Один сайт чи багато.

 

saitЩо краще робити: один великий сайт, чи декілька менших? Це питання собі задають не тільки новенькі, але й досвідчені вебмайстри. Ми спробуємо тут розглянути плюси та мінуси обох варіантів.

 

Один великий сайт.

 

Плюси.

 

1. Не потрібно тратитися на зайві доменні імена та хостинг. Не секрет, що кожний новий сайт потребує реєстрації його доменного імені та інколи плату за розміщення в хостера. Такі речі можуть зупиняти тих хто ще не заробляє достатніх грошей в інтернеті.

 

2. Щоб там не казали, та пошукові системи трошки краще відносять до ресурсів-важковаговиків із великою кількістю сторінок.

 

3. Один ресурс набагато легше регулярно наповнювати інформацією. Однією з умов підвищення відвідуваності є постійне та регулярне наповнення сайту інформацією. Дуже бажано кожного дня додавати хоча б одну статтю на сайт. Звичайно, коли у вас один сайт, це зробити легше, ніж коли їх у вас десять.

 

Недоліки.

 

1. У деяких випадках може бути важко сформувати постійну аудиторію ресурсу. Адже коли пишеш і про рецепти страв і про квантову механіку, то це може відлякувати читачів.

 

2. Важче знайти рекламодавців. Коли у вас “різношерстий” сайт чи блог, то не кожен рекламодавець захоче витрачатися на оплату банерів на ресурсів в зв’язку з низькою конверсією.

 

Декілька маленьких сайтів на вузьку тематику.

 

Плюси.

 

1. Алгоритми пошукових систем постійно змінюються, і може таке статися що вони негативно прореагують на деякі аспекти вашої оптимізації. В такому випадку на сайт можуть накласти всілякі фільтра, або відправити бан. Самі розумієте як це може сказатися по вашому бюджету якщо ви живете тільки з доходів з інтернету. Якщо ж у вас багато сайтів, то проблеми з декількома дозволять вам “протриматися” до кращих часів.

 

2. Можна проводити експерименти з сайтами. Ніякі читання сеоблогів, форумів, розумних книжок не замінять практичну роботу зі своїми ресурсами. Тим більше, що далеко не всі секрети розкриваються. Маючи декілька ресурсів, можна з ними робити експерименти по підняттю ТІЦ, відвідуваності, продажі чи покупці посилань.

 

3. Буває, що через незалежні від нас причини одні сайти легко потрапляють в топ, а інші вперто не хочуть туди лізти. Коли ж ви маєте пару ресурсів, то завжди можна невдалі проекти продати, а витрачені кошти вкласти в те що виходить добре.

 

Мінуси.

 

1. Не завжди буває достатньо коштів на покупку посилань чи часу для написання текстів на сайт. На початку “кар’єри” вебмайстра не всі можуть приділяти час інтернету. Особливо ті хто опікується сім’єю.

 

2. Один, великий, хороший ресурс (портал) має менше шансів потрапити під різноманітні фільтри пошукових систем.

 

Моя думка. Починати слід із одного сайту. Поки ви не зможете підняти йому відвідуваність хоча б до 500-1000 відвідувачів в день, не слід починати новий проект.

 

Після того, як вже починають “капати” якісь кошти з першого сайту, можна їх вкладати в наступний. Завдяки отриманим знанням на старті, ви його вже розкрутите швидше, і з меншими затратами часу та грошей.

 

 

2 comments

  1. Лишилося тільки якось набрати 500-1000 відвідувачів на день…. 
    \\ раніше правда вже до сотні доходило, але ж тоді я ще на ДЛЕ був та не переймався просуванням. оптимізацією і тому подібне… і статті тоді було до 1000, а зараз тільки до 200 доходить…
    Правда уже спостерігається зростання переходів з гугла 🙂

    • Я чув, що сайти у вузьких комерційних нішах заробляли десятки тисяч гривень щомісяця.
      І це при відвідуваності пару сотень уніків щодня. Просто ніша комерційна та затребувана.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*