Нігерійські листи

нігерійські листиЯ б не писав цілу статтю про ці нігерійські листи. Але деякі люди поняття не мають. Недавно в Фейсбуці хтось опублікував повідомлення, що йому прийшов лист від красивої темношкірої дівчини. Що в неї там багатий батько помер, і т.д.

Тепер суть справи

Шахраї із бідних африканських країн розсилають листи на електронну пошту жителям благополучних країн. До нас також 🙂

До речі, листи можуть розсилатись не тільки з Африки, але й з Європейських країн (там вже наїхало емігрантів достатньо).

В листі або фото красивої дівчини і зізнання в симпатіях, або історія пов’язана з великою сумою грошей (померла багата бабця, знайшли скарб, є високооплачувана робота).

Як правило, після озвучення великих сум грошей, у більшості із нас починають працювати емоції, а не логіка 🙂нігерійські листи

Цим і користаються шахраї. Якщо ви зацікавились, то в наступних листах будуть далі розвивати тему. Навіть можуть вислати для підтвердження своїх слів копію заповіту бабці, чи адвокатського посвідчення.

Ціль одна – взяти із вас певну суму грошей, типу для просування справи по отриманні спадщини, чи щось подібне. Іноді, люди їдуть на «високооплачувану» роботу десь, в Нігерії, і там потрапляють в рабство.

Уряди африканських країн нібито борються із цим видом шахрайства, але не дуже успішно. Листи та повідомлення в соцмережах і далі приходять.33

Десь читав, що іноді там замішані високі чиновники з цих африканських країн. Тому все зроблено на рівні.

Як розпізнати?

Як правило шахраї листи перекладають на російську он-лайн перекладачами, відповідно там купа помилок.

Та й не вірте в усі ці історії «на мільйон доларів». Щоб щось мати, треба працювати. В першу чергу головою.

Як себе вести?

1.Просто відправити цей лист в спам.

2.Відправити в спам, і повідомити інших (як я це зараз роблю).

3.Якщо прийшло повідомлення у Фейсбуці, то там є можливість позначити його як спам. Зробіть це, щоб інші не попадались.

4.Можна побавитись, як це зробив один блогер http://glan-saratov.ru/

P.S.Останнім часом мені прийшло два листи із проханням про допомогу, нібито від жителів Донецька. Один на електронну пошту, інший, в акаунті сайту, де я граю в шахи.

Ось тут просять поставити лайк.11
А тут вже грошей:22

Не можу стверджувати однозначно, але скоріше всього так хтось користується загальновідомою ситуацією на Сході України.

4 comments

  1. А мені колись прийшов лист від заможного іноземця в якого рак крові, в нього немає кому залишити в спадок свої мільйони євро і він вирішив довіритись мені 😀

    • Якщо щось – ми з тобою дружимо 🙂

    • Не ведися.Я теж отримував.Мені вже кур”єр віз в Україну кейс з 2 млн.долларів. От тільки в Борисполі його не пропустили.А для того,щоб він пройшов,я мав вислати 976 долларів США в Бориспіль.Я цього звісно не зробив і листування завершилося.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*