Пара думок

abstraktcіiaЗа короткий період часу стикався із випадками, коли, на мою думку, люди діяли неправильно. Розтягувати їх на окрему статті не буду, то в одній зберу.

1.Про закрутки.

Не розумію, для чого люди тоннами закуповують овочі і фрукти, і так пхають у ті слоїки. Намучаться нести додому і консервувати, витратять гроші, потім ще потрібне місце для цього зберігання.

Але для чого? Ясна річ, що більшість вітамінів після стерилізації і зберігання втрачається. Замість влітку «підкачатись» вітамінами і покращити трохи здоров’я, вони отримують овочі і фрукти із неприродньою консистенцією і без вітамінів.

Пам’ятаю, як коли ми були дітьми, старші приносили назбирані або куплені ожину чи полуницю. Ми хотіли обжертись ними, але нам не давали багато, бо «треба закрутити».

Моя думка: потрібно максимально вживати свіжих овочів і фруктів влітку, бо вони свіжі і дешеві. Ну а взимку можна купувати яблука (вони недорогі) і банани, мандарини (якщо є кошти).

От що можна – це засушувати яблука, груші, сливи, ягоди. Так зберігаються корисні речовини.

2.Про дешеву ковбасу.

Я на Привокзальний базар ходжу дуже рідко, тільки за соняшниковим насінням. І вчора пішов купити.

Проходив через зал, де продають м’ясо і ковбасу. Переді мною йшов молодий пенсіонер.

І продавець професійно спокушає: «купуйте ковбасу, є по 25 гривень».

Я глянув, дійсно на прилавку є ковбаса по 25 грн за кіло. Чоловіка це зацікавило, він зупинився щоб поговорити із продавцем.

Я пішов далі.

Абсолютно не звинувачую у тому, що в людини немає грошей – я сам не олігарх. Але що може бути у ковбасі за 25 грн, якщо навіть кістки на базарі, напевне, дорожче коштують? А ще ж робота.

Так людина себе дурить, що «ковбасу купив».

Моя думка, що краще додати десятку, придбати кіло домашнього сиру і отримати повноцінний тваринний білок, ніж їсти не знати що.

3.Про сухі булочки.

На цьому ж базарі захотів купити булочки. Там при виході є три кіоски. Біля двох є покупці, біля одного нема. Я пішов там де нема. Прошу, дайте дві із маком. Продавець каже що не свіжі. А з повидлом – «також не свіжі».

А ці сирні? Ну дала ці сирні. Я вже спустився вниз по вулиці, почав на ходу їсти. Мда.. Це як у тому анекдоті: візьміть краще бублики 🙂

Бо ці булки були навіть не другої свіжості. Тепер вже я зрозумів, чому у цьому кіоску ніхто не купує. Всі, вже знають, що продукція несвіжа. Хіба можуть випадкові покупці придбати.

Не розумію власника. Та напиши великими буквами: «у нас тільки свіжа, сьогоднішня продукція». І в тебе будуть купувати. Так, щось може прийдеться викинути чи віддати безхатченкам, але продажі піднімеш.

В моєму районі є кіоск із хлібом, то там не завжди купиш одразу 2-3 булки того самого виду. Часто продавець каже: «вже нема, розпродали».

Але.

Там завжди свіже. І знаю, що або там буде сьогоднішня продукція, або ніяка. І завжди там купую.Невже так складно іншим підприємцям це зрозуміти?

8 comments

 1. Раніше люди консервували надлишки: вродили рясно помідори чи огірки – з’їли, скільки змогли, а інше – у діжечку чи банку. А зараз більшість своїх надлишків немає, та звичка залишилася. Ти правий – краще наїстися в сезон, ніж консервувати. Особливо фрукти/ягоди: адже у ці консерви ще й додатково цукор додаємо (який теж за великі гроші купуємо), тож узимку одержуємо не так вітаміни, як забарвлений цукор (зайві калорії та додаткове навантаження на підшлункову).
  Щодо третього кіоску – я б йому порадив іншу вивіску: купіть учорашнє за пів-ціни. Він би забирав залишки у двох інших кіосків – і мав би прибуток.

 2. ну на рахунок консервацій не зовсім згоден. Завжди хочеться до граніру ще якийь салатик поїсти. От влітку нарізав огірочки, помідорчики і маєш, а взимку щоб купити помідорчики треба викласти чимало грошей, а так баночку помідорчиків відкрив і з картопелькою посмакував.

  • Ну Юра, ну все одно це вже не помідор, а вже м’яка консервація і без вітамінів.
   Ми взимку морську капусту купували, відносно недорого, і корисне.

 3. А зимою ти не любиш відкрити баночку законсервованих помідорів чи огірочків до вареної чи жаренної картоплі? Адже так смачніше) От і вже є сенс 🙂 І це в місті можна навіть взимку купити овочів. фруктів, а в селі дороги замете то тиждень не можна нікуди вибратися, а в місцевому маленькому магазинчику не завозять навіть стільки, щоб на все село вистачило 😀

  • Бачу, я в меншості…
   Нехай роблять закрутки якщо багато фруктів, овочів, і є зайве здоров’я, щоб то зробити. Але ж люди нормально свіжого ненаїдяться, і пхають у слоїк.
   І влітку непрокачаються вітамінами, і взимку вже в тому слоїку нічого нема.
   Якось так.

   • В селі і свіжого добряче наїдаються, я в місті теж. Але я й нічого не консервую, не вмію) Та якби вмів – не робив би, простіше піти на ринок і купити навіть консервовані овочі 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*