Мої невдачі в бізнесі

DSCN2234Попереджаю одразу: не сприймайте цей матеріал як ниття. Просто було бажання записати собі для цікавості десь на листочку всі свої спроби створити бізнес, і до чого вони привели. Адже це також частина мого життя, і на них я витратив трохи грошей, сил та сподівань.

Опублікувати на блозі вирішив після того, як мої друзі та знайомі в оффлайні та в інтернеті жаліються що в них щось не виходить.

Тому, коли у вас щось пішло не так як хотілося б, спочатку прочитайте оцю статтю, і побачите що значить «не везе».

Оцифрування відео

Це було моєю першою спробою створити власний бізнес. Ще років 4 тому, вичитав в інтернеті як можна оцифрувати домашнє відео. Адже в мене та дядька валялися з десяток цінних записів на старих VHS касетах, котрі конче потрібно було зберегти.

Виявилося, що для того щоб із аналогового запису зробити цифровий потрібно спеціальний конвертор. Без нього ніяк.

Купив я на місцевому радіо базарі б/у плату, за 647 грн. На той час мені потрібно було на нього тиждень працювати.

Потім була купа проблем із розсинхронізацією звуку та відео. Але я тоді намучився! Але якось більш-менш стабілізувалася якість, і було прийняте рішення пропонувати послугу усім бажаючим. Тим більше, я точно знаю що в дуже багатьох людей зберігаються цінні записи які рано чи пізно слід оцифрувати.

Вирішив рекламуватися через розклеювання оголошень. Щоб було менше проблем вирішив розклеювати оголошення коли стемніє. Це була зима, сніжна та морозна.

І от в час, коли вже навіть алкаші пішли спати, я зі змерзлими руками ходив по під’їздах і розклеював ті оголошення. Навіть баночка з ПВА замерзла, і прийшлось відкручувати ковпачок щоб хоч якось клей тік.

Знаєте скільки мені наступного разу зателефонувало людей? Нуль (запам’ятайте це число, воно буде часто з’являтися у цій статті).

Як виявилося, старанні прибиральниці просто зранку позривали всі оголошення 🙁

Потім я цю справу закинув років на два, аж поки не з’явилися нові технології, і вже конвертор можна було купити дешевше, він був меншим, та не було роз синхронізації.

Цього разу я вирішив рекламуватися за допомогою флаєрів рознесених по поштових скриньках.

Текст мені написала «опитний» копірайтер, заплатив за нього 400 грн (думав що так буде більше замовлень). Але краще б писав сам.

Надрукували мені флаєри за 480 грн + роздача по скриньках (ще 325 грн).

Коли роздали 5000 флаєрів (роздали точно, я знаю), то трошки стало страшно. Бо подумав, що ж я буду робити коли зателефоную хоча б один відсоток. Як виявилося зателефонувало чоловік 5. Це м’яко кажучи не один відсоток, а 0,1%.

Прикольна конверсія! Як бачите, на мені теорія ймовірності не працює 🙂

Якщо ви думаєте що я закинув цю справу, то знову помиляєтесь!

Мене ще чогось потягнуло зробити одно сторінковий сайт про послуги з оцифрування відеокасет. Я купив рекламу у львівській групі Вконтакє (група на 50 000 чол), заплатив а районі 50 грн. як ви вже здогадуєтесь, замовлень виявилося знову нуль.

Будинкові знаки

Скачав в інтернеті курс про те, як можна із пластику та плівки «Оракал» робити будинкові знаки, і що на цьому можна заробити.

В результаті я купив 2 метри квадратних пластикової основи, бо менше не продають – уявіть як я то віз в маршрутці (правда мені розрізали по квадратному метру). Потім довго шукав де переїхала фірма яка продає плівки. З горем наполовину знайшов, також купив ракелі котрі допомагають якісно зробити роботу. Обійшлось мені то десь в районі 200 грн (зараз вже добре не пам’ятаю).

Крім того мусів купити ручний фрезер, а це ще 700 грн.

Зробили ми з братом пробні знаки, і я в недільний день вийшов в сусіднє з містом село їх продавати.

Як виявилося, продавати людям те що вони не замовляли дуже важко психологічно (ті хто працювали торговими агентами також таке казали). В результаті ніхто знаків не замовив. Потім я ще пройшов половину іншого села, і також ніхто не замовив. Напевне продавати треба вміти…

Створення сайтів.

Років 4 тому я зацікавився створенням сайтів. В результаті створив 4 штуки. Найбільший це сайт про хвилястих папуг. Його відвідуваність в районі 2000 чол. щодня. Було важко з початку розкручувати, писати статті, мусів недешево купувати посилання. Але я завжди тішив себе сподіванням, що коли розкручу ресурс до відвідуваності більше 1000 чол в день, то напишу зоомагазинам та власникам розплідників папуг х пропозицією купити в мене рекламу.

Зібрав я 60 потенційних рекламодавців, і коли «прийшов час» написав їм листа із пропозицією не дорого розмістити на моєму сайті рекламу.

Із 60 чоловік погодились купити в мене рекламне місце … так так, знову нуль.

Та згодом я навчився правильно розміщувати оголошення контекстної реклами, і заробіток потрошки на сайтах доріс до 2000 грн щомісяця.

Та згодом дохід різко впав, у рази. На мій лист служба підтримка повідомила що на розміщені оголошення на моїх сайтах багато «недійсних кліків», і вони їх не будуть враховувати.

