Побув менеджером із пошуку персоналу

Менеджер«Менеджер із пошуку персоналу» треба у лапки взяти. Дав замовник завдання, знайти для бізнес-порталу коректора. То я розмістив оголошення на Work.ua і сайті для фрілансерів.

В останньому випадку дав оголошення, щоб дізнатись розцінки, за які беруться виконувати роботу. Потрібно перевіряти тексти на орфографічні, граматичні, змістові помилки.

Виявилось, що люди із досвідом готові перевіряти текст за 0,5 долара за 1 тис. зн. без пробілів. Таку ціну і було вирішено пропонувати.

А на Ворк юа мені надіслали анкети більше двох сотень претендентів. І з них потрібно було вибрати найкращий варіант. То я трошки побув у ролі менеджера із персоналу.

Читайте нижче, на що звернув увагу. Я сам, побувши на «тій стороні», дещо взяв собі до уваги.

1.Починав розгляд анкет із тих, які перші прийшли. Це логічно, адже людина постійно на зв’язку, і їй більше потрібна ця вакансія. Тим більше, у деяких був супровідний лист, значить не полінувались його написати.

2.В першу увагу дивився на досвід. Бо люди працювали зовсім в іншій сфері і присилали резюме на вакансію, де треба добряче розбиратись у граматиці.

3.Величезним плюсом була профільна освіта. Резюме тих, хто закінчував філологічні факультети позначав як важливі.

4.Не звертав уваги на особистісні фактори: лідерство, старанність, не конфліктність, і т.д. Бо, по-перше, туди можна написати що хочеш, ми ж себе вміємо хвалити, правда? Крім цього, яке це має відношення до роботи онлайн? Ти бери роботу, і вчасно здавай.

5.Звучить незвично, але вибирав анкети старших претендентів. Вони більше чіпляються за роботу, у них більший досвід і відповідальність. До речі, офлайн я б робив те саме. За винятком, де дійсно потрібні молоді, і без них не обійтись.

Правда, я тут проколовся. Бо знайшов людину із капець крутим резюме, і вона якісно перевірила пробні тексти. Але – були проблеми із оплатою, замовник перекидав тільки на Вебмані. А для неї то була проблема, і прийшлось відмовитись від співпраці.

6.На одну вакансію прийшло більше двох сотень резюме (і ще приходять). Тому, ви повинні якось виділитись серед інших.

7.Адекватність. Писав одній людині, із хорошим досвідом і освітою. То прийшов від неї електронний лист, де текст виділений кольором, якимись шрифтами… І ще якось так дивно написано. Ясна річ, я не відписав.

Висновок. Найважливіше в резюме я для себе визначив:

  • Стаж роботи у тій сфері, в якій даєш резюме,
  • Профільна освіта,
  • Швидкість відклику на вакансію,
  • Все інше неважливо.

P.S. Якщо цікаво, як перевіряв роботу коректора, то використовував сервіс http://text.num2word.ru/ В ліве поле вставляєте старий текст, в праве – виправлений. Тоді натискаєте кнопку «Сравнить», і бачите, що було виправлено.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*