Мої помилки в сео

сеоСів я в неділю за комп’ютер, і вирішив зібрати в одній статі всі мої помилки яких я допустився створюючи сайти. Думаю, це буде цікаво всі вебмайстарів. Так вони вбережуться від не потрібних помилок, зекономлять свій час та гроші.

1. Для свого першого сайту я вибрав домен третього рівня. Намагайтеся вибирати домени другого рівня, а не третього. Наприклад: www.google.ua краще ніж www.google.in.ua В мене перший сайт саме в зоні in.ua. Це не дуже критично для більшості проектів. Але бажано що адрес був чим коротшим. Крім того, якщо ви колись захочете продавати посилання з такого сайту, то розкуплятися вони будуть гірше. То не мій особистий погляд  це статистика. Згідно неї, в sape.ru 60% розкуплених посилань із доменної зони .ru, 37% – .com  30% – net, 27% – .info, домени третього рівня – 19%. От такі дєла. Колись дивився відео курс як купувати хороші посилання на біржі GoGetLinks, то автор радив у налаштуваннях донорів фільтрувати доменні зони третього рівня.

2.Слід перевіряти історію куплених доменів. Це можна зробити багатьма способами, в тому числі платними та безкоштовними. От наприклад отут http://www.bravica.net/ru/net-site_history.html , можна подивитися скільки часу існує даний домен, і навіть як він виглядав.
От я зареєстрував хороший милозвучний домен, зрадів що він існує аж із 2002 року. Це дійсно класно, але видно він в бані в Яндекса, бо ця пошукова система його вже 5 місяців не індексує. Я списався із службою підтримки Яндекса, обіцяли виправити ситуацію. Чекаю.

3.Вибирав тематики для сайтів навгад, некомерційного напрямку. З одного боку це добре, бо зміг «набити» руку і чогось навчитися. Але заробити на тематиках типу папужки чи сад і город не просто. Пам’ятаю, як я розвиваючи свій ресурс заодно збирав адреси потенційних рекламодавців (інтернет зоомагазини, розводчиків, оптовиків) з метою запропонувати їм рекламуватися в мене, коли відвідуваність мого ресурсу буде більшою за 1000 уніків.

Я був абсолютно (!) переконаний, що серед 60-ти потенційних рекламодавців 2-3 згодяться, і я буду «на коні». Яке ж було моє здивування, коли мені відповіло тільки 2-3, але щоб сказати що їм це не підходить. І я не просив багато!

Із найкращого що приходить мені в голову, це продавати фізичні товари, але ще треба там все «попідкручувати».

4.Писав статті навгад, без семантичного ядра. Хоча й пошуковим системам задається безліч запитів, та більшість з них ті самі. Тобто, знаючи яку інформацію шукають користувачі – можна  на неї давати відповіді.

Я про це на початках не знав. Згідний, українською шукають мало, і тому підібрати нормальне семантичне ядро не просто.
Але я навіть на російськомовні ресурси писав «з голови».

Пишучи кожну статтю під пошуковий запит, ви дієте як снайпер: мінімум дій – максимум результату. А пишучи «з голови» – стріляєте рогаткою по горобцях.

5.На свій сайт про сад і город «закинув» дві хороші зіскановані книги. Це в мене забрало багато часу і зусиль. Аж очі боліли. Адже я не маю сканера, і фотографував тексти за допомогою телефону. Можете собі уявити 🙂

В результаті виявилося що вже хтось також закинув такий скан (я забув перевірити). Крім того, я перерив купу інформації на форумах, де все-таки специ сходяться на думці, що на більш-менш солідні проекти не слід завантажувати скановані тексти.

По-перше, майже все вже зіскановано. Крім того, авторське право ніхто не відміняв. А я хочу спати спокійно.

І уявіть собі, я всі ці тексти потім заміняв нормальними, копірайтингом. Більшу частину писав сам. А це не шуточки.

5.Робота без плану. Я впевнений, якщо на день чи тиждень не накинути хоча б елементарний план, в більшості випадків ви будете «розриватися» між контактами, фейсбуком, онлайн іграми, перевірянням пошти, скайпом і читанням новин.

На початку кожного дня напишіть 2-3 речі які потрібно зробити. І зробіть їх. Перевірено – працює.

6.Малий масштаб дій, робота без плану. Так, я писав статті, створював сайти, десь купував посилання. Але все це було несистематично, неорганізовано, не масштабно. Там щось зробив, там щось зробив. В результаті рухався дуже помалу.

Потрібно скласти план і день за днем по ньому рухатися.

7.Небажання вкладати кошти. Більшість інформації можна знайти в мережі, тому нам, на відміну від тих же американців вдається тут зекономити. Але якщо хочеш взятися за справу по-серйозному, мусиш вкластися.

Всіх статей сам не напишеш, посилання ніхто на тебе просто так ставити не буде.

Якщо хочеш досягти успіху, особливо в комерційних тематиках – потрібно вкластися.

Хоча б на посилання. Не рекомендую витрачати гроші новеньким – попрацюйте пару місяців без грошей. Бо все одно неправильно вкладете.

Коротко, чим я горджуся:

-все-таки не здався, хоч труднощів вистачало,

-створив три більш-менш нормальні сайти,

-постійно навчаюся у цій сфері (відео курси, книги, сайти).

Чого і вам бажаю. Удачі!

3 коментарі

  1. Доменні рівні мають невеликий вплив.
    Скільки сайту, який, ніби то провалився, часу?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*