Марш німців у Москві

marsh-nimcivТрошки орієнтуюсь в історії, але визнаю, не знав, що в часи Другої світової війни, у Москві проходив парад німців.

Правда, парад полонених німців.
Виявляється, що влітку 1944, була розгромлена німецька група армій «Центр», і взято в полон майже півмільйона солдатів. Щоб підняти бойовий дух своїх громадян, та продемонструвати успіхи радянської армії всьому світові, й було прийняте рішення провести полонених німців через Москву. Їх мали провести із місцевого іподрому, через Москву, у табір для військовополонених.

В цьому «параді» взяли участь 57 600 полонених німців, залишки розбитих полків, дивізій, корпусів. А на чолі колони йшли 19 їхніх генералів.

На парад вийшло подивитись декілька сотень москвичів.

Можна уявити собі відчуття фашистів, адже вони збирались переможно пройтись по Москві, і тут їм дали таку можливість, тільки в статусі переможених. Для маршу із усіх полонених відібрали тільки фізично здорових, тих, хто зможе пройти немалу відстань. Німців напоїли та ситно нагодували. Зробили для того, щоб змогли витримати довгий марш. Організатори не дали можливість помитись та привести в порядок свій одяг. Тому багато хто йшов із «закопченим» обличчям, хтось в зношеному одязі чи взагалі кальсонах.

Як сказав вище, це відео дивився вперше, і була цікава  поведінка як полонених генералів (і рядових), так і самих москвичів.

До речі, за деякими свідченнями, в момент цього маршу, стояла «гробова» тиша. Не знаю з чим це зв’язано, але  такі спогади були.

Якщо вам цікава доля полонених, то за деякими даними, до третини загинуло в таборах. У радянському полоні було 376 німецьких генералів, із них 277 згодом повернуть на батьківщину, 99 загине в полоні.

Тепер пару думок

1.Думаю, що цей ганебний марш допоміг «отверезити» німецьке суспільство, і воно на довгі десятиліття чи навіть століття не захоче завойовувати інші народи, будувати концтабори, знищувати людей.

2.Німці пройшли цей «марш полонених», бо заслужили. Але ще й тому, що … програли. Погодьтесь не одна армія світу має за що опускати очі донизу. Наприклад, та ж радянська армія.

Ви ж не забули, що декілька років перед тим радянські війська напали на Фінляндію? В результаті, за різними даними загинуло 25 000 – 95 000 фінів. Це ж в скільки сімей прийшло горе!

А ще були загарбання Прибалтики, Польщі. Та й ми не забули дії СССР в Угорщині 1956 року, в Чехословаччині 1968 року, бойові дії в Афганістані.

А під час тк.зв. «золотого вересня» війська НКВД, тільки в одній львівській тюрмі «на Лонського» з 24 вересня по 28 вересня розстріляли 1681 особу http://galinfo.com.ua/news/136455.html . Це тільки в одній тюрмі, і тільки за 4 дні.

3.Вже пишучи цю статтю, подумалось: як так вийшло, що німецькі ветерани, котрі програли війну, отримують пенсію в 2000 євро, а їхні суперники, які перемогли у війні, мають тільки 200 євро?

Може ви знаєте?

3 коментарі

  1. Це ж яка дурість вести через місто… В нас на сході кілька сотень чи нехай тисяч, а виколошкати з міст не можна. А тут добрячий “сепаратизм” можна було б москвичам влаштувати 😀
    // А тому що німці як були попереду (у всіх значеннях) так і лишилися. А совецкі вожді як рівняли своїх людей з гавном, так і рівняють)

  2. //як так вийшло, що німецькі ветерани, котрі програли війну, отримують пенсію в 2000 євро, а їхні суперники, які перемогли у війні, мають тільки 200 євро?
    Саме тому деякі діти в російській глибинці щиро переконані, що німці таки виграли війну.

    • Там багато в що вірять. Пам’ятаю, як запитували дітей в Росії, хто такий Ленін. То один малий сказав: “это вождь какого-то племени” 😀

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*