Одне запитання

Випадково натрапив на фотографії міст Ісландії. Був здивований охайністю, порядком і чистотою, яка панує у них http://tinyurl.com/oejwjq8 . Потім трошки погуглив, виявилось, що ісландців всього 320 тис чоловік.

Рейк'явік, Ісландія

Рейк’явік, столиця Ісландії

Середня зарплата близько 2000 євро. І це при недавньому дефолту.

Крадіжок немає, авто залишають не закриваючи. Регулярних військових сил немає. Як правило місцеві мешканці нікуди не мігрують – тут непогано.

Ніяких особливих ресурсів немає: ні нафти, ні золота чи алмазів. Живуть із рибальства. При цьому, у 2007 році ООН визнала Ісландією кращою країною для життя.

Для чого я це пишу? Бо недавно мені скинули, як виглядає священна індійська річка Ганг. Ось тут це можна подивитись http://tinyurl.com/pbqmmv5.

Так, це та Індія, куди за пошуком мудрості направляють жителі Європи і Південної Америки.

Делі, Індія

Делі, столиця Індії

От дивлюсь на ці фото, і не можу зрозуміти, чому всі їдуть за мудрістю в Індію, де не можуть побороти бідність, інфекції, провести асфальт, прибрати сміття.

І ніхто не їде набратись досвіду чи мудрості в Ісландію, Данію, Швейцарію чи Фінляндію. Адже там можна побачити, як оптимально організувати життя суспільства.

Чому так?

P.S. Тільки не кажіть, що справа у кількості грошей. Прибрати чи не кидати сміття може будь-хто. Необов’язково бути мільйонером.

13 коментарів

 1. Усі східні народи живуть релігіями, що базуються на зневазі до усього земного і тілесного. Отож, тішачи себе реінкарнаціями та кармами, вони абсолютно не зважають на довколишній світ. Навіщо прибирати, якщо можна втекти у нірвану… Західні народи прагматичніші й націлені переважно на зовнішнє – тож і приділяють більше уваги вигляду своїх осель, вулиць, міст. Але жити постійно в такому “ідеальному” світі психологічно заважко – тут і знаходиться віддушина у вигляді східного “пофігізму”.

 2. Тому, що більшість людей – тупі, а зрозуміти хоча б трохи елементарних речей потрібно докладати зусилля. Вони будуть краще плавати в лайні, бо це простіше, ніж здобувати вищу освіту. 🙂

  • Думання – це також робота. Інколи важка. Тому часто полюбляють економити енергію, і робити “як усі”.

 3. Хех, справа точно не у кількості, бо в моєму місті приблизно таке ж населення, як і у Ісландії. Однак чистота й охайність тут може хіба що приснитися….

  • Згідний, що густота населення не відіграє вирішальну роль. Бо, наприклад, у Нідерландах на квадратний кілометр більше людей проживає, ніж у тій же Індії. Але навряд чи там таке ж твориться.
   “бо в моєму місті приблизно таке ж населення, як і у Ісландії. Однак чистота й охайність тут може хіба що приснитися” – по селах ситуація краща. Дід нас постійно ганяв, щоб кожної суботи підмітали подвір’я, щоб господарські інструменти лежали на своїх місцях. І якщо в цей день проїхатись селами Західної України (про інші регіони не знаю) то люди наводять порядок, і досить чисто і прибрано.

 4. Неосвіченність, бідність. А в комбінації з такою кількістю населення – це смертельна зброя. В Ісладндії крім цього налагоджена інфраструктура, а в Індії напевно мусорник важко знайти.)) Все просто – чим вищий економічний і інтелектуальний розвиток країни – тим кращі умови.

  • Але в Ісландії високий економічний та інтелектуальний рівень не сам зробився. Самі люди постарались, і вийшло хороше для життя суспільство.

 5. Причина якраз в достатку, людина яка турбується лише виживанням, інших питань просто не бачить. І релігія чи ще якісь там завуальовані мотиви тут ні до чого. Крім того, дефолт для країни – це позитивно. Що це означає? А означає це те, що списуються усі кредити. Якщо є внутрішні запаси то це лише плюс, економіка оздоровлюється за рахунок закриття кредитної діри.

  • “Причина якраз в достатку, людина яка турбується лише виживанням, інших питань просто не бачить” – добре, то чому в ісландців, в яких немає особливих ресурсів є достаток, а в індійців його нема? Крім того, я впевнений, то прибрати сміття можна і без великих грошей. Не вірю, що в тій же Індії люди пухнуть з голоду, і їм аж настільки все одно, що не можна прибрати навіть у великих містах і місцях скупчення людей.
   Ісландці і до дефолту жили непогано. Як і датчани, фіни, шведи, жителі Монако чи Швейцарії.

   • Прибрати сміття дорого не вартує, але це категорії мислення. Є таке поняття як піраміда Маслоу, не вирвавшись з одного соціального рівня – проблеми іншого тебе не турбують, бо ти їх не бачиш.

    • Нехай вибираються. Просто одні народи можуть, інші чомусь ні. І далеко не завжди причиною є наявність великої кількості природніх ресурсів.

     • Це еволюційний процес, природні ресурси то лише інструмент. Головне вдало їх використовувати. Саме тому бідного краще навчити ловити рибу, а не дати йому рибу.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*