Націоналізм чи космополітизм?

мігрантиВчора батько включив ток-шоу Савіка Шустера. Я собі читав книжку і одним оком поглядав на екран телевізора. Та увагу привернуло обговорення того, що сталось в Бірульово. Там, як і в багатьох містах Росії (та й Європи також) зросло кількість мігрантів.

Можливо я і помиляюсь, але ще не чув щоб в районах де проживають мігранти була нормальна криміногенна ситуація. Фактично, де не подивись, там де є більша кількість корінної нації, там менша кількість злочинів та інших негативних явищ. І це у всіх випадках які мені відомі.

Бірульово не стало винятком, як виявилось, місцеві жителі вже не могли терпіти навали мігрантів, та порядків які вони завели.

Останньою краплею стало вбивство місцевого жителя азербайджанцем. В результаті Бірульово вибухнуло. Люди масово почали трощити магазини та автомобілі. Владі прийшлось в спішному порядку задіювати всю московську міліцію.

От про це і йшлось в програмі. Учасники обговорення мали різні думки, я ж висловлю свою.

Є дві діаметрально протилежні погляди на цю проблему: космополітизм (мультикультурність) та націоналізм.

З одного боку, в словах прихильників космополітизму є частка правди. Вони стверджують що поділ людей на нації, раси, є неправильним. Таким чином ми ділимо людей на своїх та чужих, хоча по великому рахунку ми всі люди, і повинні жити мирно та разом.

Хороша ідея, але тільки в теорії. Це так само як комунізм: добре коли всі рівні, і той хто не має багато ділиться із тим, хто не має. Але на практиці, як ми вже знаємо не все так просто.

Протилежною точкою зору на дану проблему є націоналізм. Це коли, образно кажучи, кожен має свою хату, в якій він господар. Ти можеш впустити жити гостей, навіть надовго, але вони повинні шанувати правила які існують у вас. Хто не згоден – давайдосвіданія.

Особисто я не уявляю собі, як можна зробити всі нації одним цілим, забувши власну ідентичність. Щось подібне було в СССР, де, як ми знаємо, всі були рівні, але були й рівніші.

Тим більше, що далеко не всі люди мають такий вже космополітичний погляд на речі. Ті ж мігранти бувають різні. Є такі, як наприклад, українці в США чи Канаді, які вивчають мову та звичаї своєї нової батьківщини, чесно працюють, нічим протизаконним не займаються.

Та є інший тип мігрантів, які в своїх країнах не змогли навести лад (часто там війни та розруха) і приїздячи в нормальні країни «привозять» зі собою свої негативні явища.

Вони не хочуть вивчати мову та звичаї корінної нації, часто не збираються шукати чесної роботи. Замість цього створюють свої закриті райони, де не завжди житель держави яка їх прихистила без проблем себе там почуватиме.

Запитання: для чого такі гості, і що добре вони нам принесуть чи чого навчать?

Найгірше, що як і в нас, так і в Росії, так і в країнах західної Європи – ніхто не питає місцевих жителів чи хочуть вони таких гостей?

Чим все це закінчиться я, здається, знаю.

Спочатку вони «пролазитимуть» в органи місцевої влади, потім, коли їхня кількість збільшиться (в них народжуваність висока) політичні партії почнуть їм підігрувати, і перед виборами обіцяти певні вигоди. Потім, за рахунок своєї активності (чи агресивності) вони почнуть диктувати свої умови корінній нації.

Не можу забути сюжет про Данію, де в містечку під Копенгагеном, місцеву більшість мали мусульмани. В результаті, на Різдво це містечко не побачило Новорічної ялинки. Місцеві обурились, журналісти запитали думку представника місцевої влади – він колишній мігрант. А той із круглими очима розводить руки, типу «ми не хотіли», а очі «сміються».

Все більше людей кажуть, що політика мультикультуралізму не виправдовує сподівань. Зокрема, колишній президент Франції Саркозі та прем’єр-міністр Великобританії Девід Кемерон  це визнали. Так, вони визнали що помилилися, але тепер нехай виправляють СВОЮ помилку, і забирають тих «гостей» назад.

5 коментарів

 1. Не хочу я бачити в Україні тих емігрантів, особливо це стосується мусульман. 
  І якщо держава нічого не робить у таких випадках як от на відео, то чому корінні жителі нічого не роблять? Ви мене звісно вибачте, але як себе поводять емігранти у них – так корінне населення має протидіяти їм. Поки ще мають більшість і можуть щось зробити. 

  • Боюсь, що в деяких Європейських країнах (Франція, Англія, Німеччина) точка неповернення вже пройдена 🙁

 2. Олександр

  Проблема в тому, що спочатку здоровий націоналізм може перетворитись у нацизм і расизм. На мою думку космополітизм повинен проявлятись не в надмірній лояльності до наших “гостей”, а в оцінці кожної окремо взятої особистості не залежно від її національності чи культури. Тобто до людей, які порушують громадські норми чи принижують честь і гідність інших людей не повинно бути ані поблажливе ані навпаки посилене покарання через те, що вони належать до іншої культури – вони повинні бути осуджені які і українці.
  Тому мені не подобається такий розподіл на чужі і свої, бо інколи “свої” поводяться значно гірше. Також мені не подобається тягнибоківська байка “в усьому винні чужинці”, бо українська еліта знущається на простим народом не менше, а мені байдуже якою мовою говорить мій кат..

  • Як я вже казав, є різні емігранти. Є такі як українці, і є такі вихідці з арабських країн. Які не хочуть не тільки асимільовуватися, але й поважати права народу який їх прийняв.
   По телеку хлопака розказував що у Франції, білій місцевій мешканці буде не просто цілою і неушкодженою пройтись через квартали мігрантів.
   От і для чого їй такі “гості” в її країні?

   • Олександр

    Не слід сприймати расизм і нацизм, як явище притаманне виключно білим людям. Перший реальний нацизм описаний ще у єврейському талмуді, де не єврей взагалі за людину не рахується і його навіть не гріх убити..
    Тому боротися потрібно проти будь-якого прояву нацизму. Особисто я вважаю, що ісламізм, сіонізм та подібні людоненависнецькі культури не повинні існувати не лише у нас, а і у країнах де вони виникли. 
    Сьогодні уже неактуально відносити людину до якоїсь культури по кольору шкіри чи навіть мові, адже є безліч чорношкірих французів, російських мусульман і т.д.
     

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*