Основні види єдиноборств

єдиноборства, рукавиці боксерськіУ цій статті ми розглянемо найпопулярніші види єдиноборств (види боротьби). Це буде корисно тим, хто вибирає секцію для себе чи для дитини.

Крім того, якщо ви чоловік, то соромно за технікою більш-менш точно не визначити стиль боротьби.

Тому і розглянемо тут основні види єдиноборств.

Дзюдо. Стиль боротьби який створив Дзігоро Кано в кінці 19 століття. За основу було взяти старий самурайський стиль боротьби джиу-джитцу. Та на відміну від нього, дзюдо ставить за мету в першу чергу спортивну перемогу, а не вбивство суперника як у джиу-джитцу. В останньому дуже багато смертельних прийомів.

Основу техніки дзюдо складають кидки, утримання та больові прийоми.

Джиу-джитцу. Старовинний японський вид боротьби який використовували як самураї, так і їх люті вороги – ніндзя. Як і в дзюдо,  основу складає кидкова техніка, але завдання цього виду боротьби ліквідувати суперника.

Треба сказати, що бійці цього стилі використовують деякі удари руками та ногами по життєво важливих точках. В літературі згадуються неймовірні можливості самураїв, зокрема те, що вони могли видирати плоть ворога із кістками. Наскільки це правда, наскільки легенда – ніхто не скаже.

Сумо. Древній японський стиль боротьби. Борці змагаються в круглому ринзі обгородженому невеличкий бордюрчиком. Завданням сумоїстів є або виштовхнути суперника, або заставити його торкнутися землі будь-якою верхньою частиною тіла. Останнє не так просто, оскільки борці змагаються маючи на собі тільки широкий пояс мавасі.

Бокс. Вид єдиноборств, в якому бійці наносять один одному удари у верхню частину тіла. Бокс був популярний ще в древній Греції. Відродився більше сто років тому. Та тоді правила були трошки відмінними від сучасних. Зокрема боксери бились без рукавиць, через що часто пошкоджували кулаки, а нокаути були рідкістю. Сам бій міг тривати і пару днів. Після цього правила постійно «гуманізовувалися» і стали такими як є зараз. Зокрема, ще в часи Мухаммеда Алі боксери інколи бились 18 раундів. Та й рефері не спішили об’являти технічний нокаут.

Суперники проводять змагання на квадратному рингу розміром 5х5 метрів, бій триває різну кількість раундів, залежно від виду змагань.
Змагання з боксу поділяються на любительські та професійні. В перших спортсмени знаходяться на рингу в шоломах і змагаються три раунди.

Кікбоксінг. Вид єдиноборств, заснований в США. Фактично це бокс, в якому можна бити ногами. В кікбоксінгу не можна наносити удари ліктями та колінами. Це можна у тайському боксі.

Айкідо. Стиль боротьби створений японцем Моріхеєм Уесібою на початку двадцятого століття. Завдання майстра айкідо є не нанести травми супернику, а заставити його відступити. Цей стиль боротьби створений виключно для захисту. Майстер використовує силу атаки самого суперника. В результаті той шкодить сам собі. Для цього стилю боротьби не важлива велика фізична, а скоріше техніка та витримка. Через це айкідо з успіхом можуть займатися жінки та підлітки. В айкідо крім техніки, дуже важливу роль грає філософія.

Популяризації цього стилю боротьби сприяв у своїх фільмах Стівен Сігал.

Кунгфу (ушу). Китайський вид боротьби. Тут дуже і дуже багато різноманітних стилів, які сильно відрізняються між собою. Тут є і кидкові стилі, і ударні, і навіть такі специфічні як «п’яного майстра». В ушу дуже багато «тваринних» стилів. Мається на увазі, що майстер в боротьбі максимально копіює поведінку тої чи іншої тварини.

Самбо. Стиль боротьби створений в СССР в 30-ті роки двадцятого століття. Дуже активно використовувалося для навчання працівників НКВД та інших силових структур.

В арсеналі використовується переважно кидкова техніка,  так і прийоми удушення та ударна техніка.

Тхеквондо. Відоме корейське бойове мистецтво. Є багато стилів, але найбільше поширення знайшли стилі в яких переважають удари ногами.  Оскільки удар ногою приблизно в три рази сильніший за удар рукою, то, самі розумієте які «можливості» в бійців.

Карате. Японський стиль боротьби, переважає ударна техніка. Відомо багато стилів. Зокрема окенавське карате (японці завоювали Окенаву), стиль Шотокан (засновник Гітін Фунакосі), Кіокушинкай (засновник Ояма Масутатсу). Зі всіх стилів карате, саме Кіокушінкай є найпопулярнішим. Зокрема тим, що в ньому спортсмени змагаються в повний контакт. Крім того, великій популярності цього стилю боротьби сприяли перемоги самого засновника Масутатсу. Зокрема, після своїх тренувань в горах він взяв участь в ряді змагань, і у всіх переміг нокаутом.

Тайський бокс або муай тай. Вид єдиноборств, в якому використовують ударну техніку. Наносять удари кулаками, ступнями, колінами, ліктями, гомілками. Дуже жорсткий вид спорту, але й ефективний.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*