Чому ми не шведи

dreamstime_xl_34220959У розмовах часто чуємо, що люди хочуть жити як у Європі і заробляти як їхні люди. Згідний, але деякі речі мусимо підтягнути до їхнього рівня.

На минулій роботі я працював на фірмі, власники якої були шведами.

Інколи до власника приїжджали його брати (співвласники) і батьки. Була ситуація, коли відсунули старий металообробний станок, і на його місці залишилось сміття (пилюка, металева стружка, залишки обгорткового паперу).

То батько власника, не чекаючи на нас, взяв совочок, мітлу, і попідмітав. Я тоді тільки влаштувався на роботу, і мені “ледь очі не повилазили”. Але працівники, які були на навчанні у Швеції заспокоїли, що “це нормально”.

Чи ви уявляєте собі, щоб батько нашого власника середнього підприємства спокійно, без нервів і пафосу підійшов, і попідмітав? Там таке нормально.

На це ж підприємство металевий профіль привозили аж із Швеції. Я подивився на карту, і запитався, чому аж звідти то везуть. Це ж довго і дорого.

Як виявилось, пробували у нас купити кругляк 50мм. В результаті привезли, але там діаметр був меншим 50мм. Щоб ви розуміли, точність деталей складає десятки міліметра, і ще й потрібно іржу зняти із заготовки, її обробити. І якщо деталь повинна мати потрібний розмір, то враховують при замовленні профілю. А тут — дали менший.

Більше у нас не купували, везли із Швеції.

Ну і третє. Шведи брали наших хлопців на навчання до себе. Хлопці взяли з собою горілку, і там “трошки розслабились”. Пороздягались, і почали стрибати у сніг.

Господарка дома перелякалась, і хотіла викликати медичну допомогу, бо такого не бачила. Їй пояснили, що все нормально, і хлопцям добре.

До речі, поки вони там були (десь місяць) шукали де продається горілка. І не знайшли.

Шведи оберігають націю від “огнєної води”.

Я вже потім чув, що у них горілка продається в магазинах за містом. А спиртне у супермаркетах не купити. Максимум, дуууже слабеньке пиво, як компот.

Та й що гріха таїти, я також не цій роботі не викладався на всі 100%. Може тому, що не було цікаво, але як каже Маркевич: “то таке”. Проїхали. Зараз я б по-іншому робив.

Але на мінорній ноті цю статтю не закінчу, бо є в нас надзвичайні люди. Згадати хоча б героїзм, який проявляють люди проти агресії на Сході країни.

Не впевнений, що у тій же Швеції стільки б знайшлось.

Так що людський потенціал є, треба то якось вдало використати, або просто потрібен час.

5 коментарів

  1. Швеція сотні років є незалежною державою, кріпосне право було скасоване у 1335 році, а у XVI-XVIII століттях Швеція взагалі була імперією. Ці факти теж необхідно врахувати.

  2. От би в нас заборонили алкогольні напої в межах населених пунктів продавати, зразу поменшало б п’яні на вулиці. З приводу поставки з Швеції – в нас у всьому іншому така ж ситуація, я от брав пластикові вікна і міжкімнатні двері українського виробництва. то і перше, і друге з дефектами вийшло. Загалом, думаю пора забути про підтримку українського виробника і зробити умови, щоб іноземні компанії переносили свої виробництва в нашу країну. Або хоч їхня продукція всім по кишені була.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*