Також, свого часу я зробив односторінковий сайт під продаж кліток для папуг. Зробив банери і розмістив їх на сайті про папуг. Оскільки 2000 людей заходило щодня на цей ресурс, то варто було сподіватися на декілька продажів в день. Ви вже не здивуєтесь, якщо я скажу що знову було нуль замовлень?

Отак, купа написаних та куплених статей, десь під дві сотні куплених вічних посилань, десятки годин потрачені на перелінкування та пошук необхідної інформації. І в результаті – нема результату 🙂

Підписна база

Начитавшись позитивних відгуків від наявності великої підписної бази, я і собі вирішив завести розсилку. Сам зробив спливаюче вікно, написав книгу яку роздава за підписку.

Потрошки справа пішла, і за 2-3 роки я назбирав 4 000 відвідувачів. Кожного місяця місів платити 100 грн сервісу розсилок.

Згодом вирішив монетизувати підписну базу, і порекомендував читачам купити якісний відео курс за партнерським посиланням. Із 4000 підписчиків за посиланням перейшло 297, а купило – правильно, нуль.

Тепер вирішив закинути цю розсилку, тому попрощався із 4000 підписчиків, і сказав що ті хто хоче, може вступити у групу у Вконтактє яка стосується хвилястих папуг. В результаті лист із 4000 відкрило 1000 (це до речі хороший результат), а вступили в групу – менше 200. І нащо я збирав цю групу?

Продаж товару через односторінкові сайти

Після всього що я описав вище, подумав що можливо я щось не так роблю, і потрібно працювати під керівництвом досвідченого бізнесмена.

Саме тому записався на тренінг Залогіна та Дунаєва за 2700 грн. Немалі гроші, враховуючи що я зараз не працюю. Крім того, ще оплатив на рік (менше не можна було) сервіс E-autopay. А це ще 400 грн.

На тренінгу хлопці розказували як заробляти гроші на продажі китайських дрібничок. В результаті я створив односторінковий сайт, потратився на рекламу в мізерних мережах (в районі 100$) і продав 13 насадок для крана.

Рекламу я відбив, але в плюс не вийшов. Чому? Бо багато коштів «з’їдала» реклама. Тому тренери радили робити націнку разів в 5. А я робив націнку тільки в 3 рази, бо мені совість не дозволяла китайське г…. яке коштує 30 грн продавати за 150 чи вище (більшість так продає).

Крім того, рекламувати на Західну Україну не вигідно, бо малий ринок, а на Східну потрібно рекламувати російською (бо буде мала конверсія). Відповідно і російською потрібно уточняти деталі замовлення. А я так російською розмовляю поганенько. Відповідно некомфортно.

Через це цей вид заробітку також прийшлось відкласти.

Партнерські програми

Виявляється, що більшість відео тренінгів які продаються в інтернеті мають свою партнерську програму.

Продивився я хороший відеокурс про те як заробляти на таких продуктах.

Вирішив і я собі спробувати. Вибрав 4 інфопродукти, створив рекламні компанії, і закинув 250 грн на свій рахунок.

Тепер дивіться самі, яка конверсія.

Відеокурс про схуднення:

1

752 кліки – 0 замовлень

Як відкрити магазин:

25 кліків – 0 замовлень

Курси англійської мови:

101 клік – 0 куплено.

Як бачите, теорія ймовірності і тут в моєму випадку не спрацювала 🙁

Виглядає все вище написане як плач невдахи але … прочитавши сотні книг бізнес тематики, бачу що більшість із тих, хто чогось досяг мали дуже багато проблем та невдач.

Не вірите мені? Послухайте що каже успішний бізнесмен та відомий російський бізнес-тренер Андрій Парабеллум:

«Діснею відмовили 300 (триста) банків. Сталлоне жив на останні копійки і продав собаку-кращого друга за двадцятку, тому що їсти не було на що, коли йому пропонували $250-300кіло за сценарій Роккі, тільки без нього в головній ролі. Лампочка в Едісон не запрацювала більше тисячі разів.

А середнього чоловічка взяти – спробував раз, два, оглянувся (якщо сусіди не дай бог не побачили) – і все, “значить не моє це…”

Тьху!

До речі, найяскравіший приклад ось який: скільки разів маленька дитина падає, поки не навчиться ходити? Га?

Відповідь є в самому питанні… Здогадалися?

ПОКИ НЕ НАВЧИТЬСЯ ХОДИТИ!!!!! Магічна формула, б….! Робити, поки не вийде. Не 2 рази, не в 10 разів, не 100 разів – ПОКИ НЕ ВИЙДЕ… Міняти підходи, отримувати зворотний зв’язок, падати і знову підніматися – але йти вперед, як танк.»

Ось так.

P.S. Виявляється, я із літа поважчав на 7 кіло. Так що не все так погано, в чомусь я і в плюсі 🙂

Але важливо не стати як цей дядько:

10 коментарів

  1. Пробуй, але старайся доводити справу до кінця.) Я ось думаю стати копірайтером, звичайно спочатку не дуже легко буде але перспективи в цьому трохи є, хоча б в тому, що можна заробляти досить непогані гроші, яких вистачить для непоганого самозабезпечення, та і по краще ніж на виробництві =)

    Але не збираюсь закидати блог і спроб створення інтернет магазину.)

  2. “Пробувати доки не вийде” – і де мій “золотовалютний” запас терпіння))

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*