Обережно, в інтернеті шахраї!

kj[jnhjyТі, хто більш-менш постійно користується інтернетом чув, або й потрапляв на гачок всіляких шахраїв. На жаль, таких горе бізнесменів розплодилось дуже багато, і вони готові допомогти нам розпрощатися зі своїми грошима.

Я, на щастя, не потрапляв на їхній гачок, але час-від часу бачив пастки. Розрахунок таких “бізнесменів” в першу чергу на недосвідчених користувачів, кількість яких є великою, адже аудиторія тих хто, має доступ до мережі зростає.

Тому коли сьогодні вкотре мені потрапили на очі, вирішив що потрібно поділитись із читачами інформацією. Скажу одразу що всіх способів не знаю, покажу тільки про надсилання СМС на телефонний номер шахраїв. У разі відсилання паролю на номер злодіїв із вашого рахунку постійно щезатиме певна сума грошей. Як написав один користувач: «скачувати будеш не ти, а в тебе, і постійно».

Щоб заставити користувачів інтернету відіслати пароль на їхній номер шахраї проявляють неабияку смекалку.

Так, рекламують всілякі тести, доступ до інформації, можливість скачати файл, розархівувати запаролений архів, знаходження абонента по мобільному телефону, можливість перевірити комп’ютер на віруси оналайн, підтвердити що ви реальна людина, і ще купа всяких сервісів.

Як розрізнити лохотрон від нормальних сервісів де просять ввести номер мобільного? Ну по-перше, це відомість та хороша репутація сервісу. Про Вебмані чи Приват24 чули всі.

Крім того, можете встановити додаток для браузерів WOT, в більшості випадків він попереджатиме що потрапили на ресурс із поганою репутацією.

Слід пам’ятати, що шахраї можуть копіювати зовнішній відомого сайту, а також його адрес. Наприклад, замість yandex.ru буде uandex.ru, і люди повірять.

Тому ніколи не спішіть відсилати якісь цифри на чужий номер.

Тепер покажу пару конкретних прикладів.

Наприклад, ви хочете скачати якийсь рідкісний відео курс чи програму. В результаті потрапляєте на форум. От наприклад на такий:

натисніть для збільшення

 

Як бачите, все зроблено максимально «натурально». Користувач із хорошою репутацією просить допомогти форумчанам завантажити якийсь курс. Модератор форуму йому допомагає і викладає посилання на сервіс який перед тим як дати скачати просить відправити СМС. Після цього інші «користувачі» відповідають що сервіс хороший, і все в порядку. Можна відправляти СМС.

Але дізнатись що це шахраї можна навіть не відправляючи СМСку. Спробуйте знайти інші теми на цьому форумі. Їх немає! Це створена тільки одна сторінка під форум.

Або інша сторінка, створена під сервіс “Ответы mail.ru”

натисніть для збільшення

Тут так само, нібито один користувач ділиться посиланням з іншими. Всі дякують, бо скачалось нормально. Хтось запитує для чого вводити номер мобільного (бо у лохів також може виникнути таке запитання) і йому відповідають що це захист від ботів. Нічого страшного 🙂

Якщо подивитись уважніше, то на цьому сервісі ви не зможете перейти на інші теми, та й адрес сайту зовсім не mail.ru.

Також часто сервіси типу турбобіт просять щоб завантажувати файли на високій швидкості ввести номер мобільного. Мовляв ви отримаєте доступу на пару днів до скачування на високій швидкості. Так, але там маленькими буквами пише що після цього періоду послуга автоматично продовжиться, і гроші зніматимуться і далі з вашого рахунку.

Так що будьте обережні там де потрібно відіслати код на інший номер чи ввести номер кредитної пластикової картки.
Ладно із тими шахраями, краще подивіться на прикольного єнота:

4 коментарі

  1. В мене одногрупниця так архів відкривала 😀 
    Відправляла СМС за пару гривень, щоб дістати з архіву те, що і так у вільному доступі є.
    \\ Домашній єнот О_о)))

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*