Нестандартне резюме

нестандартне резюмеЗгадав як я колись відсилав резюме і вирішив поділитись частиною його змісту та деякими думками.

Десь років півтора тому, коли я ще працював на металообробному підприємстві мені зателефонували із іншої фірми нашого профілю і запропонували  заповнити їхню анкету. Моє резюме вони бачили на популярному сайті із вакансіями. По телефону їм відповів що згідний, нехай висилають.

Так сталося (не знаю добре це чи погано) що в мене був тоді дуже хороший настрій (це не те що ви подумали, я не п’ю) і я відповів на деякі запитання їхньої анкети. Але відповів не «сухо» та стандартно, а ніби розмовляв із приятелем.

Наприклад, ось деякі запитання та відповіді з анкети:

 

 За працездатністю Ви “жайворонок” чи “сова” ________сплю як хочу

Вживання алкоголю _____дуже рідко. Горілку за півроку напевне не пив ніразу.

Наявність судимостей. Чи залучалися Ви до кримінальної , адміністративної відповідальності? Якщо «Так», то коли і за якою статтею _________тьху-тьху  не залучався 

 Дайте власну оцінку стану свого здоров’я________Добре. Коли відновлю заняття    спортом буде відмінно

 Ваші побажання до місця праці ___Бажано щоб без нічних змін (реально вбивають)

 Чим Ви найбільше пишаєтеся в житті (в роботі, навчанні, спорті, захопленнях)?

Все найкраще в мене попереду. Тепер тільки підготовка.

 Хто з Ваших колишніх колег і керівників може дати Вам усну рекомендацію або рекомендаційний лист? ( Вкажіть адресу, телефон організації і посадової особи для перевірки).

Ті, кого я назву не будуть об’єктивні.

 

От така анкетка вийшла. Як ви вже здогадалися, мені на неї не відповіли 🙁

Хоча я б на місті працедавців (колись сам буду працедавцем) поговорив би із людиною щоб хоча б побачити «що то за пацан».

Адже більшість резюме нічим особливим не відрізняються, народився, закінчив навчальний заклад, не п’ю (ясне діло) не курю, не краду, чесний, працьовитий, готовий навчатися та здобувати нове. Але що ти з такого резюме візьмеш? Та напиши на запитання про шкідливі звички що у п’ятницю ввечері із друзями йдеш попити пива, а в неділю можеш розслабитись на шашликах чи в гостях. Але в понеділок зранку ти як «огурчік”  🙂

Звучатиме точно несподівано і ти зможеш виділитися серед десятків (чи навіть сотень) претендентів.

Скажу по секрету, одного разу на минулій роботі директор на загальному столі залишив купу резюме бажаючих працювати на його підприємстві. І ми тихенько то дєло подивились. Якщо коротко відповісти, то там і читати не було чого. Стандартні відповіді і все якось сумно та стандартно.

Та видно більшості потрібні саме гвинтики в системі. Для чого брати щось не стандартне (зараз я не себе хвалю, не бійтесь) якщо краще взяти сіреньке. Проблем буде менше, тихенько виконуватиме свою роботу.

До речі,  самі менеджери із персоналу можуть ще на стадії резюме задавати нестандартні запитання типу які б три речі ви взяли на безлюдний острів чи які три останні книги прочитали.

Плюс, можна пропонувати включати у разі можливості і відео звернення потенційного працівники – час зекономиться,  і він буде вести себе менш напружено ніж на спілкуванні.

Хоча звичайно, серйозні агенції і без моїх порад мають купу прийомів щоб вибрати працівника. Десь читав, що в деяких московських агенціях із працевлаштування можуть навіть водою хлюпнути щоб побачити вашу реакцію.

P.S. Наскільки я знаю менеджери із персоналу перевіряють ваші акаунти в соцмережах. Так що дивіться щоб там не було чогось надто оригінального 🙂

P.P.S. Отут є дещо цікаве http://finance.bigmir.net/ а також тут http://prikol.bigmir.net

4 коментарі

 1. Хотів подякувати за думки які викладаєте у своєму блозі. Справді часто резюме напевно виглядають майже всі однаково, можна подумати, що робот давав відповіді. Люди думаю бояться себе проявляти, і привикають до певних штампів.
  Всього доброго, успіхів.

 2. Згоден з такими думками, теж ціную нестандартні підходи.
   
  Про такий підхід в резюме згадався ще старий анекдот радянських часів:
  …Роботягу на заводі приймають в партію, і задають питання про вживання алкоголю.
  Той мучиться, – “Скажу, шо п’ю, – не візьмуть (нащо партії пияки), скажу, що не п’ю – не повірять (і нащо партії брехуни)…”
  Зрештою вирішив відповісти так “П’ю…Але з огидою!!!”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*