Марк Мак-Кормак «Достижение результатов для чайников»

KormakПрочитав сьогодні Мак-Кормака. В принципі непогана книжка. Сподобалась в першу чергу тим, що більше конкретики, і менше «води». Люблю таке читати, а не з «пустого в порожнє». Колись прочитав книгу «Метод тыквы». То там автору одну думку (що потрібно зосереджувати свої зусилля на чомусь одному) вдалось розтягнути на цілу книгу!

А я такого не люблю, потрібно цінувати час читача, і давати тільки необхідну інформацію.

Добре, повернемось до книги «Достижение результатов для чайников».

В першу чергу Марк радить визначити пріоритети. Візьміть блокнот, і випишіть список того, що вам потрібно зробити в найближчі декілька годин. Навіть незначні завдання слід записувати. Таким чином, ви стаєте більш організованим.

Неорганізовані люди довіряють все своїй пам’яті. Але, насправді, мозок людини не може все запам’ятати.

Для кожної справи напишіть час, коли вони повинні бути завершені. Уважно продивіться список, і пронумеруйте за значимістю.

А далі скоротіть список у два рази, щоб залишилось тільки найважливіше. Перед тим як почати виконувати якесь завдання, добре подумайте, чи варто витрачати на це свої сили та час.

Те, що зробили, слід викреслювати. При цьому, ще й отримаєте моральне задоволення.

Першим кроком в самоорганізації повинна стати візуалізація конкретних цілей. Куди ви хочете добратися, яких результатів, досягти. Для цього ви повинні включити свою уяву і трішки подумати.

Ви повинні закрити очі, і уявити, як виконуєте те чи інше завдання зі свого списку.

Постійно слід пам’ятати, що хвилини, години та дні проходять  безповоротно, і не витрачати їх намарне. Тому успішні люди витрачають свій час тільки на потрібні речі і на те, що наближає їх до цілей.

Дуже допомагає у звільнені від непотрібних дій вміння говорити слово «ні». Якщо важко, то можна відмовляти в більш м’якій формі. Якщо ж завжди казати «так», то з часом ви будете виконувати роботу інших працівників, і постійно не встигатимете.

При цьому всьому, Марк нагадує, що найцінніше в кожної людини, це її сім’я. Не потрібно жертвувати стосунками із ближніми, заради кар’єри чи сумнівних розваг.

В книзі прозвучала ще одна важлива думка: «ви маєте право на провал». Ризикувати та програвати цілком нормально. Якщо ти можеш рухатися далі, тоді ти маєш право на провал.

Дехто думає, що організовані люди живуть по жорсткому графіку, і таким чином їхнє життя нудне та важке. Та насправді, вони мають більше часу, все встигають.

От найцікавіші моменти з книги. Можу оцінити загалом її позитивно. Чотири бали з п’яти. Читати можна. Після неї, я став хоч трошки, але організованішим.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*