Очищення печінки

печінка, чистка, чищенняУ мене майже два дні не було інтернету. І без цього «пожирача часу» я умудрився прочитати дві книги. Серед них була і праця Андреаса Моріца «Удивительное очищение печени».

Її дуже радили на одному із форумів.

У книзі автор одразу ошелешує: в абсолютної більшості людей печінка забита каменями. І вони не дають виходити жовчі, через це отримуємо купу проблем. Лікарі цих каменів не бачать. У жовчному міхурі бачать (бо вони кальцієві), але в печінці ці камені холестеринові, і їх традиційні методи діагностики не помічають.

Від цього усі біди.

Андреас пропонує досить просту методику виведення цих каменів: яблуневий сік + оливкова олія + лимонний сік. Наступного дня камені виходять при поході в туалет.

На підтвердження своїх слів, Моріц приводить фото каменів, які виходять при чистці печінки. Причому процедур потрібно декілька, і при кожній можуть виходити сотні каменів.

Я не чув, щоб у печінці були камені. Глянув в інтернет – дійсно, люди виводять завдяки цій книзі (і процедурі) сотні каменів. Є фото, можна знайти.

Що насправді

Виходить так, що написане в книзі неправда. Почнемо з того, що автор методики не дожив навіть до 59 років, і злі язики говорять, що помер саме від раку печінки. Офіційної інформації немає, але рідні не кажуть діагнозу. Тільки видають ще 4 нові книги (закордоном на книгах можна непогано заробляти, там авторське право).

Тобто виходить так, що навіть йому ця методика не допомогла.

А далі ще цікавіше, виявляється, хтось геніальний придумав цей метод «очищення печінки». Якщо додати ці інгредієнти, то на виході отримуємо згустки, які наївні люди видають за камені. Ось відео https://youtu.be/XoQMiBycf .

Крім того, в печінці просто немає протоків, в яких може вміститись камінь розміром в 1-6 см.

Отут розвінчують цю «теорію»: http://artemu238.livejournal.com/29530.html

Дивна взагалі-то ситуація з цими всіма цілителями. Моріц помер у 58 років.

Відомий пропагандист здорового харчування, президент Ізраїльської академії Чупрун, помер в 73 роки, і кажуть що від токсичного ураження печінки із жовтухою і метастазами.

Про Поля Брега (пропагандист голодування) часто пишуть, що він помер у 95 років, займаючись серфінгом, і від цього помер. Але інша, більш правдоподібна версія: у віці 81 року він побачив, як загинув інших серфінгіст, це стало для нього ударом, і Поль помер від інфаркту. Правда вже не так круто? Крім того, кажуть він ще й дописав собі 14 років. Це для того, щоб краще продавались його книги із оздоровлення http://tinyurl.com/nfxf8dk .

Відомий французький дієтолог Мішель Монтін’як прожив 66 років.

Засновник компанії Herbalife, що виробляє товари для здоров’я і краси помер в 44 роки від зупинки дихання.

Як бачите, всі ці цілителі не прожили більше, ніж середній житель розвинених країн. Скажу по секрету: моя прабабця їла смалець ложками, і прожила 95 років.

А цей хлопака розчарувався у “чистках” і “методиках”:

1

До речі, про вегетаріанство чи сироїдіння. Якщо ви десь бачили маштабні дослідження, що представники цих способів життя живуть в середньому хоча б років на 10 більше, ніж середній житель розвинених західних країн, то киньте посилання в коментарях. Почитаю.

А для себе я зрозумів, що потрібно: частіше бувати на свіжому повітрі, помірно займатись спортом, вживати чим більше овочів і фруктів, пити достатню кількість води (не кави чи солодкі напої), менше хвилюватись і мати ціль життя.

P.S. А чому ж все такі деякі сумнівні методики лікування допомагають? Думаю, секрет в ефекті плацебо.

14 коментарів

 1. Хах, десь я раніше вже читав подібну статтю про ці камені і розвод людей))) Щодо здорового харчування і взагалі здорового способу життя -це ж не гарантує життя до 100 років, а лише трохи підвищує шанси 🙂 А взагалі 73 роки хороший результат, аби собі ще до стількох дожити))

  • У Західній Європі вік 73 роки – не супер досягнення.

   • А хіба Ізраїль це західна Європа? 😀

    • Добре, переформулюю: розвинені країни світу 🙂

     • Так то так) Тим не менш, якби дядько їв нездорову їжу – міг би вмерти в 52 чи отруїтися майонезом і в 35 😀

      • Ми ж погодились, що середньостатистичний житель розвинених країн світу, без особливих дієт і чисток живе до 70-80 років 🙂

       • А хто сказав, що він середньостатистичний? Я про те, що не всіх “від природи” однаково хороше здоров’я)
        анекдот все пояснить:
        Приїздить журналіст до дуже старого діда та розпитує його, як йому вдалося дожити до стількох років.
        Дід розповідає, що ніколи не пив, не курив і т.д. Коли журналіст вже йшов то помітив у сусідній кімнаті купу пляшок з під алкоголю, окурки сигарет і т.д. Здивовано запитує діда:
        – Але ж ви сказали, що ніколи не пили й не курили!
        – А, то не моє. Це до мене старший брат в гості приїхав.

        • Анекдот не знав. А “середньостатистичний” – то я вже сам заплутався, в тих твоїх доводах. Нехай будуть які хочеш, в даному випадку мені все одно 🙂

 2. Отоак от, ваша прабабця своїм прикладом спростувала всі ці теорії здорвого харчування 🙂

 3. Але всеж-таки по телебаченню є багато реклами, де пропонують ліки для очищення печінки.
  Доречі головний компонент яких, вбільшості, є розторопша.

  • В статті в першу чергу мав на увазі очищення печінки від каменів, чого не буває.
   А про росторопшу чув, що вона допомагає покращити стан печінки.

 4. Перша книжка якій ти поставив тільки 1 зірочку 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*