Львівський музей історії релігії

Декілька днів тому був у Львівському музеї історії релігії. Це колишній музей атеїзму. Знаходиться біля Домініканського собору:На карті:

Вхідний квиток коштує недорого – всього 20 гривень (на момент написання статті). Щось я не пригадую, де ще є дешевше. І фотографувати дозволяють задарма (тільки без спалаху).

Експозиції там цікаві, можна побачити культові речі старих і нових релігій і вірувань людей.

Це гіпсові зліпки сонарних знаків скель на Львівщині (орієнтовно створено 1 тис. до н.е.):Знаряддя праці трипільців. Це 5-4 тисячі років до нашої ери. Прикольно побачити таке вживу:

трипілля

знаряддя праці трипільців

Стародавнє поховання. Якщо чесно, то так близько не бачив людських кісток:

Тут могила, де похована пара. Типу: “яка любов була”. Хоча, щось мені підказує, що в один день вони своєю не померли – допомогли.Єврейський талмуд:

талмуд

Єврейська Тора: У музеї:

Церковна книга українців 1714 рік: А це вже зал присвяченій якійсь сучасній релігії, типу Н’ю-ейдж, реріхівці, чи щось таке:

Шапка бурятського Лами:У це вдягався митрополит Філарет: Монета імператора Нерона. Я тут також затримався, трохи детально роздивився:

Візуалізація страти рабів у Римській імперії. Зроблено досить натуралістично, адже це не тільки картина, а на передньому плані є фігура розп’ятого, каміння і т.д. Все це створює 3d ефект: А це єгипетська мумія яструба. Видно також використовувалось в релігійній практиці: Загалом в музеї багато експонатів. Кожна частина виставки присвячена певній великій релігії світу і є культові і цінні речі. Раджу зайти і подивитись.

8 коментарів

  1. Цікаво, а як про нас будуть писати через тисячу років?
    Чи буде музей , скажімо, “КіберКультури”, де наші нащадки розшифровуватимуть одинички й нулі???

  2. Йшов 50 день без нових публікацій на блозі (

  3. Шкода, що більше не пишете…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*