Мій 2013. Висновки.

Я :)От і добіг до кінця 2013 рік. Він був насичений подіями, добрими та не дуже.

Я ж спробую проаналізувати свої промахи та здобутки.

Цей блог та мої сайти в мережі

За рік було опубліковано 315 статей на  блозі.  Що не дало очікуваного результату, і незначно збільшило відвідуваність блогу.

Але все одно не збираюсь закидати це діло, оскільки писати щось цікаве люблю. Так що нехай буде.

Крім цього, начитавшись історій про заробітки сеошників створив сайт про поліграфію. Він мені обійшовся не в одну (і не дві) тисячі гривень, але відвідуваність там в районі 100-150 уніків щодня. Як ви розумієте – це не є дуже хороший результат. Справа в тому, що поліграфія – специфічна галузь, і навіть найкращі інформаційні сайти цієї галузі мають відвідуваність в районі 500 уніків. Так що в мене не так погано. Інша справа як тепер відбити вкладені кошти…

Спробую бути посередником між замовником поліграфічних послуг та виконавцем. Рекламку про це й почеплю на сайті. Сайт для цього (лендінг пейдж) вже створив.

Заробіток

Планував (і навіть записав на папері) до кінця року вийти на дохід 1000 баксів. Не вийшло 🙂

Довго думав чому так, і ніби стараюсь, і купу книг читаю, і відео тренінги дивлюсь. Тепер знаю чому, допомогла книга Парабеллума «Чому ви бідні, якщо такі розумні». Потрібно більше робити, і менше думати, сумніватись, прораховувати. Ця книга «взяла мене за живе», і я вже знаю що робити. Наступного року, якщо все буде добре, річний звіт буде значно кращим. Я впевнений.

Ледь не забув, що я 2013 року пробував оцифровувати старі відеокасети, для цього навіть конвертор купив, флаєри в Києві мені друкували. Але не пішло. Шкода, такі речі трохи «вибивають з сідла», але ми ще огого 🙂

Також, я пройшов платний тренінг і заплатив за нього немалі для мене гроші. Міг його купити за 14 гривень (в прямому розумінні), але хотів живої участі, щоб люди котрі чогось добились підказали та виправили помилки.

Але «тренери» нам прочитали лекції, а аудиту наших сайтів, виправлення помилок так і не було 🙁

Ще не закінчивши один тренінг хлопці почали рекламувати наступний. Коротше то в них конвеєр. А, ледь не забув, один з «тренерів» потім хвалився новим авто купленим за мільйон російських рублів. Я за нього радий 🙂

Книги

За рік прочитав 75 книг. В основному це бізнес та психологія. Я просто читаю групами: спорт, поліграфія, релігійна література. Ось зараз бізнес книги.

З одного боку 75 книг- це чудовий результат. Особливо якщо взяти до уваги що середній українець читає менше однієї в рік.

Але з іншого боку у цьому тренінгу http://pavlofox.net/bystrye-rezultaty/ люди таку кількість читають за тиждень (якщо їм вірити). Ну нехай, кожному своє.

Спорт

Два рази на тиждень ходив у свій спортзал в гаражі. Трошки тягав штангу та боксував. Декілька разів змінював програму тренувань, але здається вже знайшов більш-менш хороший варіант.

Зокрема на останньому тренуванні присів  14 разів із штангою 120 кг (до паралелі). Нот бед. Правда техніка кульгає, але то таке.

Жим штанги лежачи мені зажди важко давався, але й тут є «приріст» – 80 кг штангу пожав 7 разів. Для когось це смішний результат, але я змагаюсь в першу чергу із собою.

Надіюсь, наступного року моя 140 кг штанга буде для мене залегкою:)

Витрати грошей

Протягом року набагато більше витратив ніж заробив. Це зле.

Згадуючи минулі дії, схиляюсь до думки, що в багатьох випадках можна було зекономити, і слід було акуратніше витрачати гроші.

Наприклад: не купувати ніяких програм. Як правило є безкоштовні заміни, або вони вам не дуже потрібні.
Не купувати ніяких курсів – все що потрібно можна знайти у вільному доступі. Або майже вільному 🙂

В принципі тренінги можна проходити, але в мене був негативний досвід, тому не спішу вам радити. Тим більше, що є багато тренерів які поставили діло консультування на «конвеєр». Але й це не найгірше, є такі, котрі самі не займалися бізнесом, але «успішно» цьому вчать інших.

В будь-якому випадку, офлайн тренінги на мою думку є більш корисними. Із тренерів на пострадянському просторі найкращі відгуки у Бізнес Молодості і Андрія Парабеллума. Час від часу чую що після них люди відкривали свій бізнес. Але це тільки я так думаю, все перевіряйте самі.

Хороші звички

Як відомо звички бувають як шкідливі, так і корисні.

Приємно, що за рік здобув декілька корисних звичок.

1.Читання книг. Так, я читав постійно, але цього року рекорд. Це обов’язково позитивно вплине на мене в майбутньому.

2.Почав дивитись англомовні відео (із українськими субтитрами) на відомому ресурсі http://www.ted.com/. Для чого це потрібно? Ви слухаєте корисні лекції із бізнесу, психології, науки + паралельно вчите розмовну англійську. Розумні люди кажуть, що коли кожного дня слухати по одній лекції із субтитрами (вони короткі), то через 3 місяці ви вільно знатимете англійську. Перевіримо.

3.Вже згадувана тут книга Андрія Парабеллума відкрила мені очі на певні речі. І тепер я внутрішньо налаштований більше робити, і менше сумніватись та думати де не потрібно. Тепер: дізнався якусь фішку – одразу зробив – отримав досвід – скорегував.

4.Скачав безкоштовну програмку-щоденник http://www.laskinsoft.ru/files/dnevnik.htm , і кожного дня записую все корисне що було зроблене за день. Конче потрібно, інакше можна цілий день робити видимість бурхливої діяльності, і не просунутись до мети ні на крок.

5.Складаю свої цілі та записую на папері.

Деякі плани на наступний рік:

1.Вийти на дохід щонайменше 1 000 баксів щомісяця. І без базара.

2.Купити дзеркальний фотоапарат. Бо фоткати мені завжди подобалось.

3.Продовжувати регулярно (3 статті на тиждень) писати на цей блог.

4.Присісти (і встати 🙂 ) зі штангою 140 кг 10 разів + вижати лежачи 110 кг.

5.Створити дохідний інтернет-магазин.

6.Прочитати за рік 100 книг.

P.S. На завершення статті вітаю читачів із Різдвяними та Новорічними святами. І порада: в наступному році слід нам менше думати та сумніватись, і більше робити. І все буде добре!

P.P.S. Новий рік – нові випробування. Але в 2014 потрібно входити сміливо та впевнено:

6 коментарів

 1. Позитивно про не позитивний рік 🙂 
  Продуктивного 2014 го 🙂

  • Так, хотілось досягти більшого. Значить треба було робити більше. Нічого, висновки зробив. Наступний буде кращим.
   За привітання дякую. Взаємно!

 2. Вже досвіду достатньо, пора ту штуку брати 😀 
  2013 таки був цікавим) Сподіваюсь 2014 буде ще й успішним для нас всіх))))

 3. Спроби, невдачі, помилки і т.д. – то все досвід і не важливо, позитивний чи негативний. 2013 був не дуже вдалим, але я бажаю тобі Павле – зробити висновки і з реактивною швидкістю рухатись у 2014 до своїх цілей! Всіх благ в році новому і успіхів у всіх зчинаннях!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*