Книга Владимир Савенок “Миллион для моей дочери”

Миллион для моей дочери, СавенокЯ колись читав книгу цього автора: “Как составить личный финансовый план”, і його стиль подачі матеріалу мені подобається.

Адже Володимир — консультант із питань особистих фінансів, працював у банку Білорусі. Крім цього, він ближче до нашої реальності, ніж американські автори, які ще й люблять “лити воду”. А тут — тільки суха, потрібна інформація.

Цього разу він розповідає, як збирається свою маленьку дочку (їй зараз 3 роки) зробити мільйонером. Він відкрив рахунок на її ім’я, і щомісяця відкладає певну суму.

Звичайно, вона отримає очікуваний мільйон аж через декілька десятиліть, але це не буде дуже важко для сімейного бюджету.

Він стверджує, що потрібно визначити суму, яку можете безболісно інвестувати і визначити регулярність. Наприклад, 10% доходу щомісяця. Тут дуже важлива не так сума щомісячного вкладу, як дисципліна. І адекватно оцініть свої сили, і не надривайтесь, щоб стати мільйонером через 10 років, якщо це поки-що вам не підйомною.

Сам автор книги вкладає гроші на рахунок дочки щороку, але це за бажанням. Більшості він радить щомісяця відкладати, інакше всі гроші за рік “розійдуться”.

Куди вкладати гроші. Можна у банк, а можна в інвестиційні фонди (не плутати із грою на ринку Форекс).

В будь-якому випадку, дохідність повинна бути не менше 8-10%. Цього достатньо.

Якщо ви не хочете вкладати гроші у депозит, то він радить вкласти у фондовий ринок і ринок акцій, який росте у два рази швидше, ніж інфляція.

Є три варіанти інвестиційних фондів: Російські, Американські і різних країн світу.

Останній варіант найкращий, адже ви підстраховуєтесь від проблем у певній країні, бо десь є ріст, а десь є спад. Там є доля таких країн як США, Єврозони, Азії, Японії, Китаю, Великобританії, Європи (не Єврозона).

Тепер про ризики. Ринок може рости, а може й падати. Але якщо не спекулювати на ринку, а вкладати у довгострокові програми, то тоді ринок завжди росте. Адже постійно виготовляються товари і послуги, які хтось купує.

Далі, він дає конкретні компанії, в які можна вкладати свої кошти. Їхні недоліки — мінімальний перший внесок у 5000$, і щомісяця потрібно вкладати від 100 баксів.

Якщо для вас такі умови не підходять, складно чи здається ризикованим, то він радить просто вкладати в депозит, під складні відсотки.

Для підтвердження сили складних відсотків, він приводить реальну історію. У США жила темношкіра жінка, яка заробляла дуже мало, але щотижня на банківський рахунок відкладала по 5$. Це для неї була як звичка, як чистити зуби.

Вона ніколи не дивилась скільки там назбиралось, аж поки їй не виповнилось 62 роки. Одного дня працівник банку запитав її, чи знає вона, скільки в неї накопичилось? Там було 250 000$, і для небагатої жінки це була величезна сума.

В результаті частину віддала на пожертву своїй церкві, частину залишила собі на життя, а найбільше, половину від усієї суми віддала для університетів, щоб темношкірі студенти могли отримати достойну освіту.

Тепер про неприємне.

Є таке поняття як інфляція, і долар також знецінюється. Автор книги стверджує, що за 50 років, мільйон доларів знеціниться у 10 разів. Тобто, щоб купити через 50 років стільки, скільки зараз на мільйон, потрібно близько 12 мільйонів.

Але тут є два моменти:

-навіть менше у 10 разів, все одно це непогана сума, яка назбирується “непримітно”,

-якщо ви будете відкладати 10% свого щомісячного доходу, то із ростом інфляції, буде рости ваш дохід, так що ви зможете відкладати більше.

І останнє. Ніхто не знає, що буде із нами у майбутньому. Тому Володимир застрахував своє життя, і щороку виплачує страховій компанії 8500$ доларів. У разі непоправного, його сім’я отримає 500 000$.

P.S. Не приймайте рішення на основі цієї статті, а прочитайте книгу повністю. Адже я не можу передати всі деталі. Щоб ви не повкладали гроші у якійсь “Форекси” і не нарікали на мене.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*