Нарешті ап PR! Деякі висновки.

ПРДовго, дуже довго не оновлювався показник PR. Майже цілий рік, і це при тому, що колись таке відбувалося якщо не щомісяця, то раз на квартал точно.

Насправді частота цих оновлень не є дуже важливою, адже PR оновлюється постійно, просто тулбарне (видиме) число не змінюється місяцями.

Та й потрібне це PR хіба що тим хто продає посилання із сайту. Ну і для цікавості.

Деякі висновки які я запримітив.

1.Цей ап був досить «скупеньким». На багатьох сайтах чи сторінках (PR вираховується для окремих сторінок) значення або не змінилося, або взагалі знизилось. І це при тому, що купувалися посилання, старі лінки мають більшу вагу, і т.д.

2.Головна сторінка цього блогу замість PR 1, отримала 3. Напевне в першу чергу через додавання в каталог ДМОЗ.

3.Старі популярні сторінки блогу, написані ще «за царя гороха» отримали або таке саме значення PR яке мали, або і нижче. І це при тому що деякі мали старі посилання, певну популярність, і т.д.

4.Мене дуже цікавив вплив природніх посилань із соцмереж. Адже є декілька сторінок котрі мають пару десятків посилань із Фейсбуків та Контактів. Дивно, та ПP, там не піднявся.

Дуже цікавило значення PR на сторінці де розміщена популярна політична стаття. Адже вона отримала більше 3500 лайків із Фейсбуку, десятки із Контактів, декілька відкритих посилань із новинних сайтів. Все це природні, не куплені посилання.

В результаті ця стаття отримала PR – 2. Що не є так багато, для такої купи посилань.

5. «Сквозняки» рулять. Є у шапці цього блогу посилання на 4 сторінки: “про мене”, “книги які я читаю”, і т.д. Хоча вони не дуже інформативні, на них ніхто не ставив посилання, все одно PR там більший за 0, а деякі мають навіть 2. Що досить багато для мого блогу.

6.Вкотре підтверджую для себе думку, що вихідні посилання не обов’язково зменшуватимуть PR сторінки.

Так, сторінка http://pavlofox.net/vsi-statti-blogu/ отримала досить непоганий PR – 2. І це при тому, що з неї йде більше 400 вихідних посилань на інші матеріали сайту.

7.Гугл ще й дивиться на інші фактори, не тільки на посилання котрі йдуть на сторінку. Так, на моєму старому сайті про папужок PR знизився до нуля (був 1 чи 2, вже не пам’ятаю). І це при тому, що цей закинутий сайтик (тільки головна сторінка) є присутній у двох розділах каталогу ДМОЗ. А також має більше десятка старих (!) посилань. Але Гугл бачить що там тільки залишилась головна сторінка української та російської версії, а всі посилання йдуть на новий сайт про папуг.

Тому, напевне, і обнулив значення PR, і ніякі каталоги ДМОЗ не допомогли.

8.Більшість статей на моїх сайтах перелінковані вручну, але це не допомогло: багато статей мають нульовий PR.

Висновок. Гугл досить скупий на підвищення PR. Не знаю скільки треба посилань із сайтів та соцмереж щоби сторінка отримала значення хоча б 4. Та й враховуючи частоту обновлення цього показника навчитись його накручувати буде не просто.

8 коментарів

 1. “7.Гугл ще й дивиться на ніші фактори” – там помилка.
  У мене по всіх сайтах -1. Хоча відвідуваність не впала. Подивимся, що буде далі.

 2. Дуже радий, мій блог “Нотатник”, незважаючи на низьку відвідуваність, отримав 3 (було нуль). Мабуть, зіграло роль, те що блог у каталозі DMOZ. Допоміжні “Нотатки” на блоспоспоті з 2 упали до 1. Інші три сайти, які я завів ще весною-влітку, – по нулях. Щоправда, в останній час я й сам на них майже не заходив :). Висновок: треба працювати над основним сайтом і ні на що не зважати, Гугл усе бачить :). 

  • Добре що у вас також є позитив від цього АПу!
   До речі, мені сьогодні запропонувала якась рекламна агенція розмістити рекламну статтю із відкритим посиланням на магазин спортивного харчування.

   • На блогспотівських “Нотатках” я давав постові й рекламні статті. Раз чи два давав контекстні посилання в “Нотатнику”. Вважаю, що обережно заробляти таким чином можна. Десь під кінець, в останньому абзаці. Або виділяти іншим шрифтом. Думаю, й рекламну статтю можна дати, в залежності від змісту й того, скільки заплатять :). Зрештою, всі медіа живуть рекламою. До речі, з’ясував, що посилання з пі-ер 3 й 2 коштують досить дорого. Звичайно, це треба робити обережно і не зловживати, бо, як було зазначено, Гугл усе бачить.  

    • Для мене ідеальний варіант – коли дають попробувати якусь послугу чи продукт, і ми в статті описуємо своє враження.
     Але це в ідеалі…
     Для цього потрібно мати дуже популярний ресурс.

 3. Основний мій сайт отримав 2, а був 0, ще один невеличкий особистий сайт +1, інші або втратили 1, або залишились без змін
  За двійку радий, хоча грошей і сил вкладено чимало)

  • На деякі сайти закуплялися посилання, але це нічого не дало. Чи Гугл бачить продажні, чи що?
   Може дійсно вплив зовнішніх посилань буде зменшуватись.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

***
Перейти до панелі інструментів Вийти