Як надрукувати фото онлайн

старі фотографіїЩе років 10-15 тому часто приходилось замовляти друк фотографій на папері. Тоді спішно ніс плівки на проявлення та друк, і чекав на нову порцію фотографій.

Часи змінились, і тепер можемо робити сотні кадрів, одразу дивитись їх на екрані монітора, без необхідності друкувати їх на папері. Це і дешевше, і легше фотографіями поділитись з друзями.

Та місяці півтора тому я захотів оцифрувати старі плівки (хоч з них і надруковані фото). Це тому, що плівки старіють, і прийде час, коли не буде чим їх зісканувати.

А так можеш скинути кадри 15-ти річної давності будь-кому з бажаючих.

Я не став видумувати, і самостійно цифрувати (в неті є ролики як це зробити). Побачив на Сландо, що хлопака з мого міста оцифровує старі плівки на професійному обладнанні Кодак (ще збереглось). За плівку брав 8-10 гривень.

То я свої 15 плівок йому віддав.

Через тиждень забрав зі скановані файли у форматі 3000х2000. Тобто це дуже добре, фактично максимум, що можна вижати з тих плівок.

Після цього трошки «пошаманив» у Фотошопі, підрегулював контрастність, додав де потрібно експозиції, позабирав зайві темні ділянки.

Тепер вже не боюсь, що інформація на плівках пропаде.

Ось одне із таких фото (вже ні діда ні собачки нема в живих):foto2

Десь на днях вирішив зробити пару фотографій родичці – буде задоволена. Вона цих кадрів зроблених 15 років тому не бачила.

Пройшовся центром міста по фотолабораторіях – ціни починаються від 2 грн. За одне фото форматом 10х15. Трошки забагато.

Потім пошукав в інтернеті – є компанії, що приймають замовлення онлайн, потім тільки забрати.

Зупинив свій вибір на Цифролабі http://cyfrolab.com. Через ціни (1.6 грн за фото) і певну популярність. На момент написання статті ціна за фото 10х15 – вже 1.9 грн. 🙁

Щоб зробити замовлення слід зареєструватись.cyfrolab3

Обов’язково вказувати тільки свою робочу електронну пошту. На неї прийде посилання для активації акаунту.

Все інше (ім’я, адресу, телефон) треба писати, якщо доставлятиме товар кур’єр (20 гривень за доставку). Якщо самі заберете, то достатньо тільки електронної пошти.

Після реєстрації натисніть «замовити», у верхній панелі зліва (1).друк фотографій онлайн

Далі вибираєте файли, які слід надрукувати (2) і тиснете «завантажити» (3). Щоб вибрати при завантаженні декілька фото, тримайте натисненою клавішу «Ctrl».друк фото Цифролаб відгук

Виберіть формат друкування, вид паперу (глянцевий чи матовий), можливість корекції (я дозволяв підкорегувати, це безкоштовно).

Потім вам потрібно буде вказати вид доставки: або кур’єром або забрати самостійно.
Якщо самостійно, то виберіть найближчий до вас пункт видачі.cyfrolab

Після цього прийде на електронну пошту повідомлення що замовлення взяли до роботи, і номер самого замовлення. Цей номер слід записати, щоб показати в пункту видачі.

Наступного дня прийшло повідомлення на пошту, що до кінця дня замовлення можна буде забрати в пункті видачі.

Що я й зробив на наступний день.

Фотографії вийшли нормальні, думаю ті, для кого друкував буде задоволений.

P.S.Якщо цікаво, то серед цих фотографій є зроблена ще навіть не 15 років тому, а цілих 30. Я на ній крайні справа із літачком в руках 🙂foto

4 коментарі

  1. Багацько в них пунктів видачі

  2. Якщо сильно не перейматись якість друку – то можна там замовляти друк, але якщо важливо щоб були дотримані всі півтони – то краще не ризикувати

    • Ті, фотки, що зроблені на цифровий фотоапарат вийшли суперові. Із плівок – трохи гірші.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*