагми.

Власники Nikon можуть брати будь-які макрокільця, а оскільки у мене Canon, то треба брати автофокусний варіант, інакше не вдасться керувати діафрагмою.

Добре, тепер до практики використання.

Купив на Аліекспрес, все прийшло дуже (!) швидко, за якихось 10-11 днів. Не пригадую, чи колись так швидко товар із Китаю отримував.

Кільця зроблені якісно, у крайньому разі за таку смішну ціну — близько 14 баксів.

так виглядають на фотоапараті

так виглядають на фотоапараті

Прийшло добре запакованим:

IMG_0121

Був мішечок, щоб кільця менше збирали пилюку:

IMG_0126

 

Одне макрокільце із автофокусом:

IMG_0134

Легко кріпляться і знімаються, із цим проблем не було. Комплект складається із трьох кілець різноманітної товщини.

Ось так виглядають три кільця і кришки:

макрокільця

Чим більше кілець почепите на камеру — тим більше збільшення отримаєте.

Перше, що мене здивувало, це зменшення глибини різкості. Тобто, трошки по середині різке, а все навколо розмито. В багатьох випадках такий варіант не підходить. Приходиться затискати діафрагму, але до певного значення, інакше можлива дифракція (погіршення чіткості зображення).

У таких випадках майстри роблять багато фотографій із різними різкостями, а потім програмно об’єднують. Але для цього потрібні макрорельси.

Це одна проблема — із макрокільцями потрапляє менше світла на матрицю фотоапарату, тому бажано фоткати у яскравий сонячний день або використовувати спалахи.

Також, коли знімаєш макро, то сильно трясуться руки 🙂 Ні, я не вживаю, просто при збільшення у кожного із нас трясуться руки. Тому бажано застосувати штатив.

Але загалом я радий, що придбав цей товар, адже дає можливість бюджетно познайомитись із цим цікавим жанром фотографії.

Трошки зле, що дерева перецвіли, але бджілок і квіти можна ще фотографувати.

Так виглядає механізм наручного годинника:

IMG_0193

Із двома макрокільцями сфоткав нашу гривню:

IMG_0333

А це із одним кільцем:IMG_0335Це джмеля сфоткав, тільки не питайте як 🙂 IMG_0585Ну і листок під дощем:

IMG_0622

Більше нічого не встиг сфоткати, все ще попереду.

2 коментарі

  1. А джміль злосний такий 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*