Не дай себе обдурити (2)

не дай себе обдуритиЦя стаття, буде продовженням попередньої “не дай себе обдурити” . З того часу з’явились нові думки. Тут викладений не тільки прямий обман, але й просто речі, які викликають підозру чи нерозуміння.

1.Молоко по 900 грам та плитка шоколадки по 90 грам.

Виробники навчились хитрувати, потихеньку зменшуючи вагу стандартних товарів. Здається, що це дрібниця, але в масштабах великого виробництва, на нас суттєво економлять.

2.Виробники горілки.

Поставте себе на місце виробника горілки. Їм потрібно масово продати розведену водою речовину третього класу небезпеки. Причому з немалим прибутком.

Як заставити тисячі людей це купувати?

Тому видумуються всякі легенди про «органічні продукти» чи надають суміші води та ізопропілового спирту якісь «патріотичні якості».

3.Маніпулювання складом продуктів.

Щоб зекономити, та в боротьбі за прибутки, виробники придумують нові способи обдурити покупця.

Так, трошки змінивши назву, можна давати в склад продукту більш дешеві продукти. Тому і з’являються всякі «сметанки» чи «маселки».

Пам’ятаю, як біля мене російськомовна жінка вибирала згущене молоко між двох банок. Я їй кажу, що там пише «згущенка», це не згущене молоко, там чорт зна що намішано.

А вона мені каже, що «згущенка» це російською. Ну то купуй. Сама й будеш то їсти.

Запам’ятайте, за ГОСТами є «згущене молоко» чи російською «сгущенное молоко».

4.«М’які масла».

Пам’ятаю, як з’явились ці «м’які масла» в середині 90-х. Дівчина в рекламі спокійно ними мастила хліб, коли її сусід довго його розморожував. Ми тоді купили – дійсно, можна одразу мастити!

Та розуміння прийшло потім. Масло замерзає в холодильнику тому що … це масло (вибачте за тавтологію).

5.Базарна олія.

Подібно до попереднього пункту, ми раділи, що магазинна олія не вигорає та димить. Але чомусь натуральних запах саме в базарній, неочищеній олії. Та й смак в неї кращий.

6.БАДи.

Щоранку в радіо звучить реклама БАДів з всяких рогів оленя чи морських водоростей. «Спеціалісти» в студії стверджують, що це дуже допомагає.

Та я б хотів почути справжні імена та посади цих «спеціалістів». І конкретно які і де дослідження проводились. Інакше це просто обкрадання бідних та хворих пенсіонерів.

7.Китайська медицина.

Дуже часто в пресі та серед розмов простих людей звучить переконання про магічні властивості китайської медицини.

Якщо це так, то логічно припустити, що самі китайці живуть найдовше у світі. Ану подивимось, на список тривалості життя серед країн світу http://bs-life.ru/makroekonomika

Не знаю як вам сказати, але китайці тільки на 79 місці 🙁 Не допомагає їм їхня медицина.

Логічніше було складати міфи про Японську, Французьку чи Швейцарську медицину. Там люди живуть, в середньому, на 10 років більше за китайців.

8.Слов’янські бойові стилі.

На початку 90-х почали створюватись «слов’янські бойові стилі». Я скептично до цього відношусь. На мою думку, хтось паразитує на бажанні людей вивчати рідні, не заморські, бойові системи.

Чому я так думаю? А ну покажіть хоч одне стародавнє джерело, де збереглись стародавні прийоми чи системи тренувань! Якийсь літопис чи книгу. Наскільки я знаю, нема такого.

Пишучи ці рядки, розкрив  брошурку ще з 1993 року про «Руське кемпо». Процитую рядки з брошури: «Система. До неї увійшли найкращі прийомі карате, дзюдо, самбо, айкідо, дзю-дзю-цу, кунфу».

Але ви ж не забули, що стиль боротьби називається «руське кемпо»? 🙂

9.Бодибілдинг.

Скільки грошей крутиться в сфері краси тіла! Люди прагнуть стати подібними до молодого Шварценеггера чи Колемана.

Витрачають мільярди доларів на спортивні добавки, купують журнали, оплачують дорогі абонементи в спортзалах.

Та рідко де пишуть правду: без стероїдів набрати багато маси не зможете фізично.

Не вірите? Ось змагання професіоналів із безстероїдної ліги бодибілдерів http://youtu.be/6rdbBxLHljg Повторюю, це кращі. І професіонали. Тобто вони не працюють, а тільки сплять, тренуються та їдять. І все одно не мають суперм’язів. А ви захотіли мускулів Джея Катлера. Ну-ну.

3 коментарі

  1. “якісь «патріотичні якості»” “Ну то купуй. Сама й будеш то їсти.” – ахаха розсмішив.)))

    На рахунок Китайської медицини я б не ставився так скептично, дуже часто предки вміли краще лікувати ніж зараз, та і знали більше… А на рахунок тривалості життя – достатньо подивитись на кількість бідного населення та умови їхнього життя.

    • “достатньо подивитись на кількість бідного населення та умови їхнього життя” – тоді вже запитання: чому одні народи можуть побудувати нормальне життя, а інші ні?

      • Та багато причин як в історії, керівниках держави, ресурсах, корупції, свідомості людей… Але медицина тут точно ні до чого.)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*