Найкращі копірайтери. Де знайти?

вакансії копірайтерівНа біржах контенту мною було куплено майже дві сотні статей. Так що пишу цю статтю як більш-менш досвідчений користувач в цій сфері.

Крім того, мав справу із  десятком виконавців.

У цій статті розглянемо один з варіантів пошуку ідеального копірайтера.

А, ще одне. Дехто каже, що не буде нікому платити гроші, а писатиме сам. Супер! Тільки врахуйте, що ви не зможете «обслужити» таким чином більше 1-2 проектів. Перевірено.

Адже слід не тільки писати статті (3 000-10 000 зн), але й знайти для них фото (1-4 шт), унікалізувати фотографії, знайти і вставити відео, оптимізувати статтю (ключові слова, заголовки, виділення, абзаци), зробити внутрішнє перелінкування, купити (чи дістати безкоштовно посилання), відповісти на коментарі. І ще купа всякого добра.

Так що все встигнути неможливо фізично. Приходиться частину обов’язків перекинути на плечі інших людей. Так що копірайтери потрібні.

Але тут з’являється проблема. От припустимо ви робите сайт про натяжні стелі. Хороша, грошовита тематика (правда конкурентна). Нормальною ціною за копірайтинг буде 2-4$ за 1000зн. Це плюс-мінус. А тепер правда: майже все що вам напишуть, буде в тій чи іншій мірі рерайт. От я знайшов хороших копірайтерів які за 1.8$ за 1000 знаків пишуть  мені рерайто-копірайт.

Все добре, без “води”, але я, як людина котра пропрацювала в тій галузі, бачу що автор не працював у цій галузі. Скажемо так: професіоналу це видно. І уявіть собі, зайде на мій поліграфічний портал спеціаліст, якому потрібно знайти додаткову інформацію і він  також побачить що тексти хоч і без «води» але «щось не те».

Для СДЛ це трошки зле. Як же знайти хорошого спеца?

1. Є біржі, в яких ви даєте завдання, і його бере перший-ліпший копірайтер. Ви не можете вплинути на процес. Мені вже так раз написали, що мусів потім інший виконавець переписувати. Але є біржі, де виконавця вибираєте ви. Тобто, на ваше завдання відписуються всі, хто хоче його виконати, а ви вибираєте кращого (etxt.ru чи contentmonster.ru). Але де гарантія, що ця людина працювала в даній сфері і знає про що пише? Можна в заявці давати умову, щоб людина працювала в даній сфері. Але є вузькі тематики, типу ремонт квартири чи ремонт авто. Як тоді бути? Обходять якісним рерайтом.

2.Та мені в голову прийшла цікава ідея. Таким чином можна знайти класного автора сайту  більшості тематик.

Йдемо, наприклад сюди, і вказуємо професію, якою має володіти ідеальний копірайтер для нашого сайту.

Все, ви маєте список людей, разом із їхньою біографією, фото і навіть звичками та уподобаннями. Все це вони самі дають в резюме. Все, тепер можна їм запропонувати писати тексти. Ясне діло, що більшість з них ніколи цим не займалися, і поняття не мають в копірайтингу.

Тому людям потрібно пояснити умови, і переваги. Можливо прийдеться перебрати не одного виконавця, та в результаті тексти вам писатиме дійсно професіонал, який розбирається в даній темі. Гроші йому можна переказувати за кожну роботу (чи щотижня) на кредитну картку.

Як вам ідея? Сам ще за такою схемою не працював, але як кажуть американці: «вай нот»?

А, і ще одне. Ви не платите ні комісії біржі, ні системі через яку зараховуються кошти на біржу. Коротше сказка. І в мене таке враження, що багато фахівців згодяться підзаробити в після робочий час. А можливо і взагалі не захочуть ходити на роботу в класичному розумінні.

А що ви думаєте про це?

6 comments

 1. Ідея хороша. Але! Людині, професіоналу у певній сфері, потрібно написати десяток другий статей щоб навчитися писати. Адже те що він професійний автослюсар наприклад, не робить його професійним копірайтером…

  • Так, не всі будуть писати, ще й гарно. Але це точно специ у даній галузі. І читач сайту це відчує.

 2. Вчора заходив на Адвего, там вони запустили послугу реклами вгорі сайту. Подумав, що можна там рекламуватися 🙂 Але вони навряд чи пропустять таку рекламу. Можна ще на біржах шукати, типу як роботодавець.

 3. Нащо їм писати вам за копійки, якщо вони можуть на біржах заробляти хороші гроші?

  • Ага, зараз. Вже всі так знають що таке Адвего чи Контентмонстер.
   За даними Міністерства Освіти 28% вчителів не вміють включити комп’ютер. І це вчителі. А ви кажете біржі копірайтингу. Скажіть ще що зроблять портал який “взує” Українську Правду.
   Я вже мовчу що крім знання ще й грошей потрібно. Інколи немало.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*